Наступний 2016 рік оголошено в Росії роком чого…

Наступний 2016 рік оголошено в Росії роком чого...До настання Нового 2016 року залишилося ще чимало часу, але вже сьогодні багатьох наших співгромадян цікавить питання, роком чого оголошено наступний 2016 рік в Росії. У нашій сьогоднішній публікації ми розповімо своїм читачам про те, яким оголошено роком 2016 рік в Росії у зовнішній і внутрішній політиці.

2016 рік у зовнішній політиці Росії

Напередодні на офіційному сайті Кремля з’явилося повідомлення про те, що в міжнародній політиці наступний 2016 рік стане перехресним роком Росії та Греції.

Але це не єдина спрямованість зовнішньої політики нашої країни в наступному році. Зокрема, планується масштабна програма на просторі країн СНД, а також безліч спільних заходів з країнами асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

Перехресний рік Росії та Греції

Наступний 2016 рік оголошено в Росії роком Росії-Греції у зв’язку з бажанням наших влади підтримати це європейська держава. Після оголошення цієї новини керівництвом нашої країни, грецька сторона також оголосила про намір провести у себе безліч заходів, пов’язаних зі зближенням з Росією.

Зокрема, в Греції в 2016 році буде введена програма по вивченню російської мови в Університеті Пантеон. Уроки російської мови почнуть проводитися також у багатьох грецьких загальноосвітніх школах.

У Росії ж заходи грецької тематики будуть проведені практично у всіх сферах. В тому числі, в економіці, спорті, науці, освіті, мовою і культурну спадщину. В рамках цих масштабних заходів буде проведено обмін молоддю. Для Греції це допоможе збільшити туристичний потік, ввести нові авіарейси в цю країну з Росії.

Оголошення перехресного року не було несподіванкою. Ввести його планувалося ще з 2014 року. Але тоді, на прохання грецької сторони, було прийнято рішення відкласти його на два роки.

Туристичне зближення з Туреччиною

Крім вищесказаного, 2016 рік оголошено в Росії роком туристичного зближення з Туреччиною. Це рішення було прийнято обома сторонами ще в 2014 році. Відповідні Укази були підписані російським і турецьким міністрами закордонних справ.

Рік культури АСЕАН

Після XIII конференції в Джакарті стало відомо про те, роком чого оголошений в Росії 2016 рік. Так, в рамках цього міжнародного заходу російські влади і представники країн АСЕАН домовилися про проведення в 2016 році спільних заходів.

Нагадаємо, починаючи з 1996 року, Росія є повноцінним учасником діалогу з країнами асоціації держав Ю-В Азії. 2016 рік – стане двадцятим роком цих партнерських відносин, що стало однією з причин провести в цей рік заходи, покликані зміцнити взаємодію в політичній, економічній, культурній та науковій сферах.

Основні цілі співробітництво держав у цьому регіоні полягають у встановленні миру на основі принципів ООН, зміцненні економічних зв’язків, активізації соціального і культурного розвитку.

Рік створення СНД

Президент Росії виступив з ініціативою провести 2016 рік, крім іншого, під знаком створення СНД. На його думку, це сприятиме зміцненню зв’язків між країнами-учасницями Співдружності, а також уніфікації стандартів у сфері освіти.

Вперше таку ідею президент Росії висловив під час саміту СНД в Мінську. Кілька глав країн-учасниць СНД висловили готовність підтримати цю ініціативу.

У ВУЗах Росії вчиться в загальній складності близько 150 000 студентів з країн близького зарубіжжя. І ця цифра щороку збільшується. Шість держав-учасниць СНД вже почали використовувати російський метод оцінки знань (ЄДІ).

2016 рік у внутрішній політиці Росії

Так йде справа з основними напрямками російської політики в 2016 році. Але з точки зору внутрішньої політики, наступний 2016 рік оголошено в Росії роком чого, поки достеменно невідомо. Остаточне рішення має бути прийнято найближчим часом, і уряд розглядає два основних варіанти.

Одна з ініціатив виходить від міністра природи С. Донського. Він запропонував оголосити наступний рік роком охорони природи. У зв’язку з цим у цьому році він пропонує підвищити активність поширення інформації природоохоронного змісту через ЗМІ. На його думку, громадяни Росії недостатньо обізнані на предмет проблем збереження унікальних заповідних зон.

Ця подія може бути приурочено до ювілею створення першого в Росії заповідника. У 2016 році перший російський заповідник буде святкувати сторіччя. Це Баргузинский заповідник, розташований на берегах озера Байкал.

Заходи, проведені в рамках року охорони природи повинні допомогти звернути увагу населення на питання дбайливого ставлення до природних ресурсів. Особливе значення має бути приділено саме заповідними територіями. Крім іншого глава Міністерства природи запропонував заснувати дитячий канал, завдання якого полягатиме в тому, щоб з самого дитинства розвивати в дітях любов до всього живого.

Існує й інша ініціатива – оголосити 2016 рік в Росії роком культури в цілях підвищення значимості російської культури і російської мови.

Ініціатори цієї пропозиції вважають, що мова, писемність і культурна спадщина склалися в ході багатовікової історії. Але у молоді вивчення іноземних мов поступово витісняє значимість російської мови. Багатьом молодим людям вже зручніше спілкуватися, наприклад, англійською мовою, ніж російською. Щоб викликати у молодого покоління любов до Батьківщини, російській мові і культурі, планується провести різноманітні тематичні виставки, вистави, екскурсії в глибинку Росії.

Як тільки стане відомо, роком чого оголошений 2016 рік в Росії, ми відразу оповістимо про це своїх читачів. Слідкуйте за оновленнями сайту.

Оновлення: 2016 рік оголошено в Росії роком кіно

Сьогодні стало відомо, що президент Росії Володимир Путін прийняв рішення оголосити 2016 рік в Росії роком російського кіно. Проект відповідного Указу опублікований на офіційному порталі розкриття правової інформації.

Влада планує провести комплекс заходів, спрямованих на популяризацію російського кіно, його захисту від порушення авторських прав, збільшення кількість випущених фільмів, модернізацію діючих кіностудій розширення мережі кінотеатрів у країні.

Це рішення, у свою чергу, вже прокоментував голова ради директорів «Ленфільму» Федір Бондарчук. На його думку, будь-яка модернізація — це завжди хороша справа. При цьому він вважає, що значні кошти, виділені на реалізацію цієї програми, слід направити на будівництво кінотеатрів у малих містах Росії, де зараз близько 50 мільйонів росіян позбавлені можливості дивитися новинки російського кінематографа в кінотеатрах.

Можливо, читачеві цікаво, яким буде МРОТ в 2016 році в Росії. Якщо так, рекомендуємо відвідати цю сторінку, де докладно розглянуто, яким буде МРОТ в 2016 році.