Накопичувальна частина пенсії буде заморожена в 2016 у Росії?

Ольга Голодець, представник Уряду РФ, заявила про можливість збільшення строку призупинення поповнення накопичувальної частини пенсії. Рішення продовжити мораторій було прийнято при складанні бюджету на майбутній рік. Дана міра діє з 2014 року.

Заморожування накопичувальної частки пенсії передбачає перерозподіл грошового потоку: певний відсоток від зарплати росіян (2-6%) піде в розподільну частину пенсії. За рахунок цього передбачається виручити понад 340 млрд рублів. Захід покликаний зменшити кількість державних вливань на пенсійні виплати.

Суть накопичувальної частини пенсії

Діюча в нашій країні пенсія поділяється на дві складові: накопичувальну і страхову частини. Накопичувальна частина, рівно як і страхова, перераховується на рахунок людини роботодавцем, однак вона не витрачається на відрахування коштів сьогоднішнім пенсіонерам, а відкладається на особистому рахунку.

Кожна людина може регулювати розмір цієї частки пенсії: він може становити 2% або 6%. При цьому для всіх, хто не переніс контроль над накопичувальної частиною у Недержавні фонди (НПФ), призначена державна компанія, що управляє рахунками, ‒ «Внєшекономбанк» і єдиний розмір відрахувань ‒ 2%. Для переведення пенсії управління ПЕНСІЙНОГО фонду необхідно направити заяву з цього приводу в Пенсійний фонд. Підвищити обсяг відрахувань можна буде вже після цього.

Кому належить накопичувальна частка пенсії?

Розрахована накопичувальна частина пенсії на росіян, які з’явилися на світ у 1967 р. і пізніше. В рамках законодавства всі категорії громадян можуть самостійно розпоряджатися цією сумою, наприклад, зняти на поточні потреби. При цьому можна добровільно поповнювати рахунок.

Обнулиться чи накопичувальна частина пенсії в 2016 році?

Припинення відрахувань на дану частину пенсії передбачає, що відповідні виплати не надійдуть на рахунки громадян. Проте раніше ЦБ повідомляв про те, що планується модернізувати пенсійну систему, щоб одночасно підвищити надходження до бюджету, і не призвести до того, що накопичувальна частина пенсії обнулиться.

На даний момент 2-6% накопичувальної пенсії громадян йдуть на відрахування коштів по страхової частини. Трудовий комітет Держдуми пояснює, що даний закон не позначиться на підсумкових виплати громадянам Росії. При цьому в ЦБ зізнаються, що у зв’язку з бюджетними труднощами можливостей для «розмороження» накопичувальної частки пенсії на поточний момент немає.

Читайте також:

  • Накопичувальна частина пенсії в 2016 році буде заморожена
  • Підвищення пенсійного віку в Росії