Найбагатші люди 2016

Пам’ятайте цікавий епізод з першого фільму про «Месниках», де Тоні Старк (він же Залізна людина у виконанні Роберта Дауні-мол.) відповідає капітану Стівом Роджерсом, що навіть без свого костюма він хороший: Залізна людина всього лише супергерой, який час від часу рятує світ, а Тоні Старк — це геній, мільярдер, плейбой і філантроп в одній особі, яким він був, є і буде завжди. Здається, саме такими словами можна охарактеризувати Білла Гейтса, героя нашого часу. Засновник Microsoft знову очолив список найбагатших людей світу в цьому 2016 році.

І знову він!

Білл Гейтс — справжній геній. Завдяки своєму таланту він став мільярдером. А велика кількість грошей зробило його ще і філантропом, точніше альтруїстом. Хіба що плейбоєм не можна назвати головного творця ОС Windows, і це, мабуть, єдина відмінність Білла Гейтса від Тоні Старка. Ну на то він і супергерой, щоб ще й протилежної статі подобається.

Сьогодні Білл Гейтс людина сімейна і зайнята, а в молодості він весь свій вільний час приділяв розробок та світу високих технологій. Тобто часу на жінок у нього не було вже тоді, і зараз нічого не змінилося в цьому плані. У 2016 році в списку найбагатших людей за версією Форбс він знову перший, як і в попередньому. Варто зауважити, що за останні 22 роки засновник Microsoft очолює його вже в 17-ий раз. Був час, коли в 2010-х його обігнав мексиканець Карлос Слім Елу, який заробив ціле багатство, будучи зайнятим у сфері телекомунікацій. Але зберегти завойовані позиції того не вдалося, так як Білл Гейтс, не в образу бізнесменові з Мексики, насправді володіє набагато більшим талантом, розкривним з роками.

Станом на 2016 рік, Білл Гейтс володіє активами, які оцінюються в суму близько 88 млрд доларів. 60-річний американець останнім часом повністю відійшов від справ, що зв’язували його хоч яким-небудь чином з Microsoft і з комп’ютерною галуззю в цілому. Вже кілька років Вільям Генрі Гейтс III займається тим, що допомагає людям і всьому світу. Разом з дружиною Меліндою він керує власним благодійним фондом, спрямованих на вдосконалення різних галузей: починаючи від медицини і закінчуючи питаннями, пов’язаними із зміною клімату на планеті.

Як виявилося, благодійність може істотно збільшити грошовий капітал, адже саме після того, як Білл Гейтс повністю переключився на цей вид підприємницької діяльності, йому вдалося змістити з першого місця у списку найбагатших людей в світі Карлоса Сліма Елу. Що цікаво, мексиканця в нещодавно оприлюдненому списку Forbes не виявилося навіть у першій 20-ці. Зате в неї дуже багато інших геніїв.

Хто в змозі досягти рівня цього генія?

Наприклад, Марк Цукерберг, засновник соціальної мережі Facebook. Він зайняв 8 місце. Його стан оцінюють майже в 43 млрд доларів (всього за рік особисті доходи Цукерберга збільшилися на 11 млрд). Ларрі Пейдж і Сергій Брін, заснували пошукову систему Google, що забавно, розташовуються у списку поруч один з одним: на 11 і 12 місці відповідно. Стан кожного з них оцінюється приблизно в 40 млрд доларів. Ларрі Еллісон, співзасновник Oracle, з капіталом близько 45 млрд доларів випередив і Ларрі, і Сергія і зайняв 7 місце. А ось у Джефа Безоса, засновника Amazon, який розташувався на четвертій сходинці рейтингу, близько 56 млрд доларів особистих коштів.

На другому місці в списку найбагатших людей у світі до 2016 року за версією журналу Форбс знаходиться Амансіо Ортега. Іспанська підприємець, що працює у сфері роздрібних продажів, на сьогоднішній день заробив близько 67 млрд доларів. Колишній президент великої мережі магазинів в Іспанії Inditex додатково інвестував у нерухомість, газову промисловість, сфери туризму і на розвиток банківських послуг. Саме Амансіо Ортега відкрив бренд Zara, який сьогодні знайомий багатьом людям по всьому світу.

Третю позицію в списку журналу Forbes утримує Уоррен Баффетт. У нього, за станом на 2016 рік, заробітків на 60 млрд доларів. І це при тому, що йому вже 85 років. Основна сфера діяльності американського підприємця — інвестиції. У США він вважається другим найбагатшим людини. Заради жарту, здогадайтеся, хто з американців найбагатший. Підказка: читай вище.

Цифри

В основному В списку найбагатших людей у світі за версією Forbes в 2016 році ті, чия робота безпосередньо пов’язана з інвестиціями і високими технологіями. Таких у ньому левова частка. Всього до нього увійшли 1810 (!) мільярдерів. Ви тільки вдумайтеся в цю цифру! Якщо зібрати гроші кожного багатія, то на виході вийде щось близько 6,5 трлн (!) доларів.

Мільярдери з Росії

Росію в списку Форбс представляють відразу 77 мільярдерів. Втім, рік тому їх було 88, значить, криза все ж ударив по них, і зробив він це неслабо. Найбагатшою людиною в Росії в 2016 році за версією журналу можна вважати Леоніда Міхельсона. Він володіє такими компаніями, як Новатек і Сибур, в результаті чого розбагатів на більш ніж 14 млрд доларів. У глобальному списку американського видання росіянин розташувався на 60 місці. За останній рік його дохід зріс майже на 3 млрд.

Другий багатий росіянин — Михайло Фрідман, третій — Алішер Усманов. Стан обох оцінюється приблизно в 13 млрд доларів. Володимир Потанін, співвласник «Норильського нікелю», який рік тому був найбагатшою людиною в Росії, на сьогоднішній день поступився три перші позиції і розташувався на четвертому місці. У нього зараз близько 12 млрд, і за рік він втратив близько трьох мільярдів. Не інакше як витівки кризи.

Найбагатші люди Росії в 2016 році за версією Форбс, на відміну від своїх західних колег, якщо і збільшують свій дохід, то ненабагато. В основному вони несуть збитки. Цього вторить російська версія американського видання, де підтверджується інформація про те, що фінансова криза в економіці і санкційні війни проти Росії дуже сильно б’ють по крупному бізнесу на її території.

Ще раз про цифрах

Повертаючись до глобальному списку Forbes, не можна не відзначити, що в 2016 році він поповнився відразу 198 новими іменами. При цьому майже 1/3 з них — 70 людей — мільярдери родом з Китаю. Що ще цікаво, жінок у списку чимало — аж 190 представниць прекрасної статі в рейтингу. Наприклад, Ліліан Беттанкур, що припадає дочкою засновника L’oreal — французького хіміка Ежена Шюлле, найбагатша, володіє 36 млрд.

Якщо відсортувати всіх мільярдерів за громадянством, то з’ясується, що більшість з них проживає на території США. Станом на 2016 рік, в Америці живе 540 мільярдерів. У два рази менше — 251 мільярдер — родом з Китаю. Німецьких багатіїв у списку Forbes виявилося 120, тоді як індійських — 84.

Варто зазначити, що на початку 2016 року найбагатші люди світу, за словами журналістів, втратили в цілому майже 200 млрд доларів. Причиною цього стала криза, яка торкнулася не тільки Росію, а й увесь інший світ, включаючи Європу і США. І навіть все це не завадило в підсумку практично всім багатіям з першої 20-ки примножити свій капітал, особливо Біллу Гейтсу.

Про примноження капіталу під час кризи

Значить, справа тут не в кризі, а в підході до роботи — в тому, як правильно ти розпоряджаєшся наявними на руках засобами і підлаштовуєшся під ситуацію. На діяльності мільярдерів можна багато чому навчитися, і хто його знає, можливо, в майбутньому в цьому списку опиниться ім’я одного з сьогоднішніх читачів даної статті. Нам же залишається побажати всім вам успіхів у ваших починаннях. Будьте багатими!

Читайте також:

» Податок на майно організацій з 2016 року

» Вклади для фізичних осіб в 2016 році

» Посібники ФСС в 2016 році: таблиця