Пенсії військовим пенсіонерам в 2017 році – індексація, підвищення розміру

Пенсії військовим пенсіонерам в 2017 році – індексація, підвищення розміруІсторія нашої держави неодноразово показувала складну взаємозв’язок між розвитком економіки країни, діями уряду та пенсійними виплатами. Найчастіше підвищення пенсій не збігається з збільшенням вартості «продуктового кошика» для населення. Особливо боляче це відбивається на життя пенсіонерів і малозабезпечених громадян. І, на жаль, пенсіонерам, що заслужив особливу турботу держави за роботу в ризикованих і складних умовах, таких, як військова служба, доводиться приймати «удари економіки» також терпляче, як і колишні армійські злидні.

Зростання вартості продовольства і комунальних послуг дуже важко відбивається на життя літніх людей у фізичному і моральному аспектах. Останнім часом, військові пенсіонери вже не можуть дозволити собі багато чого з того, що допомагало скрасити життя після суворої служби. Давайте проаналізуємо, якими будуть пенсії військовим пенсіонерам в 2017 році.

Урядова інформація

Уряд РФ неодноразово сповіщав про плани щодо підвищення пенсій для громадян, у тому числі військовослужбовців. Імовірно, надбавка повинна бути затверджена в розмірі 20 відсотків. Однак на тлі сформованої економічної ситуації реалізувати подібні плани не представилося можливим. Тим часом, Уряд Росії пропонує населенню скоротити свої витрати і вчитися жити економніше, аж до початку 2017 року.

До цього часу кардинальних змін у пенсійній політиці відбуватися не буде. Відповідно, на серйозне підвищення пенсії військовим пенсіонерам в 2017 році можна лише сподіватися. Слід зазначити, що Російська Федерація, за рівнем пенсійних виплат, займає одну з нижніх ступенів у світі. І підніматися вище у Уряду РФ очевидно поки що немає сил.

Вихідні дані

Порядок нарахування пенсій для військовослужбовців не зазнає змін, однак право на отримання буде не у кожного військовослужбовця. Військова пенсія призначається за наявності стажу роботи на певній посаді не менше 20 років. Відповідно, вік військового пенсіонера може бути навіть 40 років. Проте, при нарахуванні пенсії беруться до уваги вид служби, регіон, військове звання та інша інформація. Військові пенсії у 2017 році, як і раніше, можуть призначатися і до 20-річного строку служби у разі отримання інвалідності.

В даному випадку, необхідно зібрати доказову базу про те, що травма, каліцтво або професійне захворювання були отримані саме під час перебування на роботі, тобто в процесі несення служби. І, на жаль, нерідко буває, що довести отримання травми на роботі не представляється можливим, оскільки військовослужбовець звертається в лікарню не в день утворення проблеми зі здоров’ям, а набагато пізніше. А зафіксувати збиток, заподіяний здоров’ю можна тільки у лікувальному закладі.

Зміна системи пенсійних виплат військовим пенсіонерам

Військові пенсії в РФ можна назвати великими, якщо порівнювати з пенсіями середньостатистичних пенсіонерів з категорії робітників і службовців. Не можна не відзначити, що Росія велика військова держава, яка дбає про добробут своїх військовослужбовців. Однак, в умовах ситуації кризи і складної економічної ситуації Уряду все складніше своєчасно виконувати свої обов’язки по виплаті пенсій і доводиться вишукувати всі можливі шляхи щодо реалізації фінансування пенсійної програми. І, оскільки поки не передбачається кардинального підвищення військових розміру пенсій в 2017 році чекати, влада вирішила змінити існуючу систему пенсійних виплат.

Тобто, розмір військових пенсій має бути пропорційний сумі, яку військовослужбовець отримував протягом останніх п’яти років. Також, Уряд Росії припускає підвищити військові пенсії на 2 відсотки без преміальних доплат з 1 січня 2017 року, що є певним зрушенням в кращу сторону. При цьому, пенсії військовослужбовець будуть, в середньому, вище в 1,5 – 2 рази пенсій для лікарів чи вчителів.

Індексація військової пенсії

Як вже зазначалося, складна економічна ситуація в країні безпосередньо впливає на формування бюджетних виплат. І в зв’язку з цим, передбачати індексацію військових пенсій у 2017 році навряд чи можливо. Для прикладу, в 2015 році при досить високій інфляції, індексація пенсій була дуже низькою. Російський бюджет не міг собі дозволити даний процес. І в 2016 ситуація поки що не змінилася на краще, економіка держави все ще відчуває тиск.

Що стосується 2017 року, то поки явних передумов на поліпшення не спостерігається, тому важко уявити собі індексацію військових пенсій і в цьому році, в розріз з тими обіцянками, які були озвучені раніше. Звичайно, існує надія, що інфляція в країні не буде таким потужним пресом для пенсіонерів, як в 2015 році і ціни на основні продукти харчування не зміняться.

Страхова пенсія

Існує ще один момент, що стосується пенсійних виплат. Російський уряд прийняв рішення про скасування страхових пенсій, які були введені два роки тому. Була визначена можливість збільшити розмір пенсії, якщо пенсіонер вирішив продовжити роботу після досягнення пенсійного віку. В даному випадку, йому будуть встановлені спеціальні пенсійні бали. Бали, в свою чергу, переводяться, відповідно до спеціальної таблиці, в грошовий коефіцієнт, який регулює остаточний розмір пенсійних виплат. Однак, в умовах тієї ж економічної кризи, від вищевказаної методики Уряду РФ довелося тимчасово відмовитися.

В результаті, військовий пенсіонер, вирішив продовжити роботу, має право на додаткову цивільну пенсію, для оформлення якої необхідно пройти встановлену процедуру, звернувшись в органи пенсійного страхування. Після чого кожен працюючий пенсіонер матиме спеціальну номерну картку індивідуального рахунку.

Підвищення військової пенсії

Таким чином, питання про пенсії військовим пенсіонерам в 2017 році є актуальним і вимагає від влади конкретного рішення, не дивлячись на сформовані обставини. Поки про конкретний розмір можливого підвищення пенсії інформації не існує.

Але є нове рішення, яке може вплинути на стабільність становища військових пенсіонерів в кращу сторону. Це програма «Ефективна армія», дія якої спрямована на здійснення контролю за витратою коштів. Протягом першого року, дана система дозволила підвищити обсяг військового бюджету» на суму понад 1 мільярда рублів.

Відповідно, можна сподіватися, що в найближчому майбутньому цей позитивний фактор допоможе вирішити ситуацію з підвищенням розміру пенсій для військових пенсіонерів. Точніше можна сказати про результати дії програми в кінці 2016 року, і можливо наших пенсіонерів, колишніх військовослужбовців чекають дуже хороші новини.