Осінній і весняний призов в армію в 2017 році – строки призову та нововведення в Росії

Осінній і весняний призов в армію в 2017 році – строки призову та нововведення в Росії

Заклик в армію Росії в 2017 році

Захист Вітчизни в усі часи вважалася почесною обов’язком. У радянський період цього надавалося особливе значення, цілеспрямовано велося виховання юного покоління, тому ухилятися від військової служби вважалося ганебним.

Навіть хлопці з проблемним здоров’ям намагалися потрапити до лав Збройних Сил. У часи перебудови, зміни цінностей ситуація дещо змінилася, особливо в ті роки, коли йшов збройний конфлікт на Кавказі. Але час заліковує і ці рани, зараз знову престиж військової служби значно виріс.

Правова база і призовна комісія

Заклик в армію в 2017 році, як і в попередні роки, буде здійснюватися на основі російського законодавства. А саме, на базі норм, прописаних у законі «Про військову службу та обов’язки», виданому в березні 1998 року. Доповнило його положення постанова Уряду Росії від 11 листопада 2006 року «Положення про призов росіян».

Кожен призовник знає, що йому доведеться пройти медичну комісію, яка і визначає, наскільки він готовий до стройової служби. Отримавши відповідний висновок, юнак ставиться на військовий облік. Завершальний етап призову — отримання повістки про явку на пункт призову і подальше слідування до місця служби.

Регіональна призовна комісія існує в кожному великому населеному пункті. Лікар військкомату робить свій висновок на основі переліку захворювань, які є обмеженням для певних родів військ або можуть бути підставою для повного огорожі від служби.

В окремих випадках призовника можуть відправити на лікування, давши йому тимчасову відстрочку. Визнаних придатними до військової служби розподіляють за родами військ з урахуванням стану здоров’я і особистих схильностей, професійних умінь призовника. Спроби ухилення від військового обов’язку караються законом.

Всього один рік

14 червня 2006 року були прийняті поправки в закон «Про військовий обов’язок і військову службу». Згідно цим змінам, з 1 жовтня 2007 року термін служби призовників скоротився з колишніх двох до півтора років (18 місяців). А молоді люди, які прийшли в Збройні сили РФ з 1 січня 2008 року, служили лише рік.

Весняний призов в армію в 2017 році, швидше за все, будуть здійснюватися на тих же правилах. З 2008 року попутно були скасовані багато види відстрочок від армії, що існували раніше. Зокрема, значно скоротилася кількість військових кафедр в цивільних внз.

Сьогодні призову підлягають громадяни чоловічої статі у віці від 18 до 27 років, за винятком:

  • не пройшли медичну комісію за станом здоров’я;
  • обрали альтернативну цивільну службу;
  • які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі;
  • постійно проживають за межами РФ і ряд інших категорій, визначених у відповідному законі.

Заклик весняний і осінній

Законодавством країни визначені весняний і осінній призов в армію в 2017 році. Весняний триває з 1 квітня по 15 липня, осінній займає період з 1 жовтня до кінця грудня.

Цей алгоритм вироблений, щоб чисельність армії постійно підтримувалася на потрібному рівні, без істотних перепадів кількості військовослужбовців. Така система зручна для жителів віддалених районів, особливо, сільськогосподарських, а також для учнів різних навчальних закладів, включаючи вузи. Цим категоріям призовні комісії йдуть назустріч, наприклад, щоб дати можливість здати чергову сесію.

Поняття відстрочки, тобто перенесення терміну служби, збереглося. Причинами її можуть стати навіть сімейні проблеми або участь призовника у відповідальних спортивних змаганнях, інших підстав, передбачених законом або облікованих на індивідуальному порядку призовними комісіями. Термін відстрочення може скласти рік або навіть кілька.

Залишаються також можливості поступити у вуз з військовою кафедрою або замінити військову службу волонтерською діяльністю або певними видами цивільної служби. Отримавши при цьому додатковий бонус у вигляді запису в трудову книжку.

Чи змінять строки призову в армію в 2017 році?

Головним питанням для призовників залишаються терміни призову в армію до 2017 року: зміняться або залишаться колишніми? Поки ніякої нової інформації немає, термін залишається колишнім — 12 місяців.

З недавнього часу призовникам належить вручати несесер – уніфіковану сумку із засобами особистої гігієни. Родичам не треба забезпечувати хлопців цими необхідними речами. З ним завжди будуть приладдя для гоління, інші засоби гігієни, аж до манікюрного набору.

Ще одним нововведенням стало введення для військових, службовців по набору, денного сну. Набір в наукові роти теж залишається, він дуже затребуваний у з сьогоднішнього покоління комп’ютерників і представників інших спеціальностей. Але відбір у них дуже суворий.

А головні новації — це технічне переоснащення армії, яка вдосконалюється з кожним роком у плані озброєння і технічних засобів.

Ще один важливий момент — в наших ЗС все більше професіоналів, службовців за контрактом. За контрактом зараз служать два роки, а бажаючі можуть і продовжити ці терміни. Президентом поставлено завдання вже в найближчі роки довести число контрактників до 70%, а потім і до 90%. Відповідно, число службовців за призовом буде з кожним роком скорочуватися.