Онлайн каси з 2017 року

Онлайн каси з 2017 рокуВ даний час економічний добробут будь-якої цивілізованої держави безпосередньо залежить від стабільності роботи його фіскальної системи. Саме тому, наприклад, у США не церемоняться з тими, хто ухиляється від сплати податків.

Росія активно намагається брати приклад з західних партнерів. Правда, виходить це з перемінним успіхом, і вітчизняному бізнесу потрібно постійно бути готовим до сюрпризів, один з яких — онлайн каси з 2017 року.

Про поточну ситуацію в країні

Російська економіка переживає не найпростіший період. В останні роки уряд намагається знайти вихід з тривалої кризи, запевняючи населення, що в найближчому майбутньому вдасться відштовхнутися від горезвісного дна. Дмитро Медведєв рекомендує пенсіонерам триматися, незважаючи на відсутність грошей, а вчителям радить знайти підробіток в позаурочний час.

Головна проблема вітчизняної економіки криється в її гострої залежності від цін на вуглеводні. Коли вартість бареля нафти стала стрімко падати, відразу ж залихоманило і російський рубль. А тут ще й Україна відмовляється закуповувати газ не те що за 480 доларів за кубометр, як хотілося б представників «Газпрому», але хоча б по 180.

Не варто забувати про триваюче режимі економічної блокади Росії країнами Європи, який перешкоджає здоровому розвитку економіки і позбавляє вітчизняний бізнес перспективних джерел інвестицій. У підсумку доводиться черпати відсутні кошти з поступово виснажуються резервів.

Найгірше, що в цих умовах страждає малий бізнес, фіскальне навантаження на який залишається невиправдано високою. Представники влади не надають цьому належного значення, забуваючи, що коли підприємці зубожіють, то почнуть активно відстоювати свої права. У даний момент уряд більше турбує винахід нових витончених способів контролю грошових потоків у сфері торгівлі.

Нововведення у законодавстві — онлайн каси з 2017 року

Згідно зі змінами в законодавстві, здебільшого російських підприємців у наступному році доведеться в обов’язковому порядку перейти на використання онлайн кас. Суть нового механізму в тому, що відомості з касового апарату будуть відразу вступати в єдиний державний інформаційний центр. Досі в цю базу даних заносилася лише інформація, пов’язана з реалізацією алкогольної продукції.

Відповідний закон був затверджений у червні 2016 року. Нововведення буде вводитися поступово, у кілька етапів, щоб у ньому встигли розібратися і підприємці, і саме уряд мав можливість внести правки.

З нового року, купуючи касовий апарат, бізнесмену обов’язково потрібно впевнитися, що він підтримує передачу даних в єдиний госинфоцентр. Стару техніку, в якій така можливість не передбачена, доведеться замінити. Крайній термін модернізацію або придбання нового обладнання — літо 2017 року, а для тих, хто оформляв бізнес по ЕНВД і ПСН — літо 2018-го. Не торкнеться поправка в законі вуличних торговців, продавців преси та квитків на циркові вистави.

З боку уряду звучать обіцянки, що онлайн каси з 2017 року будуть максимально прозорою системою і простий у використанні. При цьому можна буде відмовитися від паперової документації, відомості дозволять зберігати в електронному вигляді. Однак будуть підвищені вимоги до системи захисту касових апаратів. Приємна новина для покупців — вони зможуть отримувати чеки прямо на мобільний телефон або електронну пошту.

Темна сторона нового закону

У зв’язку із змінами у законодавстві до підприємців можуть бути застосовані наступні санкції:

Штраф у розмірі від 78 до 100 % вартості товару (і не менше 1500 рублів) належить бізнесменові, який продав його без використання касового апарату.

Розмір штрафу збільшується прямо пропорційно займаній порушником посади. Наприклад, операторів зобов’язали сплатити від 40 до 55 тисяч рублів, а посадових осіб — від 510 тисяч до одного мільйона.

За використання касового апарату, який не відповідає вимогам, передбачається штраф у розмірі від 5 до 10 тисяч рублів.

За невиданий споживачеві електронний чек також накладається штраф.

Робота підприємства в разі виявлення таких порушень може бути припинена на термін від 90 діб.

Плюси і мінуси нововведення

Що поганого обіцяє новий закон:

  • непосильні для багатьох підприємців штрафи, які будуть виписуватися за відсутність касового апарату, помилки при його підключенні, неправильне заповнення звітності та реалізацію товару без чека;
  • високу ймовірність технічних неполадок;
  • незаплановані витрати на купівлю нового обладнання;
  • заборона на ведення діяльності при фіксації повторного порушення.

Але все ж у нового закону є й ряд переваг, які не можна не згадати:

  • одноразова реєстрація апарату, яка знизить кількість візитів з боку податкової;
  • зменшення числа наступних перевірок;
  • можливість модернізувати частину старого обладнання;
  • представникам податкової стане значно простіше фіксувати порушення;
  • робота касирів кардинально не зміниться.

Корисні рекомендації для підприємців

Щоб не стати жертвою змін у законодавстві, вітчизняним бізнесменам слід бути в курсі останніх новин і консультуватися з досвідченими колегами.

Також рекомендується активно завалювати скрупульозними питаннями представників податкової служби, щоб вони двічі подумали б, перш ніж зв’язуватися з набридливим підприємцем у майбутньому. А ще корисно мати альтернативні джерела заробітку, щоб бути готовим до несподіваних труднощів.