Нові правила вступу до Вишів в 2016 році – прийом у Вузи

Нові правила вступу до Вишів в 2016 році – прийом у Вузи

Нові правила вступу до Вишів в 2016 році

Понад 20 тисяч абітурієнтів будуть вступати до Вузів в 2016 році, для продовження освіти. У зв’язку з внесенням деяких коригувань Міністерством освіти в законодавство РФ про правила вступу до Внз, необхідно вже зараз замислитися про те, як проходить процес. Отже, давайте з’ясуємо нові правила вступу до Вишів в 2016 році.

Майбутніх абітурієнтів чекає приємна інновація, яка полягає в додаткових творах і портфоліо, за що ВНЗ на свій розсуд може додати бали від 1 до 10.

Твір проводиться ще в школі, у грудні, далі воно заноситься в базу, доступ до якої є у всіх Внз країни. Випускник перед надходженням повинен відзначити, що подаються документи ще входить твір. Після перевірки представниками навчального закладу виноситься рішення – зараховувати додаткові бали чи ні.

Також додаткові бали можна заробити за особисті досягнення:

  • атестат про шкільну освіту з відзнакою;
  • спортивні досягнення;
  • наукові олімпіади;
  • волонтерство.

Основні зміни при вступі

Сам процес буде проходити в два етапи: учні з оригіналами всіх документів на руках будуть боротися на конкурсній основі за перші 80% місць. На другому етапі за загальним конкурсом змагання відбудеться за решту 20% місць. Ускладнюється боротьба тим, що абітурієнти у другій хвилі будуть змагатися з найвищими балами.

Зміна термінів подачі документів

У поточному році зміни були незначними, але найбільш ранній моніторинг ситуації дозволить тримати на контролі дату початку і закінчення прийому. У 2016 році випускники повинні встигнути подати оригінали документів строго до 18:00 місцевого часу в зазначену дату останнього дня прийому.

Поряд з майбутніми труднощами приємно радує те, що абітурієнти можуть подати документи до 5 вищих навчальних закладів. Також збережена 10%-квота для дітей-інвалідів та сиріт.

Нові правила прийому у Вузи в 2016 році

  • Підвищиться максимальний бал. Враховуючи всі додаткові бонуси, з усіх предметів максимальний бал у наступному році складе 320, замість 300.
  • Додаткові іспити. Деякі Вузи отримали право на проведення додаткових випробувань ще в поточному році. Свої вимоги на вступ посилять медичні установи.
  • Пільгового вступу втратили випускники технікумів і коледжів. Тепер абітурієнти, які отримали середньо-спеціальна освіта, будуть вступати на перший курс на основі вступних іспитів.

Такі нові правила вступу до Вишів в 2016 році. Дмитро Ліванов, заявляє, що кількість бюджетних місць скоротиться з-за складного економічного становища в країні. Отже, задуматися про навчання потрібно якомога раніше і бути готовим до труднощів, ходити на спеціалізовані курси з підготовки до ЄДІ і займатися самостійно.

На завершення рекомендуємо вивчити зміни в ЄДІ в 2016 році, розглянуті тут. Це допоможе вам краще підготуватися до продовження освіти.