Пенсії військовим пенсіонерам у 2016 році – індексація та підвищення розміру

Після двадцяти років наполегливої праці на благо Батьківщині, а точніше, в державному департаменті, військові пенсіонери відправляються на заслужений відпочинок. Природно, головне питання, яке їх цікавить сьогодні – буде підвищення пенсій військовим пенсіонерам у 2016 році? Що чекає на тих військовослужбовців, які вже в 2016 вийдуть на пенсію? Чи стане сума, що виплачується за вислугу років більше? Або, навпаки, зменшиться? Якщо вас цікавить питання підвищення пенсій в 2016 році в Росії в цілому, відповідь на нього можна знайти тут.

Хто може отримувати військову пенсію:

  • ті, хто служили в поліції;
  • працівники департаменту виконавчо-кримінальної системи;
  • службовці МГО;
  • працівники протипожежної безпеки;
  • ті, хто займається боротьбою з незаконним обігом наркотиків.

Індексація

Великий плюс військової пенсії полягає в тому, що військовослужбовці можуть отримувати її вже в сорокарічному віці. Однак багато продовжують працювати, так як виплачуваних грошей не вистачає на оплату ЖКГ та проживання. А якщо й вистачає, то тільки на ці два пункти.

Вся складність ситуації полягає в постійному зростанні цін на житлово-комунальні послуги, на продукти, проїзд та інше. В країні економічна ситуація не з кращих. І кожен держслужбовець думає про те, як розподіляти свої доходи. Більше всього хвилює питання індексації, так як саме він може позитивно вплинути на розмір пенсії.

Індексація, як-ніяк, але проводиться. Ще у 2012 році президент Росії підписав указ про щорічне індексуванні пенсійних виплат на 2%. Для початку це добре. Але, якщо подивитися з іншого боку, за цим указом також буде братися до уваги рівень інфляції.

Говорячи про 2016-й рік: вже відомо, що індексація пенсій військовим пенсіонерам в 2016 році буде відбуватися кілька разів протягом 12-ти місяців. Якщо вірити аналітичній системі, то вона дає прогноз перевищення суми пенсії військовослужбовця від виплати цивільній людині майже на 100%. Безсумнівно, це величезний плюс. Але, на жаль, написане на папері і відбувається в реальному житті не завжди співпадає. У будь-якому випадку, відомо це буде тільки в наступному році.

Міністерство Фінансів говорить про те, що індексування, хоч воно і відбувається, навряд чи буде повністю відповідати зростанню цін. Тому Мінфін постійно висуває пропозицію про те, що варто підвищити розмір військових пенсій в 2016 році, який встановлено для військовослужбовців. У відповідь на це держава обіцяє, що в наступному році індексування все ж дозволить домогтися того, що пенсія за вислугу років держслужбовцям вийде на новий рівень. Це дозволить «вписуватися» в рамках витрат на оплату комунальних послуг, продуктів харчування та товарів промислового призначення. У подальшому ж планується підвищувати якість життя пенсіонерів.

На сьогоднішній день позитивні зміни в цій області непомітні. Ну а що буде далі, покаже тільки час.

Можливий мораторій?

Оскільки країна знаходиться у непростій економічній ситуації, можливо, що перерозподіл бюджетних коштів, пов’язане з їх економією, все-таки торкнеться і пенсії військовослужбовців.

Враховуючи те, що виконувати всі соціальні обов’язки перед своїми громадянами держава не зможе, не виключено, що і на пенсії військових буде певна економія. Іншими словами, щоб відновити баланс, в Росії ті грошові кошти, які йшли б на підвищення військових пенсій в 2016 році, можуть бути просто заморожені. Про це свідчить проект бюджету на 2016-й. Але не виключено, що таких заходів можна буде уникнути.

Бажаний підйом пенсії військовим пенсіонерам в 2016 році, як відповів представник Мінфіну, не варто очікувати, принаймні, в найближчі три роки. Тільки коли ситуація в країні стабілізується, можна буде думати про поновлення виконання всіх обов’язків перед населенням, в тому числі і перед державними службовцями-пенсіонерами. Однак у Мінфіні зараз думають зовсім не про це. Найважливішим залишається питання про те, що буде, якщо ситуація погіршиться. За деякими даними для регулювання бюджету доведеться використовувати кошти, виділені для оплати пенсій. Але в цьому випадку без засобів до існування військовослужбовець не залишиться: якщо він не буде працювати, пенсію виплатять в будь-якому випадку.

Інша справа, якщо працює. А таких приблизно 90%. Цим людям виплачувати пенсійне допомогу не будуть, так як вони мають зарплату.

Отже, в разі погіршення економічної ситуації в країні буде відбуватися наступне:

Під мораторій потраплять:

  • пенсії військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ;
  • зарплати всіх федеральних чиновників.

Щорічне збільшення пенсії не торкнеться службовців:

  • органів протипожежної безпеки;
  • органів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (ВБНОН);
  • органів кримінально-виконавчої системи.

На завершення рекомендуємо дізнатися, яким буде пенсійний вік з 2016 року в Росії. У цьому матеріалі розглянуто зміни в російській пенсійній системі.