Останні новини про пенсії в 2016 році та її індексації

Фінансове питання – найважливіший аспект нашого життя. Тому підвищення заробітних плат і пенсій завжди в центрі уваги. Про перерахунок думають і говорять, як пересічні громадяни країни, так і видатні громадські діячі, й провідні політики. Зараз тема пенсійних накопичень дуже актуальна, останні новини постійно оновлюються. Незважаючи на те, що чергові зміни у цій сфері почалася в 2015 році, у багатьох людей залишилися питання.

Суть реформи

Як вже багато писали і говорили в новинах, в 2015 році вступили в силу зміни, що стосуються нарахування пенсії в 2016 році. Однак, внесені дані поправки були ще більш ніж за рік до цього. Суть останніх полягає в тому, що єдиний грошовий потік розділився на два. Тепер поділяють страхову і накопичувальну частини виплат. Страхова частина пенсії забезпечується обов’язковими для всіх трудящих внесків у пенсійний фонд. Накопичувальна частина, навпаки, залежить від бажання кожної конкретної людини.

Останні новини про пенсії в 2016 році та її індексації

Бальна система нарахувань

Черговим нововведенням стала поява бальної системи розрахунку пенсії в 2016 році. Такі бали даються за кількість відпрацьованих років, тобто трудового стажу. Їх число, також, залежить від розміру зарплати. Тут, звичайно, маються на увазі білі, офіційні виплати, а не купюри у конверті. Кількість умовних одиниць може зрости, якщо людина, вже досяг пенсійного віку, відкладає свій вихід на заслужений відпочинок продовжує працювати. Тоді проведуть перерахунок.

У частині страхової пенсії, також, з’явилися деякі зміни. Наприклад, тепер стажем вважають не тільки тривалість роботи в будь-яких місцях на будь-яких посадах. З 2015 року цей показник включає в себе також терміни служби в армії, догляду за дітьми, хворими родичами і пенсіонерами.

Важливо, що турбота про трьох малюків принесе в чотири рази більше очок, ніж, якщо дитина всього один. Отримані бали стануть основою розрахунків, співробітники пенсійного фонду будуть їх множити на певний, заздалегідь встановлений коефіцієнт. Його будуть з часом коригувати та індексувати.

Незважаючи на те, що нововведення викликали масу суперечок, останні новини говорять про те, що з приходом даний системи нарахувань виплат, після перерахунку, підвищення доходу пенсіонерів склало в середньому 600 р. принаймні, саме такі цифри наводять чиновники, посилаючись на статистику.

Зростання соціальних виплат

Можливість індексувати пенсії один або два рази в рік прописана в проекті нової системи нарахування виплат. Як часто робити перерахунок, та який обсяг підвищення, вирішує держава. Однак, передбачається, що темпи індексації пенсій не повинні відставати від інфляції. Таким чином, з січня майбутнього року очікується збільшення пенсій на відсоток, який буде перевищувати рівень зростання цін.

Останні новини про пенсії в 2016 році та її індексаціїТочні цифри для розрахунків визначать органи державної влади. Зараз експерти дають різні прогнози. Частина фахівців вважає, що пенсії треба збільшувати на запланований заздалегідь коефіцієнт, тобто на 5,5%. Інші економісти кажуть, що реальна інфляція виявилася більше очікуваної, тому і індексувати потрібно більш ніж на 6%.

Звучали пропозиції і збільшення допомоги на 6,6%. Так чи інакше, залишалося тільки припускати і робити ставки, яким же буде перерахунок. Вважалося, що, яким же стане розмір індексації пенсій, стане відомо тільки після затвердження бюджету. У середині жовтня з’явилися новини, що відбудеться чергова індексація пенсій у наступному році.

Пізніше повідомили, що індексація буде менше, ніж очікували фахівці, — 4%. На це вплинули останні події, економічна ситуація в країні і в усьому світі, падіння цін на нафту, перерахунки курсів валют і участь Росії в двох війнах(Україна і Сирія). Однак, варто врахувати, що могло бути і гірше. Нагадаємо, що влада взагалі могли відмовитися від підвищення і заморозити розмір виплат на невизначений термін, адже ми все рівно мовчали б.

Зазначена індексація вплине на розрахунок і підвищення пенсії в 2016 році по старості, так і виплат по інвалідності, та ветеранам війни.

Розмір виплат

Згідно останніх новин,індексація пенсії у 2016 році відбудеться у розмірі 4%. Провівши перерахунок, виходить, що страхова пенсія збільшиться на 350 р. Пенсія по старості зросте майже також, а соціальна пенсія – на 438 р. Військові пенсії та виплати учасникам Великої Вітчизняної війни зростуть на тисячу рублів, це буде найбільш відчутна прибавка до скромного бюджету людей похилого віку.

Подальші розрахунки мають лише попередній і приблизний характер, тим не менш, вони здатні відобразити загальні тенденції. І так, середня виплата для пенсіонера досягне 13132 рублів. Працюючий пенсіонер може розраховувати на тринадцять з половиною тисяч рублів. Дитині-інваліду буде належати близько тринадцяти тисяч рублів. Дохід ветеранів війни, після чергового перерахунку, досягне 36 тисяч рублів.

Для тих, хто бажає самостійно зробити розрахунок власної пенсії в 2016 році, в інтернеті працює безліч електронних калькуляторів. Досить ввести особисті дані, кількість накопичених балів, коефіцієнти або іншу інформацію.

Ті, хто виходять на пенсію з січня-лютого 2016 року, зможуть відчути на собі останні новини.

Вони будуть мати справу з новою системою нарахування пенсій, хоча введена вона була лише в 2015 році.

Фактично, надбавка за модернізованої схемою буде мінімальною, проте, це лише на першому етапі. Більш того, представники Пенсійного Фонду зможуть оцінити зміни, проаналізувати і скорегувати методи своєї роботи.

Громадяни, які ще повні сил і на заслужений відпочинок не збираються, незважаючи на те, що за законом вік це вже дозволяє, можуть відстрочити розставання з роботою. При цьому вони отримають додаткові бали, а їх подальша пенсія зросте. Якщо працювати понад десятиліття терміну, то надбавка сягне 36%.

Час виходу на заслужений відпочинок

Пенсійний вік – це один з найбільш спірних і гаряче обговорюваних аспектів. Одні експерти говорять про те, що населення країни старіє, працездатних громадян стає все менше, а пенсіонерів все більше, на економіці країни позначається світова фінансова криза, і щоб забезпечити пенсіонерам гідне утримання, необхідно збільшити вік виходу на заслужений відпочинок. Інші ж фахівці запевняють, що не потрібно позбавляти людей похилого віку права на відпочинок у строки, що існують сьогодні. Нагадаємо, зараз віковий поріг — 55 років для представників слабкої статі і 60 років – для сильного. Але є чимало винятків.

Останні новини про пенсії в 2016 році та її індексаціїНаприклад, жителі півночі, працівники шкідливих і небезпечних виробництв, а також представники деяких специфічних професій можуть вирушити на заслужений відпочинок значно раніше. Так, пенсіонером може бути і 40-річний чоловік. Що ж стосується представників середньо статистичного робочого класу і звичайних професій, то, можливо, скоро доведеться трудитися в поті чола аж до 65 років.

Як повідомляють в новинах, у Міністерстві Праці та Уряді Російської Федерації обговорюються і проробляються проекти збільшення пенсійного віку. Згідно одному з них, слід вирівняти час виходу на заслужений відпочинок для чоловіків і жінок – після досягнення 60 років. Відповідно до другого речення, хочуть збільшити термін роботи на 3 роки, або навіть на 5 років, представникам обох статей.

Таким чином, жінки повинні будуть працювати до 58 або 60 років, а чоловіки-до 63 або 65 років. Існує варіант і поступового, покрокового збільшення пенсійного віку. Пропонують щороку збільшувати цифри на 6 місяців. Поки що, це лише ідеї та думки, зафіксовані на папері, але не скріплені підписами і печатками. В адміністрації Президента запевняють, що до січня 2017 підвищення пенсійного віку не готується. Однак, деякі чиновники дуже активно виступають за якнайшвидше прийняття заходів і, як наслідок, помітного зниження бюджетних витрат.

Інші представники влади зазначають, що прийняття закону і оформлення останніх бюрократичних формальностей піде не менше року з моменту прийняття рішення, якщо воно все-таки буде прийнято. Деякі експерти прогнозують чергові зміни на 2017-2018 роки. Відбудеться це, і, якщо відбудеться, то коли, — невідомо. Це покаже лише час.

Варто зауважити, що існуючий зараз стандарт був встановлений більше 75 років тому. Незалежно від прийняття нових законів, представники влади сподіваються на вже затверджені документи. Так, вони розраховують, що люди добровільно відмовляться від виходу на пенсію по досягненню віку, адже це обіцяє їм додаткові бали до страхового стажу і преміальні очки за відстрочення виходу на заслужений відпочинок. У перспективі це дозволить збільшити розмір пенсії більш ніж на 30%.

Можливості накопичувати та примножувати

Накопичувальна частина пенсії залежить від тих внесків, які роботодавець перераховує у Пенсійний фонд. Проте, 4 грудня 2015 депутати проголосували за закон про замороження накопичувальної частини пенсій на 2016 рік. З січня або лютого 2016 року, як прогнозують деякі експерти, може з’явитися можливість вкладати, інвестувати ці кошти в цінні папери або прибуткові підприємства, з метою отримання прибутку. Відповідно, і пенсії громадян будуть збільшуватися.

Таких новин чекають багато економістів, оскільки сьогодні прибутковість складає всього 2%, що недостатньо для успішного функціонування пенсійної системи.

Виплати працюючим громадянам

Криза впливає на всі верстви громадян. Чергову спробу зекономити бюджетні кошти обговорюють в Уряді. Думають про те, щоб позбавити тих, хто продовжує працювати, пенсії, призначеної за досягнення граничного віку. Розмови в даному напрямку йдуть давно. Якщо у 2014 році більшість наполягала на збереженні виплат, то ближче до настання 2016-го фахівці не настільки одностайні у думках.

Все більше аргументів на користь збереження бюджетних грошей, хай навіть якогось обмеження в правах пенсіонерів. І ось, згідно останніх новин, в 2016 році соціальні виплати продовжують працювати пенсіонерам будуть припинені. Але не варто боятися за малозабезпечених людей похилого віку, їх нововведення не торкнеться. Мова йде тільки про тих громадян у віці, чий щомісячний дохід перевищує 83 тисячі рублів.

Про повне скасування виплат працюючим пенсіонерам або інших скасування та заморозках серйозної мови не йде, принаймні, поки що. Навпаки, представники влади розраховують на швидкий вихід з кризи, поліпшення матеріального становища в країні і поповнення федерального бюджету. Після чого можна буде розморозити і відновити багато соціальні програми, провести чергову індексацію і зробити надбавки. Залишається чекати останніх, позитивних новин і сподіватися на мінімальні терміни.