Новий 2016 рік в різних країнах – традиції та звичаї свята

Самий міжнародний і давнє свято – Новий рік – відзначають навіть у найвіддаленішому куточку планети. У кожного народу з плином часу склалися свої особливі традиції проведення урочистостей. Деякі з них настільки цікаві, незвичайні, що заслуговують окремої уваги. Перша країна, яку варто розглянути – це, звичайно ж, Китай, адже саме гороскопом цієї країни ми користуємося при зустрічі Нового року, купуємо сувеніри, подарунки, прикрашаємо будинок.

Свято Весни в Китаї

Китай – країна, яка вірна своїм традиціям, і Новий 2016 рік там відзначатимуть наприкінці зими. Нагадаємо, що китайський Новий 2016 рік настане 8 лютого. У день зустрічі Нового року в кожному монастирі і храмі прийнято мити чистою водою всі статуї Будди. Самі люди обливаються, коли їх вітають, і ходять всю ніч мокрі по вулицях. Свято Весни або Чуньцзе – найбільший і улюблений в Китаї. За традицією, щоб не відрізати ножем шматочок щастя, святкова вечеря готується задовго до півночі. Прийнято на стіл ставити чашу з пельменями, налепленными всією родиною.

Новий 2016 рік в різних країнах – традиції та звичаї свята

Святкування Нового року в Китаї

По вулицях проходять масові уявлення і веселощів, а опівночі Пекін потопає в оглушливої канонаді салютів, феєрверків, вогонь фонтаном піднімається в небо, яке огортає чорна імла. Всі захоплено радіють і вітають один одного.

Японський Новий рік з граблями

Як і в Росії, в Японії зустрічають Новий рік 1 січня, от тільки не опівночі, а на світанку. Звістка про те, що прийшов свято, оголошує 108 ударів дзвону. Кожен з 6 людських вад має 18 відтінків, по яких проходить дзвін і «вбиває» їх. Біля входу в будинок вішають пучки сухого бамбука або сосни, щоб відкрити вхід для щастя і прогнати злих духів. Будинок прикрашається гілками мандарина і папороті, а з першої хвилини треба почати голосно сміятися, так удача почує кожного.

Новий 2016 рік в різних країнах – традиції та звичаї свята

Новорічний салют в Японії

Діти зустрічають свято в новому вбранні. Вважається, що це забезпечить їх здоров’ям на весь рік. Покровителі щастя у японців – картини з вітрильником і сім’ю чарівниками на ньому. Ці картини прийнято ховати під подушку. Японці схиблені на щастя, удачі і сім’ї, тому хочуть володіти цим в повній мірі, головний новорічний аксесуар у них – це граблі. Ними краще «тягнути» все в дім.

В’єтнам і персики

У В’єтнамі не зустрінеш звичної для нас ялинки, і вже точно там немає снігу, Діда Мороза та олів’є. Тут замість гірлянд вулиці прикрашають паперовими драконами. Святкування триває чотири дні, всі в цей час ходять в яскравих шатах, переважно таких кольорів:

  • жовтого;
  • червоного;
  • оранжевого;
  • вогняного.

Коли настає ніч зміни року, в’єтнамці дарують кожному зустрічному обов’язково квітучу гілочку персика як символ Нового року. Альтернативою такого сувеніра може стати плодове дерево мандарина в горщику.

Новий 2016 рік в різних країнах – традиції та звичаї свята

Квіткові фігура у В’єтнамі на Новий рік

Дата святкування постійно переміщається у відповідності з місячним календарем. Як, правило, це 20-е числа лютого, значить, переддень весни, тому будинки прикрашають квітами. Традиційний обряд – розвести в парках, скверах багаття і зібратися біля вогню кількома сім’ями. На стіл подаються страви з рису, приготовані на вогні.

Багатолика Індія та її чотири Нових року

Єдина країна, де зустрічають свято більше чотирьох разів за один рік. Індія змогла на одній території поєднати різні культурно-релігійні традиції. Тому Новий рік тут проходить у кожному регіоні в різний час:

  • у березні свято відзначається на півдні;
  • у квітні веселяться на півночі;
  • у липні і серпні веселощів проходять в окремих регіонах.

Зовсім недавно тут стали зустрічати Новий рік за традицією слов’янських народів в ніч з 31 грудня на 1 січня. На півночі країни всі одягаються в яскраву святкову одяг, прикрашену квітами. На півдні прийнято дарувати з ранку подарунки на підносах з фруктами. Традиційно для кожного регіону – стрибки через багаття і танці, запалювання вогнів у вікнах будинків, символічні чоловічі і жіночі змагання.

Новий 2016 рік в різних країнах – традиції та звичаї свята

Барвисті слони на Новий рік в Індії

Затишшя перед бурею на Балі

В цій екзотичній країні дуже шумно проводжають старий рік і в абсолютному спокої зустрічають Новий 2016 рік. Вважається, що потрібно відтворити початок появи Всесвіту, яка, як відомо, виникла з нічого. Напередодні Ньепі (Новий рік) проходять святкові ритуальні паради. Протягом трьох днів витягуються з храмів статуї і ретельно миються, перш ніж повернутися назад. Головний символ свята – рисова кольорова стрічка. Це дар богів як вважають балійці.

Новий рік у Франції

Готуватися до свята тут починають з 6 грудня. Веселощів проходять дуже бурхливо, адже у Франції Новий рік не вважається сімейним святом, як Різдво. На стіл подається індичка або качка з каштанами, солодкий пиріг, названий на честь французького Діда Мороза Папи Ноеля – Бюш де Ноель. Подарунки кладуться в величезні дерев’яні черевики і ставляться під ялинку.

Куба – свято королів

У дітей в цій країні свій Новий рік називається «День Королів». Саме вони дарують дітям подарунки, про які були написані побажання в листах. У кожній кубинської сім’ї перед святом всі судини заповнюються водою, а опівночі все це виливається з вікон. Так жителі Куби бажають усім світла і добра. А щоб в дім прийшло благополуччя, потрібно з’їсти дванадцять виноградинок під бій годин.

Новий 2016 рік в різних країнах – традиції та звичаї свята

Новий рік на Кубі

Болгарія – новорічні поцілунки

Коли всі гості і родичі зберуться за святковим столом, і почнеться бій годин, на 3 хвилини гасять світло. Це час новорічних поцілунків, таємницю яких знає лише темрява. Традиційне блюдо – буханець хліба з монетою. Щасливим і вдалим буде в наступному році той, кому вона дістанеться.

Румунія – пиріг з сюрпризом

Діти в новорічний ранок ходять з гілкою яблуні по домівках і бажають кожному члену сім’ї, де відкрилася двері, щастя та довгих років. Гілочка повинна бути прикрашена квітами, стрічками, кульками і їй необхідно доторкнутися до людини. До столу подається пиріг з сюрпризом, у нього запікається:

  • грошова купюра – до багатства;
  • кільце – до щастя;
  • пекучий перець – до складнощів.

У будинку повинна стояти пишна, висока, бажано жива і щедро прикрашена ялинка.

Новий рік вдома – в Росії

Про те, де відпочити на Новий 2016 рік в Росії, ми писали в одній з попередніх публікацій. Традиції цього свята в Росії нам добре знайомі: смачний олів’є, оселедець під шубою і ігристе шампанське на столі. Вогні на ялинці, хороводи, Дід Мороз зі Снігуронькою, мішок з подарунками дітям. Для слов’янського народу все-таки Новий рік більшою мірою сімейне свято. Принаймні, зустрічають його під бій курантів в колі близьких, а потім вже веселощі, урочисті салюти і гуляння.

На завершення радимо скачати виробничий календар на 2016 рік, щоб правильно спланувати свої новорічні канікули і роботу. Бажаємо вам щастя, любові і успіху!