Пенсії в 2016 році у Росії

Пенсії в 2016 році у Росії

З початку 2015 року трудові пенсії в РФ розраховуються за новою формулою, а їх розмір визначається за кількістю накопичених пенсійних коефіцієнтів. Скасовувати цю реформу ніхто не збирається, так що робити прогнози на 2016 рік вже можна.

Умови призначення пенсії в 2016 році

З 2016 року стаж, мінімально необхідний для трудової пенсії, становить 7 років. Вік незмінний – 55 років для прекрасної статі, 60 для сильного, проте ті, хто відмовляться від пенсійних виплат і продовжать працювати, надалі зможуть отримувати їх в більшому розмірі. Мінімально необхідна кількість пенсійних коефіцієнтів у 2016 році – 8. Якщо стаж і кількість пенсійних коефіцієнтів дає право на пенсію, тоді потрібно піти з заявою до відділення ПФР або МФЦ, надавши паспорт, СНІЛС, підтвердження стажу роботи, довідку про величину заробітку в 2000-2002 роках.

Розмір пенсії в 2016 році

Зараз достовірно невідомо, яка буде вартість пенсійного коефіцієнта в 2016 році, адже він має індексуватися два рази в рік. Враховуючи зрослий рівень інфляції, ця індексація може бути досить суттєвою. З іншого боку, є ще не затверджений до кінця урядом пакет антикризових заходів, одним з пунктів якого є скасування індексації у відповідності з рівнем реальної інфляції. Тобто вартість пенсійного коефіцієнта підвищувати будуть, але реальний розмір пенсії, кількість товарів,що на неї можна придбати, буде нижче.

Згідно з попередніми прогнозами Пенсійного фонду, середній розмір виплат в 2016 році виявиться на рівні 13,2 13,4 тисячі рублів. Окремі фахівці висловлюють думку, що вона зросте до 15 тисяч.

Ті, хто не набрав мінімального стажу для трудової пенсії і ті, у кого її розмір виявиться нижче прожиткового мінімуму, як і раніше зможуть звернутися в органи соцзахисту за доплатою. Таким чином, мінімальний розмір одержуваної пенсіонером суми виявляється на рівні прожиткового мінімуму для даної групи населення. Конкретну її величину назвати не можна, оскільки в кожному суб’єкті РФ вона своя.