Новий рік в Узбекистані 2016

Новий рік в Узбекистані 2016

В Узбекистані є свої традиції щодо святкування Нового року. Зазвичай його святкують два рази. Перший раз за європейським стилем, а другий раз, 21 березня. Світський велике свято 1 січня в Узбекистані супроводжується святковими атрибутами. Тут є свій Дід Мороз, якого звуть Корбобо і Снігуронька – Коркиз. А ось замість оленів виступають ослики.

Народні гуляння влаштовуються на площі Ташкента, яка носить назву Мустакіллік. Тут ви побачите і танці. І ялинкові подарунки з прикрасами, і різноманітні маски. До новорічного столу в країні прийнято подавати фрукти. Також, крім національних страв в кінці вечора прийнято ставити на стіл кавун. Навіть є прикмета – якщо кавун солодкий, то і Новий рік буде таким же.

У деяких є ритуал. Поки годинник б’є 12, необхідно встигнути з’їсти 12 виноградинок. Перед цим треба загадати бажання, і якщо ви встигли з’їсти виноградинки, то і бажання неодмінно збудеться. А ще є інша прикмета, коли перед святом розбивають старі керамічні предмети, тоді нічого поганого не трапитися в родині весь рік.

Ще один Новий рік святкують 21 березня. Свято знаменує те, що природа в цей момент прокидається, і починаються посівні роботи. Походження свята пов’язано з культом Сонця і пророкам по імені Заратуштра. Колись давно, стародавні королі в цей день одягали на голову корони, де зображувалася картина сонячного річного циклу, а потім брали участь у богослужіннях у храмі вогню.

Далі цей Новий рік став популярним у народів Центральної Азії. Навруз, на відміну від звичайного Нового року прийнято святкувати днем. І обов’язково в сімейному колі. Далі приходять гості і родичі, всі відвідують один одного в наступні тринадцять днів і садять саджанці молодих фруктових дерев.

Можна зібратися веселою компанією, і тоді точно не буде нудно. Багато повір’їв існує в цей день. Наприклад, все залежить від людини, який перший прийде в гості 21 березня. У даного гостя повинен бути добрий і тихий характер, він повинен мати відмінне почуття гумору і мати хорош9ую репутацію. Якщо такий чоловік зайшов перший, то і в будинку буде все добре.

Що стосується традиційного Нового року, то тут вже на площі збирається ціла юрба, є багато концертів, танців і вікторин. Діти беруть участь у розіграшах та розповідають вірші Діду Морозу, а за це він заохочує їх подарунками. Варто один раз хоча б з’їздити в Узбекистан і тоді у вас все налагодитися. Місцеві жителі сильно вірять в свої традиції, напевно, тому вони такі щасливі.