Одноразова виплата пенсії у січні 2017 року і ПДФО

Одноразова виплата пенсії у січні 2017 року і ПДФОУ січні 2017 року всі пенсіонери країни отримають одноразову доплату в сумі п’яти тисяч рублів. Вона не повинна бути зменшена, навіть якщо пенсіонер має які-небудь заборгованості, наприклад, йому випадково переплатили пенсію в минулий період, або у нього є боргові зобов’язання, що стягуються через суд. І в цьому випадку ніхто не має права здійснювати відрахування з цієї виплати.

Що стосується оподаткування, то чинний Податковий кодекс РФ у статті 217 містить перелік доходів, які не оподатковуються:

  • страхові пенсії;
  • пенсії, що нараховуються у відповідності з основами державного пенсійного забезпечення;
  • накопичувальні пенсії;
  • соціальні доплати до пенсій;
  • фіксована виплата страхової пенсії та ряд інших.

До цього часу в законодавстві не було окремої норми щодо одноразової доплати, оскільки і процедура такого роду не мала місця. Зараз, коли нове явище з’явилося, воно буде відображено і в правовому полі.

Уряд РФ 20 жовтня 2016 року схвалив закон “Про внесення зміни до статті 217 Податкового кодексу Російської Федерації у зв’язку з прийняттям Федерального закону “Про одноразову виплату пенсіонерам“. Таким чином, з’явилося офіційне обґрунтування положення: одноразова виплата до пенсії в розмірі 5000 рублів прибутковим податком обкладатися ПДФО не буде!