Одноразова виплата пенсії у січні 2017 року: останні новини

Одноразова виплата пенсії у січні 2017 року: останні новиниБюджетні проблеми не дозволили у другій половині поточного 2016 року провести індексацію пенсій. Уряд прийняв рішення компенсувати ці втрати, виділивши кожному пенсіонеру по 5000 рублів одноразової компенсаційної виплати. Видана вона буде в січні. Всім категоріям пенсіонерів передбачена одноразова виплата пенсії у січні 2017 року? Чи можна її отримати в грудні? На ці та інші запитання відповімо в цьому матеріалі.

Кому передбачена одноразова виплата?

Урядом РФ вже дано доручення територіальним органам ПФР видати в січні 2017 року по 5000 рублів одноразової виплати пенсіонерам. Алгоритм видачі прописана у відповідному законі. Спочатку планувалося, що виплата покладена всім категоріям пенсіонерів, які отримують пенсії по лінії ПФ, в тому числі і працюючим.

Які конкретно категорії пенсій виплачуються через ПФ РФ:

По державному пенсійному забезпеченню:

  • пенсія по старості;
  • за вислугу років;
  • соціальна пенсія;
  • по інвалідності;
  • з нагоди втрати годувальника.

Також одноразова виплата пенсії у січні 2017 року покладена одержувачам страхової пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника.

У тому первісному урядовому проекті виключалися з одержувачів одноразової виплати ті категорії, чиї пенсії йдуть з інших джерел, не з ПФ. Наприклад, військові відставники, оскільки вони отримують свої допомоги по лінії Міністерства оборони РФ. До того ж, обґрунтовували свою позицію представники Кабміну, у військових і так цілком гідний розмір пенсійного забезпечення. Але потім за особистою вказівкою президента Володимира Путіна дане рішення було переглянуте. У січні 2017 року одержувачами 5000 рублів стануть всі категорії пенсіонерів, включаючи військових.

Але в законі сказано, що одноразова виплата належить лише тим, хто постійно проживає на території РФ і є одержувачем російських пенсій станом на 31 грудня 2016 року. Отже, особи, які постійно проживають за кордоном, одноразову виплату в січні 2017 року отримувати не будуть.

Строки виплати: правила і нюанси

Ніяких спеціальних документів для оформлення одноразової виплати до пенсії у січні 2017 року не потрібно, всі вони вже є в територіальних органах ПФР.

Комусь зручніше було б отримати такий бонус у грудні до новорічних свят. Але, на жаль, такий варіант перенесення виплати законом не передбачений: тільки в січні.

Але наші громадяни розуміють, що далеко не завжди всі розпорядження влади виконуються на місцях чітко. Що робити, якщо одноразова виплата довгоочікуваних 5000 рублів у січні 2017 голи не прийшла? Закон передбачає ймовірність подібних збоїв: «Одноразова виплата, не здійснена своєчасно, виплачується пізніше».

Можна трохи почекати, але не зайвим буде звернутися в місцеве відділення Пенсійного фонду і поцікавитися причиною затримки. Представники Фонду з’ясують, чи винні в проблемі їх співробітники, збій стався по лінії банківської системи або Пошти Росії, якщо пенсія переказується даними способом.

Вплине виплата на субсидії, можливі утримання?

Влада подбали, щоб ця виплата стала повною, тобто щоб її розмір чиновники не змогли урізати на підставі будь-яких причин. Так, за законом, навіть якщо пенсіонер має якісь реальні заборгованості, наприклад, борги з податків, аліменти, навіть стягувалися за рішенням суду, в будь-якому випадку, ці боргові зобов’язання не будуть стягуватися з даної одноразової виплати.

Те ж правило діє і щодо субсидій. Є побоювання, що, збільшивши січневий дохід, одноразова виплата може послужити підставою для скасування субсидій на оплату житла. Але закон чітко прописує і цю норму: «Одноразова виплата здійснюється незалежно від одержання особою інших виплат і надання заходів соціальної підтримки, встановлених відповідно до законодавством РФ і законодавством суб’єктів РФ. При цьому сума одноразової виплати не враховується при визначенні права на надання інших виплат і заходів соціальної підтримки, передбачених законодавством РФ і законодавством суб’єктів Російської Федерації».

Робимо висновок: січнева одноразова пенсійна виплата «недоторканна», з неї не повинні провадитися відрахування, і вона не стане причиною відмови в субсидіях.