Місячний календар 2016 року дає поради садівникові і городникові

Робота на землі — це покликання, професія або просто хобі. Вирощування рослин та збирання врожаю доставляє людям не мало задоволення виконаною роботою. Але як досягти максимального результату? Над цим постійно працюють вчені, а жителі сіл передають свої секрети з покоління в покоління.

Так як же сьогодні бути хліборобам і простим дачникам? За порадами багато любителі проводити час на присадибних ділянках звертаються до місячним календарем. Зірки підказують, коли сіяти, садити, удобрювати і збирати.

2016 рік також не є виключенням. І на цей період підготовлено спеціальний календар для любителів працювати на землі. Детальніше ознайомитись з ним ви зможете в нашій статті.

У будь-якої людини, яка працює на землі, в прямому сенсі кожен день розписаний. Як тільки завершують один вид робіт, починається наступний. Деякі процеси повинні йти постійно, у тому числі, розорюють і розпушують грунт, обрізають гілки высокорастущим рослин, збирають насіння, знищують шкідників і поливають зелені насадження.

Коли краще садити?

Життєва сила може змінюватися в залежності від фази світила, що була на момент посадки. Починати нову справу краще, як правило, при новому Місяці, інакше можуть проявитися негативні впливи. Але трапляються і винятки. Місячний календар підкаже найбільш сприятливі дні для конкретного виду робіт. Це дозволить заздалегідь спланувати терміни і послідовність дій на 2016 рік.

Місячний календар 2016 року дає поради садівникові і городникові

Місячний календар 2016 року містить інформацію про кожен з місяців. Там вказані фази Місяця, періоди, коли світило знаходиться в різних знаках зодіаку, і їх вплив на рослини. Все це потрібно знати дачникові, щоб домогтися найкращих результатів на своїх сотках. У кожного дерева, куща або квітки також є свої особливості. Їх врахували укладачі місячного календаря і внесли свої рекомендації щодо того, що і коли краще посіяти або посадити, а що відкласти на деякий час.

Вплив супутника на Природу Землі

Місяць в тій або іншій фазі розташований у ставлення Землі під різними кутами, від цього і залежить те, як ми її бачимо повну, зростаючою або спадною. Від цього ж кута відбиття залежить сила її впливу, позитивного або негативного. Існує і таке поняття, як «супермісяць», це коли супутник максимально наближається до Землі. Всі перелічені явища — циклічні, відповідно, і вплив їх постійно збільшується або зменшується.

Молодик, повний місяць, місячні цикли, все це стане для вас джерелами інформації в 2016 році. Адже цей супутник дуже сильно впливає на нашу планету. Від Місяця залежить гравітація, внаслідок чого, люди можуть відчувати нездужання, а на берегах морів і океанів з’являються припливи і відливи. Також супутник впливає і на інші рідини Землі, тут мова йде і про тих, з яких складаються рослини. Їх соки і життєва енергія також можуть прибувати і зменшуватися, це потрібно враховувати, беручись за ті чи інші садові роботи.

Місячний календар 2016 року дає поради садівникові і городникові

Дана інформація стане в нагоді і тим, хто просто вирішив пересадити кімнатний квітка.

Зрозуміло, що далеко не кожен дачник-любитель є знавцем астрономії і астрології. Саме тому фахівці вивчають місячну активність, складають спеціальні таблиці і співвідносять їх з графіком польових робіт. Так з’являється календар городника на кожен рік, у тому числі і на 2016 рік.

Більшу частину рослин краще всього висаджувати при зростаючому Місяці, однак, є види, які обирають ту фазу, коли прояв світила йдуть на спад. Це підтверджують багатовікові спостереження народів, з давніх-давен займаються землеробством. Ці секрети передавали з уст в уста, записували в старовинних рукописах, а тепер це підтверджують і вчені-ботаніки в 2016 році.

Коли починати посівну?

Коли починати посів будь-якого насіння, можна знайти в місячному календарі на 2016 рік, створеному спеціально для любителів землеробства. Якщо визначити зростає Місяць або убуває може кожен, лише поглянувши на небо уночі при ясній погоді, то деякі несприятливі періоди визначити самостійно практично неможливо. Наприклад, фахівці з зіркам наполегливо забороняють саджати що-то, якщо світило прибуває в сузір’я Овна, Лева, Діви, Близнюків і Водоліїв.

Ймовірність позитивного результату, сходів посівів і хорошою плодоносності досягає 50% у випадках, коли Місяць входить в знаки Тельця, Ваг, Козерога і Стрільця.

Але найкращими днями визнані ті моменти, якщо світило знаходиться в зоні Скорпіона, Рак або Риби.

Розташування супутника відносно всіх знаків Зодіаку вже враховані в Місячному календарі на 2016 рік.

Однак, потрібно помітити, що перед тим як починати посівну, бажано попередньо удобрити грунт. Для цього також існують відповідні і менш відповідні дати. Такі дати теж можна знайти в місячному календарі дачника 2016 року.

Проводити прополку і боротися з бур’янами, як правило, краще при убуваючому місяці, щоб небажані рослини росли гірше. Є також дні, коли рослинах і грунті краще дати відпочити, не чіпати і не турбувати.

Рихлити грунт, підгортати, проводити обрізку дерев і чагарників теж потрібно в строго визначені терміни. Такі відомості також відображені у місячному календарі на 2016 рік.

Детальніше про Місяці в різних знаках зодіаку

Місяць постійно переміщається по зодіакальному колі входячи то в одне, то в інше сузір’я. Коли вона в Овні, настає час, сприятливий для садово-дачних робіт, особливо що стосуються догляду за ґрунтом та рослинами. Зате посадками займатися зірки не рекомендують, це не найкращий час. Шкоди не буде тільки для тих рослин, які швидко ростуть, і їстівної зелені начебто петрушки, кропу і салату.

Коли Місяць заходить в зону Тельця, настає сприятливий період для посадки квітів. Також зірки рекомендують висаджувати розсаду майбутніх овочів, але для тих культур, які потрапляють в грунт у вигляді насіння, це не найкращий період. Порадують дачників цибулинні рослини, непогані врожаї будуть у плодових дерев і чагарників.

Місяць у сузір’ї Близнюків далеко не так однозначна, як в раніше описаних випадках. Тут дуже багато залежить від фази, в якій в конкретний момент знаходиться світило. Наприклад, урожай рекомендують збирати лише при убуваючому місяці, а садити можна тільки всілякі в’юнкі рослини, бобові і зернові культури. Якщо посіяти щось ще, то сподіватися на позитивний результат не доводиться. Цей період несприятливий для комах, тому садівникам радять взятися за боротьбу з шкідниками.

Коли супутник влетить у сузір’я Рака, то всі обмеження на посадку знімуться. Сіяти і вкопувати можна все що завгодно душі дачника. Будьте впевнені, що все дасть сходи, а потім і врожай. Однак, зі збором ягід і всяких плодів варто почекати, для цього процесу час не дуже вдалий. Урожай загрожує швидко зіпсуватися. А для догляду за квітами, настає ідеальний момент. Якщо приділити їм належну увагу, вони будуть довго цвісти і радувати око господаря.

У сузір’ї Лева знову настає період відпочинку в посівної. Садити в зазначений термін нічого не варто, адже результати вас навряд чи порадують. Тому душі присвятіть свій час догляду за тим, що вже росте і готується дати плоди.

Ті ж рекомендації стосуються періоду, коли Місяць буде панувати в сузір’ї Діви. Посадка яких би то не було культур не принесе ніяких плодів, а ось турбота про ґрунті та рослинах буде як не можна до речі.

І ось досить тривалі канікули, що стосуються посадок, завершені. При Місяці, що знаходиться в сузір’ї Терезів, садити не тільки дозволяється, але і рекомендується. Це один найбільш урожайних знаків зодіаку, тому віддача може перевищити всі ваші розрахунки та очікування. Це відноситься як до розсаді чи саджанцям, пересадженим на присадибну ділянку, так і до простих насінню, опущеним на землю. Якщо вірити зіркам, прорости має всі, без винятку, а хвороби і шкідники обійдуть їх стороною.

Коли Місяць знаходиться в сузір’ї Скорпіона, садити можна, рослини зійдуть і виростуть, але їх врожай буде не дуже великим. Якщо ви не женіться за рекордом, можете спробувати. Проте, фахівці радять присвятити цей час іншими видами робіт, наприклад, догляду за рослинами, удобрення і розпушуванню ґрунту. Також це відмінний період для збору врожаю. Плоди будуть лежати довго, і ще не скоро втратить свій товарний вигляд. Частина багатства можна пустити на заготівлі та консервування. Банки простоять довго і не будуть псуватися. Саме тому ще стародавні землероби охрестили саме цей знак зодіаку найбільш родючим. Хоча, насправді, виростає все раніше, тільки збирати рекомендують саме в даний період.

Місячний календар 2016 року дає поради садівникові і городникові

Під знаком Стрільця фахівці радять більше часу приділити турботи про землю, її обробці, прополювання, поливу і добрива, ніж безпосередньо посадці рослин. Ефект буде не той, а сил потрібно чимало. Слід звернути увагу і на фазу Місяця. Якщо вона зростає, то можна сміливо збирати врожай і сушити лікарські трави.

Коли ж Місяць вступить в сузір’я Козерога, знову стартує активна посівна. Це час сівби зернових культур і хороший період для коренеплодів.

Рослини, які опинилися в ґрунті саме при цьому сузір’ї, будуть сильними, здоровими і плодоносними.

Якщо ж збирати урожай, то він буде зберігатися цілим і неушкодженим довгі місяці.

А під знаком Водолія посівну варто припинити. До негативних наслідків може призвести навіть пересадка рослини з одного на інше місце. Тому краще займіться збором врожаю. Але пам’ятайте, що овочі рекомендується збирати при убуваючому Місяці, а фрукти, ягоди, всілякі трави і насіння — при збільшеній світилі.

Коли Місяць знаходиться в сузір’ї Риб, збирати що б то ні було не варто. Урожай не буде довго лежати і швидко зіпсується. Садити рослини можна, однак, не варто розраховувати на великий і легкий куш. Щоб одержати віддачу, доведеться неабияк потрудитися. Рослинам, висадженим у даний період необхідний хороший догляд і добрива. Фахівці радять присвятити цей період заготівель на зиму, вони будуть мати відмінний смак.

Календар садівника, городника дає безліч рекомендацій, однак, користуватися ними чи ні, вирішує, звичайно, кожен дачник або хлібороб самостійно.