Одноразова грошова виплата інвалідам в 2016 може збільшитися на 4%

Інваліди відносяться до однієї з найменш захищених частин населення, виходячи з цього, держава повинна допомагати таким людям матеріально і з допомогою пільг. У Росії є кілька видів матеріальної допомоги інвалідам. Один з таких видів — щомісячна грошова виплата або, як її скорочено називають, ЕДВ. Отримати таку виплату може фізична особа, яка визнали непрацездатною.

Спочатку слід відзначити, що ЕДВ — це не основна виплата, а додаткова. Вона покладена інвалідам в обмін на відмову від деяких послаблень, які даються їм пенсійним законодавством, тобто яка непрацездатна особа має право відмовитися від пільг і отримати надбавку до своєї пенсії.

За ці виплати відповідає пенсійний фонд РФ.

У список пільг входять наступні:

— безкоштовні проїзд, використання стаціонарного телефону та протезування зубів;

— соціальний пакет;

Ці пільги перераховуються і видаються непрацездатному особі в якості матеріальної компенсації.

Кому належить дана виплата?

Одноразова грошова виплата інвалідам в 2016 може збільшитися на 4%

Щомісячні грошові виплати покладаються ветеранам війни, колишнім в’язням різних місць примусового тримання (концтаборів, гетто), особам, які постраждали від впливу радіації, а також інвалідам і дітям-інвалідам.

Пакет документів

Для того щоб отримати ЕДВ, потрібно подати до пенсійного фонду РФ письмова заява з документами, що підтверджують право на одержання виплат.

Одноразова грошова виплата інвалідам в 2016 може збільшитися на 4%

Якщо заявник отримує соціальну пенсію, то сама заява про ЕДВ слід писати в територіальний орган пенсійного фонду, який займається виплатами пенсії.

Разом з заявою необхідно подати ряд документів: пенсійне страхове свідоцтво, паспорт, документи, що підтверджують права на пільги, наприклад, посвідчення або довідка про медичній експертизі.

Розмір щомісячних грошових виплат

Розмір такої надбавки обчислюється і змінюється кожен рік, а саме першого квітня чергового року відбувається індексація та перерахунок нарахувань. У поточному році був зроблений останній перерахунок, при якому ЕДВ піднялися на 5,5%. Після індексації можна обчислювати точні суми ЕДВ. Потрібно зазначити, що вони різні для кожної групи інвалідності, ветеранів та ліквідаторів Чорнобильської аварії.

Одноразова грошова виплата інвалідам в 2016 може збільшитися на 4%

Які будуть виплати в 2016 році, на даний момент точно не сказати. Вони будуть залежати від процентної ставки. Індексація, тобто перерахунок соціальних пенсій відбудеться 1 квітня 2016 року, зростання може скласти в середньому близько 4%, прогнозується, що розмір ЕДВ збільшиться приблизно на 6,4%.

Основні пояснення по виплатах

Як було згадано вище, виплати здійснює пенсійний фонд, і, якщо людина не може з яких-небудь причин отримувати виплати самостійно, то це право не може бути передано представнику, на якого можна оформити довіреність.

Якщо раптом у непрацездатної особи змінюється група інвалідності, ЕДВ перераховується. Перерахунок може відбуватися без його присутності і немає необхідності подавати заяву. За строками, якщо група інвалідності підвищується, перерахунок відбудеться після висновку лікарів про це, якщо ж група знижується, нові виплати змінюється з початку наступного місяця.

Буває так, що недієздатна людина може претендувати на щомісячну грошову виплату, законно маючи на це кілька підстав, тоді виплата буде встановлюватися виключно по одній підставі, що передбачає найбільший розмір грошової виплати.

В кожному місті в адміністрації або у відділі соціального захисту можна проконсультуватися з питань нарахування та здійснення ЕДВ.

Загалом, при підрахунку розміру повного матеріального забезпечення непрацездатного особи враховують такі форми виплати, пенсія, додаткове забезпечення і ЕДВ, що включає вартість набору соціальних послуг.


Резюме:
ЕДВ — це додаткова виплата.
Розмір ЕДВ в 2016 буде затверджений 1 квітня 2016 року.
Для отримання ЕДВ потрібно надати пакет документів в органи соц.захисту.

Розкажіть про нас друзям: