Пам’ятні і ювілейні дати 2016 року – календар

Памятні і ювілейні дати 2016 року – календарУ 2016 році у росіян виявиться чимало приводів для свят. На цей період випаде безліч пам’ятних подій. Історія та література, наука і космонавтика – практично в кожній сфері будуть дати, гідні уваги. І в нашій сьогоднішній публікації ми перерахуємо пам’ятні і ювілейні дати 2016 року.

Кругосвітню подорож на радянських підводних човнах

Півстоліття тому, в 1966 році дві радянські атомні підводні човни вирушили в навколосвітню плавання. Вперше в історії моряки провели півтора місяця на підводних човнах, які жодного разу за цей час не спливли на поверхню. Кругосветка пройшла без інцидентів і загін, подолавши три океани, повернувся в Росію.

На 1966 рік припадає ще одна велика подія в історії СРСР – міжпланетна станція «Луна-9» провела успішну посадку на Місяць. Завдяки цьому людству вперше стали доступні панорамні знімки місячних пейзажів.

Події у сферах кіно і музики

У 2016 році виповниться 125 років з дня, коли народився Сергій Прокоф’єв, що став згодом одним з найяскравіших композиторів хх століття.

Любителі кінематографа відзначать ювілеї радянських і російських акторів – Петра Савіна, Олександри Зав’ялової, Євгенія Леонова, Валерія Золотухіна, Віктора Іллічова. А нещодавно стало відомо, що наступний 2016 рік у Росії оголошено роком кіно.

700-річчя рубля

Говорячи про ювілейні та пам’ятні дати 2016 року, не можна випустити з уваги подія, пов’язана з нашою державною валютою. У наступному році нас очікує ювілейна дата, пов’язана з рублем. Йому виповнюється 700 років. Перші згадки про рубль відносяться до 1316 році. Однак монета, яку прийнято називати справжнім російським рублем, з’явилася пізніше, при Петрові I. За його указом в Російській імперії налагодили регулярний випуск срібного рубля, який прийняв статус офіційної грошової одиниці.

В країні згадають Григорія Распутіна

Календар пам’ятних і ювілейних дат 2016 року містить і подія, пов’язана зі знаменитим Григорієм Распутіним. У 2016 році виповниться сто років з дня його загибелі.

Простий селянин, наближений до родини Романових, донині є однією з найбільш загадкових історичних особистостей. Йому приписують здатність до цілительству і ясновидіння. Якщо вас цікавлять погано досліджені явища, що впливають на людину, зверніть увагу на календар місячних і сонячних затемнень в 2016 році.

Распутін помер 30 грудня 1916 року. Вважається, що його вбили змовники.

Віковий ювілей головного заповідника Росії

Сто років тому в Бурятії почав діяти перший в країні заповідник відомий під назвою «Баргузинский». Ця дата не залишиться без уваги. В країні вже готуються провести ряд заходів, присвячених охороні природи.

2016-й – важливий рік для православних

Пам’ятні і ювілейні дати 2016 року і містять подія, що дуже важливо для всіх православних людей. У 2016 році виповниться 1000 років з тих пір, як на святій горі Афон у Греції вперше влаштувалися російські ченці. Саме Афон вважається джерелом російського чернецтва. Ця важлива для віруючих дата сприяла тому, що 2016-й рік був оголошений Роком Греції в Росії. У різних регіонах країни вже готуються до проведення різних тематичних конференцій, виставок, концертів. Віруючим людям рекомендуємо також вивчити православний календар на 2016 рік.

Ювілей Ломоносова

У майбутньому році виповниться 305 років від дня народження Михайла Ломоносова. Людина, що вплинув на розвиток науки і культури Росії, з’явився на світ 19 листопада 1711 року. Ломоносов був різнобічною і обдарованою особистістю. Йому належать праці в галузі хімії і фізики, географії та історії, філософії і літератури. Крім того, він займався вивченням астрономії та геології.

Битви за Ленінград

У 2016 році буде рівно 75 років з самого початку тривалої і жорстокої битви, що сталася у часи Великої Вітчизняної війни – битви за Ленінград. Бої тривали кілька років, з 1941 по 1944 рік, і закінчилися перемогою радянських солдатів.

Міста-ювіляри

Ювілейні та пам’ятні дати 2016 року пов’язані і з кількома містами нашої країни. Великі свята чекають жителів кількох російських міст:

  • Насичений заходами рік чекає на жителів Орла, якого в 2016-му виповниться 450 років;
  • Стародавнє місто Великі Луки відзначить 850-річчя;
  • Омичи святкуватимуть 300-річчя рідного міста;
  • Столиця Республіки Бурятія Улан-Уде відзначатиме своє 350-річчя.

Пам’ятні події у сфері літератури і мистецтва

Календар ювілейних та пам’ятних дат 2016 року містить чимало круглих дат, пов’язаних з літературою і мистецтвом:

  • Шанувальники творчості історика, письменника і громадського діяча Миколи Карамзіна відсвяткують його 250-річний ювілей;
  • У 2016 році-50 років з дня смерті славетної поетеси Анни Ахматової;
  • У майбутньому році виповниться 400 років з дня смерті Вільяма Шекспіра.

Говорячи про російської літератури, не можна не згадати про те, що в 2016 році 70-років відзначить Михайло Яснов, відомий своїми віршами та творами для дітей. Також на цей рік припадає 125-річчя з дня народження письменників Осипа Мандельштама, Михайла Булгакова, Іллі Еренбурга.

Дні народження улюблених книг

2016 рік стане ювілейним для багатьох російських поем і казок. Так, круглі дати відзначать відразу кілька творів Пушкіна — поема «Кавказький бранець», повість «Капітанська дочка», «Казка про царя Салтана», «Казка про попа і працівника його Балду».

«Недоросток» Фонвізіна відзначить 235-річчя, «Тимур і його команда» Гайдара – 75-річчя, а серія про Незнайку Носова – 45-річчя.

150 років виповниться з моменту створення одного з головних творів російської літератури – роману «Злочин і покарання» Достоєвського.

Майбутній рік ознаменують та інші пам’ятні моменти. На кожен місяць випадають десятки ювілейних дат, які нагадають про важливі поворотах в історії, культурі, мистецтві та науці.

Не забудьте завантажити календар на 2016 рік з святами і вихідними для Росії. Це допоможе своєчасно спланувати свої трудові будні і відпочинок.