Надійний прогноз курсу ненадійного рубля до долара на 2016 рік

Світові ринки і біржі все частіше трясуть від стрибків, обвалів і чергових криз. На це впливають як політичні тенденції міжнародних об’єднань, так і фінансові труднощі окремих країн. Тому спрогнозувати розвиток, навіть в найближчому майбутньому, вкрай складно. Проте багато аналітиків все ж висловлюють свої припущення щодо курсу долара та інших валют у 2016 році в Росії.

Залежність котирувань від вартості нафти

Всілякі дослідження та розрахунки дозволяють з великою часткою вірогідності зробити прогноз курсу долара на 2016–й рік. Ні для кого не секрет, що цінність валют в Росії коригується залежно від вартості нафтопродуктів. Наша економіка тісно пов’язана з торгівлею пальним, експорт саме цього товару приносить основні надходження у федеральний бюджет. Поки ситуація буде залишатися незмінною, говорити про стабільність національної валюти не доводиться. З припливом іноземних банкнот, їх цінність знижується. І навпаки. Якщо вартість палива падає, іноземних купюр стає менше, а ціна на них різко йде вгору.

Надійний прогноз курсу ненадійного рубля до долара на 2016 рікВже досить тривалий час ціни на нафту знижуються. Всупереч прогнозам багатьох аналітиків, навіть досягли оцінки в 30 рублів. Хоча, цей поріг деякі фінансисти називають критичним. Тим не менш, після рекордного падіння вуглеводні відвоювали кілька позицій і знову набрали у вартості. Прайс на нафту продовжує щодня змінюватися, отже, варто очікувати подальших коливань котирувань.

В кінці минулого року економісти Форекс передбачали, що на початку 2016-го вартість пального буде складати близько 40 рублів за барель. Однак, незабаром, на їхню думку, ситуація має покращитися, і ціни нафтопродуктів повинні зрости до 70 і навіть 80 рублів за барель. Відповідно, це зіграє на зміцнення вітчизняної валюти і поліпшення добробуту Росії.

Вплив на вартість валют політичних подій

Незважаючи на зусилля зарубіжних політиків, численні переговори та угоди, в тому числі і Мінські, військові дії на території України триває. Активним учасником цього конфлікту є Росія. До нас застосовані економічні санкції, були спроби створити і політичну ізоляцію Російської Федерації. Оголошені деякими Європейськими країнами економічні санкції, все ж внесли свої корективи у функціонування вітчизняного ринку.

Надійний прогноз курсу ненадійного рубля до долара на 2016 рікРосія взяла курс на імпортозаміщення. Це в перспективі повинно знизити вплив інших держав на місцевий ринок та економіку. Отже, з розширенням виробництв повинен зміцнитися і рубль. Прогнозується, також, з кожним роком рубль буде все менше залежить від цін на нафтопродукти.

Війна в Сирії проти бойовиків Ісламського держави, збитий турками військовий літак Російської Федерації, терористичні акти по всьому світу – подібні події, також, впливають на політичну та економічну ситуацію в багатьох провідних країнах. Це негативно позначається на курсі рубля. Але все змінюється, і сподіваємося, що незабаром все налагодиться в Росії.

Перспективи вартості американських банкнот

Надійний прогноз курсу ненадійного рубля до долара на 2016 рікАвторитетне закордонне агентство S&P нещодавно помітно знизило рейтинг Росії, що призвело до чергового падіння рубля і зростання курсу долара. Форекс і багато інші фінансові аналітики постійно змінюють свої показники.

Російські чиновники кажуть, що ціни на пальне в році, що почався 2016-го року будуть поступово рости і досягнуть 60 рублів за барель. Слідом за цим, оцінка долара впаде до рівня в 61-63 рубля за американську банкноту. Такі цифри озвучив глава Міністерства економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв.

Міністерство фінансів, також, передбачає відновлення економіки Росії і зміцнення позицій місцевих грошових одиниць на міжнародній арені. Але передбачуваний курс долара, там назвати не зважилися.

Глава ВТБ Андрій Костін, також, з повною упевненістю говорить про перспективною нормалізації ситуації на ринку. За його словами різких стрибків котирувань в цьому році бути не повинно. Інший експерт Агван Мікаелян передбачає, що вартість долара зупиниться на позиції від 60 до 65 рублів, а курс євро становитиме близько 67-72 рублів. Але самий райдужний прогноз дають фахівці Commerzbank, вони вважають, що вже до літа долар буде коштувати не більше 50 рублів, а євро – до 50 рублів.

Індекс бутерброда

Надійний прогноз курсу ненадійного рубля до долара на 2016 рікЦікаве дослідження проводить іноземний журнал «The Economist» ще з 1986 року, який називається «Індекс Бігмака». У зв’язку з тим, що дана мережа громадського харчування функціонує в більшості розвинених держав, експерти порівнюють купівельну спроможність і собівартість аналогічних страв у різних станах. Цей бутерброд містить в собі повний набір продовольчих товарів – хліб, м’ясо, сир та овочі, що дозволяє зіставити його з спрощеної споживчим кошиком. А роздрібна ціна складається із витрат на продукти, оренду площ, заробітну плату співробітникам, податків і інших факторів.

Згідно з отриманими даними, у Росії витрати на виготовлення Бігмака в кілька разів нижче, ніж в європейських країнах. Тут його можна купити менш ніж за 2 долара. У той же час, в США – близько 5$, в середньому по ЄС – 4-6$, а в Швейцарії за бургер доведеться викласти майже 7$.

З цього експерти роблять висновок про значну недооцінку російської валюти.

За їх розрахунками, справедлива ціна американської купюри повинна бути в районі 20 рублів. Це дає надію на те, що рубль буде зміцнюватись, а курс долара в 2016 році знизиться.