Оплата лікарняного листа в 2016 році

Процес оплати лікарняного листа в 2016 році залишається незмінним. Зарахування коштів за початкові три дні захворювання виконується роботодавцем, а залишок суми закривається ФСС. Проте в поточному році введено деякі зміни по нарахуванню допомог, що зачіпають стаж робочого персоналу.

Які калібрування внесені?

Оплата лікарняного безпосередньо залежить від поточного стажу співробітника. У чинному році зміняться параметри стажу, що мають вплив на обсяг грошової компенсації. Тепер 100% оплата лікарняного в 2016 році належить працівникам з безперервним трудовим періодом у 8,5 років. Якщо працівник обіймає посаду протягом 5,5-8,5 років, то йому компенсують 80% від нарахувань лікарняного листа. Персонал, який працює менше 5,5 років, має право на 60% від загального розрахунку. Ці твердження будуть змінюватися щорічно протягом 12 років у бік підвищення виплат.

Важливо! ФЗ-255 свідчить, що в ході розрахунку грошових компенсацій аналізується останні два роки роботи персоналу на рівень доходу.

Оплата лікарняного листа в 2016 році

В даному випадку враховується заробітна плата за 2014 і 2015 роки. Щоб відняти, в якому обсязі працівнику належить допомогу, потрібно підсумувати доходи за ці два роки, потім розділити на 730 (кількість днів 365+365), щоб визначити щоденний дохід, а отриману суму помножити на відсоток за поточним стажу. Якщо цифра щоденного мінімуму перевищує підсумкову суму, то її включають у розрахунок. Приклад застосування обчислень в дії:

 • Працівник за 2014 і 2015 року заробив 380 тисяч рублів і має чотирирічний стаж. Отже, сума за лікарняним бланку за добу складатиме: 380 000:730=520,54*0,6=312,32 рубля.
 • Якщо дохід працівника за останні 2 роки складає 108 600 рублів, то за день лікарняного в 2016 році йому нарахують 219,45 рубля, враховуючи відсоток наявного стажу. З перевищеним рівнем розрахунок ідентичний.
 • Дохід за один день обкладений обмеженнями ще й зверху. Максимальна цифра заробітної плати за 2014 становить 624 тисячі рублів, а за 2015 – 711 тисячу рублів. Вирахувати щоденну суму легко. Якщо вона перевищує її показник, то її автоматично прирівнюють до результату.

  Оплата лікарняного допомоги по непрацездатності

  Таким правом можуть скористатися:

 • Громадяни РФ.
 • Іноземці, які проживають на території країни тимчасово або постійно.
 • Особи, які не мають громадянства.
 • Приїжджі з інших країн, які тимчасово проживають в РФ, мають право отримати лікарняний допомогу, якщо страхувальник вносив за них виплати у ФСС РФ протягом півроку до моменту, коли стався інцидент. Розрахунок лікарняного листа в 2016 році здійснюється співробітникам, які працюють на основі трудового договору.

  Важливо! Нарахування компенсацій за лікарняним листком робітникам, які співпрацюють за цивільно-правовим договором, не передбачається.

  Персонал має право на своєчасну виплату лікарняного з моменту, коли він зобов’язується приступити до своєї роботи. Якщо співробітник знаходиться на випробувальному періоді, то йому в будь-якому випадку здійснюють розрахунок лікарняного в 2016 році.

  Оплата лікарняного листа в 2016 році

  Схема проведення розрахунку лікарняного по тимчасовій непрацездатності

  Компенсація за короткочасної непрацездатності за перші 3 дні фінансується роботодавцем, а за наступний період – ФСС РФ. Якщо людина не може вийти на роботу з інших причин (догляд за хворими близькими, протезування, карантин, терапія в оздоровчих зонах), то виплата здійснюється за кошти ФСС з першого дня. Для отримання допомоги за період непрацездатності лікарняний бланк віддають роботодавцю не пізніше ніж через півроку з моменту його видачі. В обов’язки роботодавця входить нарахування коштів працівникові належної суми в найближчі дні видачі заробітної плати, але не пізніше 10 днів з моменту отримання довідки.

  Лікарняна допомога зараховується і оплачується за повномасштабний термін перебігу хвороби: з першого дня непрацездатності до повного одужання або нарахування інвалідності. Якщо каліцтва несуть професійний характер, то нарахування лікарняного здійснюється до моменту одужання робочого або поки йому не переглянуть групу інвалідності.

  Обмеження по виплатах

  В окремих випадках період нарахування лікарняного допомоги обмежується. Цей фактор поширюється:

 • На лікарняний, призначений для догляду за дитиною або хворим родичем.
 • На допомогу персоналу, що уклали договір з роботодавцем на строк до півроку або працівникам, які захворіли в період укладення та анулювання договору.
 • На виплати людям з обмеженими можливостями.
 • На компенсацію за час, проведений в оздоровчих курортних зонах.
 • Кожен з пунктів має власні нюанси.

  По догляду за родичем і дитиною

  Виплати по догляду за непрацездатним членом сім’ї зазвичай нараховуються не більше 7 днів, а загальна компенсований кількість днів за рік не може перевищувати 30 днів.

  При догляді за хворою дитиною чисельність оплачуваних днів розраховується за наступним умовам:

  • в період догляду за дитиною віком до 7 років передбачається компенсація за весь період лікування, але не більше 60 днів за рік. Поріг чисельності днів може збільшитися, якщо дитина страждає від хвороби, яка включена в особливий перелік, заявлений минздравсоцразвитием РФ;
  • під час догляду за дитиною віком від 7 до 15 років за п’ятнадцятиденний період перебігу хвороби, але не більше 45 днів у році;
  • при догляді за дитиною старше 15 років виплати і тривалість лікарняного прирівнюється до умовами для догляду за дорослим родичем.

  По перерахованим вище умовам співробітникові будуть нараховані виплати по лікарняному довідці. Фінансове зарахування надійде на рахунок працівника після закінчення запитаного або відведеного терміну на лікарняний період. Кошти включаться в розмірі заробітної плати або авансу, в залежності від того, що з них ближче за календарним дням.

  Читайте також:

  » Декретна відпустка в 2016 році: новий закон

  » Зміни в трудовому законодавстві з 2016 року

  » Які зміни торкнулися звітності в ПФР в 2016 році