Пенсійний вік з 2016 року — підвищення, збільшення

Вихід на пенсію обіцяє прихід великих змін у життя людини. Міністерство фінансів надала привід задуматися чиновникам: надійшла пропозиція про підвищення віку виходу на пенсію до 65 років. При цьому дане рішення стосується виключно держслужбовців. Якщо зміни в законі будуть прийняті, нововведення набуде чинності з 2016 року.

Дана ініціатива є частиною програми бюджетної політики на 2016-2018 року. Пенсійний вік з 2016 року — підвищення, збільшення пропонувалася вже не перший раз, але раніше документи не доходили до вищого керівництва.

Підготовлені документи щодо збільшення віку виходу на пенсію були надані на розгляд прем’єр-міністру під час наради. Згідно інформації в документах дефіцит федерального бюджету в 2016 році має скласти 2,4 відсотка ВВП.

Подібне досягнення буде обумовлено використанням одного трильйона рублів з Резервного фонду країни, а також зниженням соціальних витрат на 10 відсотків. Саме така зміна з пенсійним віком дозволить наблизити показник скорочення соціальних витрат до потрібного рівня.

Питання зміни пенсійного віку торкнувся не тільки держслужбовців, а й військовослужбовців. Так було запропоновано збільшити мінімальний термін виходу на пенсію за вислугою з 20 до 30 років. Також знизити соціальні витрати було запропоновано шляхом зменшення низки посібників для військовослужбовців.

Торкнувшись теми цієї наради, також звернемо увагу на те, що в рамках зустрічі було запропоновано змінити розмір індексації страхових і соціальних пенсій. Згідно з наданими документами збільшення виплат має проводитись не у відповідності з показником фактичної інфляції, а з прогнозним значенням зростання споживчих цін до виникнення кризи в країні.

Провівши невеликі розрахунки, які базуються на прогнозованому розвитку ситуації в країні, прийняття поправок з документів призведе до зниження зростання соціальних пенсій на 5,4 відсотка. Таким чином, буде проведено скорочення витрат держави на 1,6 трильйона рублів.

На закінчення відзначимо, що раніше міністр фінансів відзначив відсутність планів на зміну пенсійного віку до закінчення дій встановленого бюджету. При цьому пенсійний вік для більшості людей в 2016 році залишиться незмінним навіть після схвалення документів, що стосуються держслужбовців та військовослужбовців.