ПДФО в 2016 році: які зміни, ставка

З першого січня 2016 року починають діяти положення Закону № 113-ФЗ від 02.05.2015, які вносять істотні поправки в Податковий Кодекс РФ щодо обчислення та сплати податку з доходів громадян. В чому суть нових правил, які зміни очікують звітність з ПДФО, спробуємо розібратися в цій статті.

Ставки

Введені з 2016 року коригування і уточнення по ПДФО не торкнулися ставок податку, чого побоювалися багато платників податків. Їх розмір поки залишається незмінним – від 9 до 35% і залежить від виду отриманого доходу і статусу фізичної особи.

ПДФО в 2016 році: які зміни, ставка

Зміни у звітності

Важливим нововведенням є поява розрахунку 6-ПДФО. Цей документ відображає узагальнену інформацію про нарахований і сплачений податок за певний період. На відміну від звіту 2-ПДФО, який складається на кожного працівника персонально, нова форма 6-ПДФО 2016 року містить відомості про сукупні доходи всіх осіб, які працюють в організації.

Така збірність показників покликана спростити перевірку документації та зробити її більш оперативною.

При цьому персоніфіковану або, як її ще називають, індивідуальну звітність за формою 2-ПДФО поки ніхто не відміняв. Тому за підсумками року, поряд із запровадженою формою 6-ПДФО, що господарюючі суб’єкти зобов’язані раніше подавати відомості з податку на кожного платника податків.

Терміни

За термінами подачі документів тепер існують наступні нюанси:

  • розрахунок 6-ПДФО необхідно складати щоквартально. Термін здачі – до кінця місяця, що йде за встановленим звітним періодом. Наприклад, за перший квартал крайньою датою 30 квітня, за півріччя за аналогією 31 липня, а за дев’ять місяців – вже 31 жовтня. При цьому варто враховувати вихідні і святкові дні;
  • за рік звіт здається разом з 2-ПДФО не пізніше першого квітня наступного року.

Таким чином, у зв’язку з нововведеннями роботодавець в цілому за рік повинен подати в податкову інспекцію чотири звіту 6-ПДФО і один 2-ПДФО.

Штрафи і заходи

ПДФО в 2016 році: які зміни, ставка

З 2016 року посилюється відповідальність податкових господарювання за неподання у термін зазначених вище звітів:

  • передбачений штраф за кожен місяць прострочення – 1000 рублів;
  • у разі виявлення непідтверджених чи неправдивих відомостей буде накладатися штраф за кожний, що містить сумнівну інформацію документ в сумі 500 рублів;
  • стосовно господарюючого суб’єкта, який не надав у встановлений строк відомості, по закінченні десяти днів з дати здачі звіту за рішенням податкової інспекції можуть бути прийняті такі суворі заходи, як блокування рахунків та призупинення переказів грошових коштів.

При цьому слід враховувати, що передбачений раніше штраф у сумі 200 рублів за будь непредставленный в строк документ 2-ПДФО поки не скасовано.

Як звітувати

При з’ясуванні питання, які ще важливі зміни очікують звітність з ПДФО, варто звернути увагу на наступний порядок надання інформації з нового року:

  • виключається передача даних на будь-яких знімних електронних носіях (магнітні диски, пристрої флеш-пам’яті тощо), допускається використання тільки телекомунікаційних каналів зв’язку,
  • дозволяється подавати відомості на паперовому носії, якщо кількість одержали дохід осіб не перевищує 25 осіб (раніше обмеження було 10 чоловік).

Порядок перерахування

Також зміни торкнулися порядку перерахування ПДФО. Раніше ці терміни трохи різнилися в залежності від виду доходу. З 2016 року прийнято загальні правила: податок повинен бути перерахований на наступний день після отримання платником податку доходу. Наприклад, тепер немає необхідності сплати ПДФО в той же день, в який були перераховані грошові кошти на рахунок фізичної особи, як це робилося раніше.