Пенсії в 2016 році збільшаться на 5-6%

В 2016 році, всіх громадян Російської Федерації, які отримують пенсію, очікують нововведення, також ці зміни стосуються людей, що збираються оформляти собі пенсійні виплати.

Мінфіном було запропоновано підвищити вік, після якого можна буде оформити собі пенсійні виплати починаючи з 2016 року, повідомляє газета «Ведомости» 17 вересня. Це сприятиме економії бюджету. Пізніше міністр соціального захисту і праці Максим Топілін заявив, що пенсійний вік не збільшиться для всіх категорій населення, а тільки для чиновників з 1 січня 2016 року. В даний час пенсійним віком вважається для чоловіків 60 років, для жінок-55 років.

У 2016 році розраховувати на пенсію можуть ті громадяни, у яких кількість стажу не менше 7 років. Розмір пенсійних виплат залежить від накопичених балів, придбаних в період офіційного робочого стажу. Чим більше у вас років стажу, тим більше ви отримаєте пенсійних балів. Пенсійні бали були введені в 2015 році. Пенсійні бали нараховуються після сплати роботодавцем страхових внесків. У 2015 році один бал прирівнювався до 64 грн. При розрахунку пенсії бали перераховуються в рублі. Для тих, хто вирішив почекати з виходом на пенсію, будуть додаватися додаткові бали. Щоб дізнатися скільки у вас балів, зайдіть на сайт пенсійного фонду також ви можете самостійно порахувати суму вашої пенсії, для цього вам буде потрібно помножити бали на пенсійний коефіцієнт, що прирівнюється до одиниці. Також як повідомляє газета «Комерсант» кожен громадянин зможе самостійно вибрати варіант нарахування пенсії.

Вся пенсійна система в 2016 році ділиться на дві частини: накопичувальну і страхову. Що стосується накопичувальної пенсійної системи, за повідомленням «Інтерфакс» ніяких нововведень не очікується. Нагадаємо, що накопичувальні системи були заморожені в 2013 році, в зв’язку з цим пенсіонери понесли великі збитки. Накопичувальна система пенсій має на увазі під собою звичайні пенсійні виплати, а страхова система виплат утворюється після обов’язкових платежів у пенсійний фонд.

В якому віці можна буде оформити пенсійні виплати в 2016 році

На засіданні пенсійного фонду було повідомлено головою Олексієм Зарудним, що було прогнозовано підвищення пенсій. Індексація пенсії безпосередньо пов’язаний з такими факторами, як: інфляцією, виплати допомог, віку особи, яка претендує на пенсію, економічного становища країни. Індексація пройде на початку лютого 2016 року, а ось додаткова індексація можлива тільки в другій половині року і знову ж таки все результат буде видно після прийняття бюджету. На підвищення пенсії матимуть право: ветерани ВВВ, інваліди. У 2016 році пенсійні виплати військовим будуть збільшені на 7%. Міністр Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв заявив, що такі зміни у пенсійній реформі допоможуть зберегти у бюджеті близько 2 трильйонів рублів.

Що стосується надбавки до пенсії, то вона може бути збільшеною на 500-700 рублів, якщо робити розрахунок у відсотках, це приблизно від 5 до 6%. На це вплине такі фактори, як: наявність служби в армії, догляд за інвалідами та дітьми. Питання підвищень пенсій створив гарячу дискусію між Міністерством економіки, яке наполягає на надбавку до пенсії не більше 5%, в той час як міністерство економічного розвитку запропонувало підвищити пенсійні виплати на 6%, а соціальний блок на 6,6%. З приблизних підрахунків можна зробити висновок про очікуваної пенсії в 2016 році:

1. стандартна пенсія – 13 700 рублів.

2. пенсія ветеранів складе – 36 000 рублів.

3. пенсія дітей – інвалідів – 13 000 рублів.

Збільшення пенсійного стажу в 2016 році не прогнозується, але зовсім інша ситуація може бути в 2017 2018 роках, такий прогноз зробили експерти. У 2016 році збільшення пенсійного стажу торкнеться лише державних службовців. Дмитром Медведєвим була внесена поправка, що змінює, у закон, який передбачає збільшення пенсійного віку до 65 років. Цей закон не поширюється на чиновників, які звільнилися до січня 2016 року.

Пенсійні нюанси в 2016 році

 • Громадяни, які вийшли на пенсію і продовжують працювати, дохід яких перевищує 83000 рублів в рік, не будуть отримувати пенсійну індексацію.
 • Скасування пенсії на час роботи торкнеться чиновників.
 • Ви можете на час індивідуально відмовитися від пенсії, що дасть можливість за 10 років отримати додаткові виплати в 36%.
 • У 2016 році скасовано надбавка до пенсії військовим та громадянам, що працювали в МВС.
 • Плюси пенсійної реформи в 2016 році

 • Збільшення пенсії для всіх категорій населення.
 • Збереження пільг.
 • Відсутність підвищення пенсійного віку.
 • Нарахування відсотків за пізній вихід на пенсію.
 • Мінуси пенсійної реформи в 2016 році

 • Відсутність нарахування пенсії для працюючих осіб, які вийшли на пенсію.
 • Важка система розрахунку нарахувань пенсії.

 • Резюме:
  Пенсійним віком у Росії в 2016 році як і раніше є для чоловіків 60 років, а для жінок 55 років, це стосується не тільки чиновників.
  Збільшення пенсійного стажу в 2016 році не планується.
  На пенсію можуть розраховувати громадяни, які мають трудовий стаж не менше 7 років.

  Розкажіть про нас друзям: