На скільки підвищиться пенсія пенсіонерів у 2016 році? І підвищиться?

Днями Держдума прийняла рішення про підвищення пенсій на 4% у 2016 році. Індексація виплат торкнеться тільки непрацюючим пенсіонерам. Середній обсяг пенсії в 2016 році досягне більш ніж 12 з половиною тисяч рублів, що на 500 рублів перевищує поточний рівень.

На скільки підвищиться пенсія з 1 лютого 2016?

Уряд анонсує підвищення пенсії на 4 відсотки, що піднімає середню пенсію 2016 року до 12,6 тисяч рублів. Владні структури відзначають, що протягом 2016 року відбудеться друге підвищення рівня пенсій, однак, на скільки відсотків підвищиться пенсія, невідомо. Планується, що вона буде скоригована в залежності від економічної ситуації, в якій буде перебувати країна восени майбутнього року (саме в цей період буде зроблено чергове підвищення).

На скільки підвищиться пенсія у відсотках у 2016 році?

Відзначимо, що рівень інфляції в поточному році, згідно з офіційними даними, становить 13%, що, звичайно ж, непропорційно більше індексації пенсій в Росії 2016 року. Виходить, якщо офіційно анонсується підвищення пенсії, в реальності, в порівнянні із зростанням цін, пенсіонери сильно втратять.

В ході великої прес-конференції, Ст. Путін заявив, що уряд країни буде прагнути компенсувати інфляцію рівнем індексації, по можливості без великого збитку для бюджету. Правда, у зв’язку з дефіцитом бюджету на тлі зниження цін на нафту, в цьому році розміри пенсій могли були і зовсім не вирости.

На скільки підвищиться пенсія працюючим пенсіонерам?

Друге важливе рішення було прийнято стосовно пенсіонерів, які не припинили працювати. Якщо пенсіонер більше 6 місяців цього року провів на роботі, його пенсія не буде підвищена до тих пір, поки він не закінчить трудову діяльність і не вийде на пенсію.

Як зазначив В. Путін, у цьому випадку після закінчення роботи пенсіонер отримає повністю індексовану пенсію на рівні тієї, яку отримують пенсіонери з ідентичними трудовими показниками.

При цьому сам пенсійний вік планується поступово підвищувати. Спочатку буде підвищено поріг виходу на пенсію серед чиновників (з кроком в пів року). У зв’язку з ростом тривалості життя і зменшенням частки працюючих до кількості пенсіонерів, ця міра неминуча в найближчому майбутньому. Про це вже говорять всі експерти. Проте терміни внесення змін у законодавство невідомі.

Детальніше про пенсії працюючим пенсіонерам читайте тут.

На скільки підвищилася пенсія?

Пенсії військових змінилися на загальних умовах і були індексовані рівно також, на 4%. Щодо працюючих військових пенсійного віку діють ті ж умови, що і для працюючих цивільних: їх пенсії не будуть індексовані, поки ті не закінчать трудову діяльність.

Детальніше про пенсії військовим пенсіонерам читайте тут.