Національні свята в Татарії в 2016 році

Татарська культура з початку віків дбайливо зберігає традиційність святкових ритуалів. Крім загальновизнаних світових подій, ця національність свято шанує релігійні заходи. Віра в духовні сили настільки велика, що побожні дні офіційно визнані неробочими днями. Унікальність татарських святок має чарівні легенди, що передаються один одному поколіннями і викликають непідробний інтерес усього світового співтовариства.

Новруз

Прихід весни в Татарстані починається з Новруз – байрам, після чого слідує низка ісламських свят. У 2016 році це чудове свято припадає на 21 березня. Сам Новруз – байрам має відношення до місячним календарем мусульман, який і дає звіт нового року з дня весняного рівнодення. Традиції, пов’язані з цим важливим днем, дуже різноманітні і шановані мусульманами з дитинства.

 • Обов’язкова генеральне прибирання житла прив’язана до ідеї позбавлення від всього старого і накопичився для доступу новим і перспективним. З цим ритуалом паралельно слід розрахуватися з боргами, помиритися з ворогами, щоб очистити душу від негативних емоцій.
 • У день весняного нового року рано вранці необхідно освіжитися джерельною водою – чистою проточною, не містить застояну енергію. Після чого вважається боргом поїдання солодощів, хоча б ложку меду або цукру.
 • Вимоги до святкового столу зводяться до обов’язкової наявності семи страв, назви яких починаються з букви «С». Також важливими атрибутами сервірування є дзеркало (символ ясності), свічка (вогненний світ, проганяє злі сили) і фарбоване яєчко (прототип життя на землі).
 • Щодо оточення для святкування Новруз – байрам, то це сімейне торжество, передбачає зустріч за столом всіх родичів. Обдаровувати подарунками прийнято не тільки близьких, але і друзів.

Мірадж і Лейла-аль-Бара

Травень місяць в 2016 році ознаменується мінімум двома традиційними мусульманськими святами:

 • 5 травня – свято Мірадж, що знаменує пам’ять про віщому сні пророка Мухаммеда, в якому відбулося подорож на святу Єрусалимську землю. В цей день ритуальними діями вважаються молитовні співи та читання корану.
 • 21 травня настане ніч Бараат, відпускає усім грішним їх проступки, що дає благословенне прощення нужденним. Повна назва свята Лейла-аль-Бара змушує молитися не тільки за свої гріхи, але й відпускати гріхи покійним. Традицією цього дня є ритуал обмивання з надяганням чистих одягу. Святковий стіл повинен налічувати всіх членів сім’ї, а трапеза починатися з прощеной молитви.

Рамадан-байрам

Відомий ісламський пост Рамадан, триває рівно місяць, в 2016 році випадає на період з 11 червня. Демонстрація великої віри в аллаха з відмовою від усіх земних насолод – головне завдання святок. Цілий місяць мусульмани активно моляться, дотримуються всі правила посту і контролюють позитивне плин своїх думок. По закінченню цього випробування настає Рамадан-байрам, що випадає відповідно на 11 липня, який починається з відвідування святкової служби в храмі. Після богослужіння прийнято поминати покійних родичів, віддаючи данину пам’яті на кладовищах. Ближче до вечора необхідно з’єднати всю сім’ю за урочистою трапезою, причому якщо хтось із родичів хворіє, то свято необхідно провести в його житлі.

Ляйлятуль – кадр

У 2016 році на випробувальний місяць Рамадан доводиться ще один святий день – Ляйлятуль – кадр, який відзначатиметься 3 липня. Обумовлює ніч символізує шанування пророчих здібностей Мухаммеда, і вважається найвпливовішим часом на здійснення бажань, проговоренных в молитві.

Курбан-байрам

Найкращий день у році Арафат, випадає на 11 вересня 2016 року. Це свято означає отримання благ за заслугами. Вважається, що в цьому торжестві збільшується якість загальних вчинків, здійснених за рік. Тому традиція сходження на гору Арафат має на меті прочитати молитву в безпосередній близькості до аллаха.

Слідом за днем Арафат святкують Курбан-байрам, що випадає вже на 12 вересня. Це свято – одне з найвеличніших протягом року. Ритуальність дій така:

 • Ранок починається з вступних процедур і надягання чистих одягу .
 • Обов’язкова присутність на богослужінні.
 • Відвідування гостей, обмін один з одним подарунками і застілля.

Свята у жовтні

Жовтень 2016 року несе мусульманський Новий рік за Хіджрою і святкується 3 жовтня. Ісламський новорічний ритуал в корені не схожий зі світовим значенням самого свята. За два дні до цього, і дві доби після, мусульмани дотримуються суворого посту. А саме свято проводять у тривалих молитвах.

А вже 12 жовтня відзначається свято Ашура, яке знаменує початок створення світу. На жаль, таке, здавалося б, радісне свято затьмарюється датою відходу з життя великого пророка Хусейна. І вся традиція святкування має більш траурний характер, з багатолюдними ходою вулицями міста на честь вшанування пам’яті про померлого святому.

Маулід ан – Набі

12 грудня 2016 року відзначається різдво останнього ісламського пророка Мухаммада – Маулід ан – Набі. Стандартність ритуальності мусульманського релігійного свята призводить віруючих у храми для молитов, після чого настає час роздачі милостині. Також в цей день вважається сприятливим здійснення якогось доброго вчинку. Дітлахи ж чекають на це свято у зв’язку з традицією поїдання солодощів у вигляді фігурок джигіта з шаблею або «нареченої пророка», виготовлених з цукрової мастики.


Резюме:
21 березня 2016 року буде відзначатися свято Новруз.
У Татарії 11 вересня відбудуться святкування Курбан-байраму.
11 червня в Татарії відзначається свято Рамадан.

 • Привітання з новим роком 2016
 • Великий піст в 2016 році
 • Символ 2016 року своїми руками
 • Розкажіть про нас друзям: