Національна гвардія Росії 2016

Національна гвардія Росії, створена в квітні 2016 року з ініціативи президента Володимира Володимировича Путіна, вже зараз стала для країни революційним кроком в контексті її розвитку. Федеральна служба військ нацгвардії РФ також скорочено іменується Росгвардией. Ця нещодавно створена абсолютно нова служба, якій не було аналогів у Росії до сьогоднішнього дня, є федеральним органом виконавчої влади.

У день оголошення про створення Росгвардии — 5 квітня — дана новина стала однією з найбільш обговорюваних тем в Мережі. Більшість користувачів Інтернету, включаючи не тільки жителів РФ, а й сусідніх країн, в той же день дізналися, що нова служба була створена на базі МВС, а її керівником став Віктор Золотов. Сьогодні, після закінчення місяця з того моменту, стали відомі практично усі подробиці щодо призначення військ нацгвардії і її основних завдань, складу, необхідності і т. д. Нижче ми розглянемо детально кожен з цих моментів.

Національна гвардія Росії 2016

Завдання

Нацгвардія Росії, починаючи з 2016 року, буде виконувати величезну кількість роботи. Широкий спектр завдань, яким нагородив абсолютно новий орган Володимир Путін, в першу чергу, зводиться до того, щоб забезпечити безпеку громадян країни в мирний час.

Найголовніше завдання Росгвардии — забезпечення безпеки Росії, боротьба з тероризмом і екстремізмом ще на етапі зародження. Таким чином, президент вважає, що нацгвардія зможе боротися з усіма видами злочинів і не допускати їх виникнення.

Наступним завданням федерального органу виконавчої влади РФ є розробка державної політики разом з її подальшою реалізацією. Регулювання державної політики Росії передбачає не тільки план по створенню і керівництва військами національної гвардії, а також з обігу зброї на території країни і за її межами (якщо це стосується її і загрожує порушення її суверенітету), по контролю за створенням ЧОП (приватних охоронних підприємств) та їх діяльністю, контролю за позавідомчою охороною (ОВО).

У завдання Національної гвардії РФ з 2016 року буде входити забезпечення громадського порядку і охорона стратегічних держоб’єктів. Громадський порядок війська нацгвардії повинні будуть забезпечувати завжди і там, де це необхідно в першу чергу (наприклад, під час проходить акції протесту). Охорона державного об’єкта військами національної гвардії і вантажів, розташованих на його території, заздалегідь обговорюється урядовими органами, після чого відбувається процедура затвердження.

Склад

Національна гвардія Росії створена на базі МВС. Внутрішні війська МВС Росії існували з 1992 року. З 2016 року на зміну їм прийшла Росгвардия. Указом президента Путіна від 5 квітня цього року керівником Нацгвардії призначений Президент РФ, а посаду директора федерального органу виконавчої влади на даний момент часу займає генерал армії Віктор Золотов. Звання генерала Золотов отримав роком раніше за указом Президента.

Національна гвардія Росії 2016

Віктор Золотов в минулому був начальником особистої охорони Володимира Путіна, з яким вони познайомилися ще на службі в КДБ. Таким чином 13 років, з 2000 до 2013 року, Золотов був начальником служби охорони Президента.

Крім МВС, війська якого увійшли у Нацгвардію в 2016 році, в неї входять наступні підрозділи: СОБР і ОМОН. Чисельність останніх двох підрозділів дорівнює 5200 і 40 000 осіб відповідно. 350 000 чоловік — чисельність підрозділу МВС, у завдання якого входить контроль за обігом зброї, охоронної діяльності та ОВЗ. Ще 1200 осіб з так званого Кадыровского спецпідрозділу також входить до складу Росгвардии. У загальній сумі, включаючи ще й сили оперативного реагування, і авіаційні підрозділи, і ФГУП «Охорона», чисельність Національної гвардії становить близько 450 000 людей.

Трохи більше 1 млн осіб — це колишні співробітники МВС. Левову частку з них (понад 975 тис.) представляють співробітники ОВС. Близько 60 з гаком тисяч чоловік (приблизно за 30 000 від кожного) з ФСКН і ФМС зараз перейшли під контроль Росгвардии. Як видно, загальна чисельність Національної гвардії Російської Федерації на 2016 рік становить близько 1,5 млн осіб.

Бюджет

Для Національної гвардії Росії, як стверджують експерти, вже в кінці 2016 року представлять абсолютно нову форму. Разом з цим, до 1 січня 2017 року, виходячи з указу президента Путіна, будуть розроблені нові зразки службових посвідчень. Також Росгвардия з початку майбутнього року зможе похвалитися власними бланками, печатками і штампами.

Все ті ж експерти наполягають на тому, що для розробки форми, печаток і посвідчень, їх впровадження і забезпечення ними кожного працівника потрібно виділити з федерального бюджету близько 2,5 млрд рублів. Вони не вірять в те, що, як зазначено у доповненні до прийнятого законопроекту про створення Росгвардии, на утримання федерального органу виконавчої влади не потрібно вдаватися до допомоги у вигляді виділення додаткових коштів з бюджету. Експерти приводять в приклад недавнє перейменування міліції в поліцію, яке обійшлося державі в трохи більш ніж 1 млрд рублів.

Національна гвардія Росії 2016

Необхідність

Заміна співробітників внутрішніх військ МВС на нацгвардейцев покликана не просто змінити назву і таким чином підвищити імідж останніх. Як стверджують експерти, і близькі до Росгвардии люди, такий крок допоможе оптимізувати існуючий штат. З цього випливає, що в найближчому майбутньому, аж до 1 січня 2017 року, будуть зроблені спроби щодо скорочення цього штату працівників, що підкоряються наказам керівників того чи іншого органу.

Можна навіть припустити, що після майбутніх скорочень чисельність нацгвардейцев скоротиться з 1,5 млн осіб до 1 млн. Як і у випадку з заміною міліції на поліцію, всі кроки будуть зроблені в неспішному порядку протягом певного проміжку часу, заздалегідь прийнятого зазначеного Президентом.

Зарплата

Поки що залишається відкритим питання про оплату праці бійців Національної гвардії РФ в 2016-2017 роках Зарплата в Нацгвардії Росії в 2016 році, як стверджують експерти, залишиться на колишньому рівні. Для окремо взятого співробітника того чи іншого органу, вона різна, тому немає сенсу говорити про якомусь фіксованому її значенні.

Цілком можливо, що з 1 січня 2017 року, коли набудуть чинності всі запропоновані на даний момент часу реформи, зокрема, коли буде оптимізовано штат нацгвардейцев, заробітна плата співробітників Росгвардии зможе бути збільшена згідно з прийнятою постановою Президента. Експерти кажуть, що це може бути підвищення на рівні 10-25% від сьогоднішніх показників.

Національна гвардія Росії 2016

Що спільного між Нацгвардією і ФСБ?

Глава ФСБ, як відомо, підпорядковується лише президенту РФ. У той же час призначити керівника Федеральної служби безпеки мають право тільки президент Російської Федерації. Саме за таким принципом буде організована діяльність Національної гвардії Росії.

Володимир Володимирович Путін, президент Росії, в даний момент в стані призначити керівника Нацгвардії, який буде прямо підкорятися його наказам. Віктор Золотов, генерал армії і директор Росгвардии, контролює роботу Нацгвардії і керує своїми підлеглими, але при цьому не може вчиняти тих рішень, які неможливі без відповідного підтвердження Президента РФ.
Читайте також:

» План оборони Росії на 2016-2020 роки

» Підвищення зарплати депутатам в 2016 році

» Військові пенсії в 2016 році