Пенсії військовим пенсіонерам з 1 жовтня 2016 року – останні новини Росіянам

Пенсії військовим пенсіонерам з 1 жовтня 2016 року – останні новини РосіянамЗбільшення розміру пенсій, які повністю виділяються з державного бюджету, стає обмеженим в умовах економічної кризи. Всі новини про підвищення рівня пенсій для військових у нинішньому році зводяться до заяв глав Міністерства оборони та Міністерства фінансів про проведення повторної двоетапної індексації забезпечення відставникам. Перший етап пройшов у лютому 2016 року, а потім пенсії військовим пенсіонерам з 1 жовтня 2016 року будуть змінені ще раз.

Що стосується лютневого підвищення, воно не виправдало очікувань пенсіонерів і не відповідало урядовим обіцянкам. Спочатку мова йшла про зростання 7,5%, але на ділі військові отримали лише 4%, а чиновники посилалися на екстрену перепланування бюджету, викликаний обвалом цін на нафту в січні.

Незважаючи на реалії російської економіки, добробут яких безпосередньо залежить від експорту енергоресурсів, запити військових пенсіонерів та їх нагальні потреби не зменшилися.

Пенсії військовим пенсіонерам з 1 жовтня 2016 року – останні новини

Багато фахівців стверджують, що підвищення у жовтні може не відбутися взагалі. На користь такої думки свідчить факт, що до цих пір не озвучено точна дата повторної індексації за 2016 рік. Також варто відзначити, що в ПФР неодноразово повідомляли, що до 2017 року не буде збільшення військових пенсій за рахунок підвищення окладів військовослужбовців.

Крім того, в нинішньому році військових пенсіонерів зрівняли з цивільними, а тим, в свою чергу, роком раніше перестали гарантувати збільшення пенсійних виплат. Не виключено, що в 2016 році ситуація повториться, адже економічні проблеми на даний момент не вирішені. Тому пенсії військовим пенсіонерам з 1 жовтня 2016 року можуть і не підвищити.

Результати виконання бюджету стануть наочними по закінченню третього кварталу поточного року. Це означає, що чекати конкретних заяв з боку чиновників слід очікувати ближче до останніх числах вересня або на початку жовтня. Найчастіше датою другого підвищення, якщо воно буде схвалене, вибирається саме 15 жовтня.

А в попередніх планах уряду значиться та ж цифра, що в лютому — 7,5% від поточного розміру пенсій. Варто відзначити, що насправді такого рівня індексації не вдалося досягти і в 2015 році. Тоді зростання пенсій склав лише 6% за весь календарний рік, хоча заявлена Росстатом інфляція за цей період досягла позначки в 13%.

Пояснення представників влади було таким же, як і пізніше, в лютому 2016 — державний бюджет не здатний покрити такі витрати, враховуючи низьку вартість бареля нафти на світовому ринку, тому індексація відстає від рівня інфляції більш ніж в 2 рази.

Цікаво, що все це відбувалося на тлі гучних заяв у ЗМІ про те, що середню пенсію військовим підвищили на 2,4 тисячі рублів. Хоча насправді розмір підвищень коливався від 1,3 до 5 тисяч.