Новий рік у Празі 2016

Така новорічна атмосфера як у Празі, швидше за все, не панує більше ні в якому іншому місті. Немає спору, що й інші столиці як Лондон, Москва чи Рим теж прекрасні, вони теж потопають у блесках ілюмінацій і святкових декорів, але от у Празі все зовсім по-іншому.

Адже Прага наскрізь пронизаний чарівністю та душевним теплом своїх мешканців, а так само тут смачно пахне пряниками і глінтвейном. Особливо гарні золоті гілочки з омелами, що всі місцеві жителі вішають у своїх будинках і квартирах. Таку гілку так само можуть піднести як подарунок символ щасливого нового року.

Також у Празі є багато традицій. Які дуже старі, але в теж час прекрасні. У всіх дітей є улюблений день – день святого Миколая. В це свято сам святий ходять по всіх вулицях міста в компанії з ангелом і ряджених чортиком, і він у всіх малят питає, як вони себе вели на новий рік. Якщо діти були слухняними, то в якості заохочення вони отримують подаруночок.

Через тиждень йде свято святої Люції і тоді всі дівчатка у білих сукнях виходять на вулиці і лякають перехожих, поки ті не дадуть їм солодощів.

Так само в Празі є різдвяний ярмарок. Вона відкривається на Староместской площі і там можна купити різні солодощі, богемське скло і будь-яку іншу святкову атрибутику. А ще є шанс спробувати чеські копченості та відмінне пиво. На вулицях міста виступає театр, співають народні пісні, а ковалі радують своїми роботами місцевий народ.

В цей день всі площі містечка прикрашені святковими ялинками і вертепными композиціями. А ще перед самим різдвом на вулицях Праги можна бачити бочки з живими коропами, адже вони є головним блюдом святкового столу. Всі жителі в цей день намагаються прикупити побільше рибки.

Але найголовнішим прикрасою містечка є білий і пухнастий сніг. Зазвичай він йде в новорічну ніч і щедрий вечір. Напевно, це все в нагороду за те, що місцеві жителі свято вірять в свої традиції і ніколи від них не відмовляються. За традицією пражани та гості збираються на Староместской площі. Там вони слухають бій курантів, п’ють ігристе вино, дивляться на салюти.

Далі всі йдуть на Карлів міст, для того, щоб загадати найзаповітніше бажання, яке просто зобов’язане збутися. Але для того щоб побачити усі будівлі архітектури і насолодитися прекрасним настроєм – навіть тижня не вистачить. Так що варто традиційно приїжджає щороку, наприклад, в будь-яке місто і дивитися щось нове.