Найбагатші люди світу 2016

Найбагатші люди світу 2016

Щорічно складається журналом Forbes список найбагатших людей світу. Як правило, на вершині цих списків знаходяться люди у віці, і вони є засновниками найбільш затребуваних і відомих брендів і організацій у світі.

В цьому списку знаходиться 1645 осіб, стан яких налічує як мінімум мільярд доларів США. Загальний стан цих людей налічує 6,4 трильйона доларів США. Також варто відзначити цікавий факт – в цьому списку вже 172 жінки, а російських багатіїв у ньому 111. Ще один цікавий факт, що близько 65,67% з них заробили свій статок самостійно, 12,6% є спадкоємцями великої стану, а 21,4% не є спадкоємцями бізнесу, які його сильно розвинули і удосконалили.

Першим у списку багатіїв знаходиться Білл Гейтс зі статком у 76 мільярдів доларів. Джерелом такого капіталу є дві основні сфери діяльності – всесвітньо відома компанія Microsoft, а також інвестування. Білл Гейтс – 58-річний громадянин США, який почав свій величезний внесок ще в 13-річному віці, написавши програму в Бейсіку.

Торгова марка Microsoft була зареєстрована, коли Біллу був 21 рік, спільно з Полом Алленом. Контракт з IBM був укладений 4 роками пізніше. У віці 53 років Білл Гейтс перестав бути президентом компанії і вперше став найбагатшою людиною в світі в 1996 році. Займається благодійністю і на його рахунку вже 28 мільярдів доларів пожертвувань з фонду, створеного разом з дружиною фонду.

На другому місці знаходиться Карлос Слім з капіталом у 72 мільярди доларів. Цей чоловік заробив свій капітал у сфері телекомунікацій. Карлос Слім громадянин Мексики, йому 74 роки. Почав заробляти перші кошти в 12 років, коли вперше купив акції скромного банківського установи в Мексиці. По закінченню навчання пішов працювати брокером, і вже у віці 26 років його статки становили 40 мільйонів доларів.

Він продовжував займатися скупкою та продажу активів, завдяки чому його доходи тільки росли. У віці 70 років перебував першим у списку найбагатших людей у світі. Карлос Слім також займається фінансуванням освітніх, культурних і медичних закладів в Мексиці.

На третьому місці списку знаходиться іспанець Амансіо Ортега. На даний момент йому 77 років, а його стан складає 64 мільярда доларів. Заробив капітал у сфері рітейлу і є засновником бренду Зара. Ріс у дуже бідній родині, з-за чого не отримав навіть середньої освіти. Працював підмайстром в ательє і в 37 років разом з дружиною відкрив майстерню, де займався пошиттям халатів, нічного і нижньої білизни. Коли один із замовників відмовився від купівлі великої партії одягу, відкрили магазинчик, який згодом був названий Зара і незабаром перетворився у величезну торгову мережу.