Міста-мільйонники Росії 2016 року

За даними Росстату список міст мільйонників Росії 2016 досяг 15. Деякі відомості по цих містах щодо жителів відображені в таблиці:

У всіх 15 містах з 2013 по 2016 рр. зростало число жителів. Тільки в Самарі в 2016 порівняно з 2015 воно скоротилося на 1000 осіб, і в Челябінську з 2013 по 2014 не було приросту.

За 3 роки кількість проживаючих в містах-мільйонниках зросла на 585 тис. осіб або на 1,82%. За цей же час населення Росії збільшилося з 143,3 млн. в 2013 до 146,545 млн. в 2016. Зростання по країні склав 3,245 млн. або 2,26%. Число городян зазначених у таблиці міст зростало приблизно на 25% повільніше, ніж всіх жителів країни.

В яких містах мільйонниках легко дихати, заводити сім’ю і будувати кар’єру?

 • Москва на першому місці по широті пропозицій на ринку праці в частині затребуваності професій і величиною зарплати – 52.4 тис. руб. Тут неважко знайти роботу як представникам поширених, так і рідкісних професій. Москва – найкраще місто для роботи і створення сім’ї.
 • Санкт-Петербург ні в чому не поступається Москві, крім величини середньої зарплати, яка становить 39 тис. руб. Пропозицій по вакансіях – багато, інфраструктура і промисловість – розвинені, місць проведення дозвілля – на будь-який смак. Воістину СПб – культурний центр Росії.
 • Єкатеринбург на третьому місці за рівнем життя і дванадцяте – за розміром середньої заробітної плати – 28 тис. руб. Ринок послуг розвинений нарівні з промисловим сектором, і робота знайдеться для фахівець навіть без практичного досвіду. Пропозицію на ринку житла – найвигідніші серед міст-мільйонників.
 • На жаль, російські міста мільйонники не можуть похвалитися чистотою міського повітря. В екологічному компоненті вони поступаються середнім і малим містам. Але така тенденція спостерігається по всьому світу, і її підтверджують дані з охорони навколишнього середовища, які з періодичністю в два роки, публікує Росстат.

  Забезпеченість міст мільйонерів торговими площами

  За останніми оприлюдненими даними компанії «Магазин магазинів» у містах-мільйонниках жителі від браку торгових площ не страждають. Перше місце за цим показником знову дісталося Єкатеринбургу. Місця з другого по п’яте дісталися відповідно Самарі, Воронежу, Уфі і Ростову-на-Дону. На кожного ростовчанина доводиться 0,33 м2 торгової території. Три наступні місця дісталися Красноярська, Пермі і Омську.

  Єкатеринбургу вдалося втриматися в лідерах в результаті завершення будівництва четвертого блоку ТЦ «Грінвіч» з орендною площею 72,4 тис. м2. Другим місцем Уфа зобов’язана торгового центру «Аркада» з GLA 45 м2, а Самара третій – «Комори» з оренди площею 90 тис. м2.

  Новосибірськ порадував городян черговим знаковим об’єктом – «Галереєю Новосибірськ», GLA площа якої склала 52 тис. м2, що стало істотною надбавкою до існуючих торгових площ, але не змінило положення міста в рейтингу. За замовчуванням зрозуміло, що за цим показником перші два місця за Москвою і СПб.

  «Мільйонери» п’ють горілку, запивають пивом

  Соціологи за відкритими даними Росстату, підкріпленими спільними соціальними проектами, виконаними Інститутом стратегічних комунікацій і інформагентством «ФедералПресс», виявили найбільш «питущі» міста-мільйонники. На першому місці виявилася Уфа, в якій кожним жителем купується 20 літрів алкоголю протягом року.

  Небайдужість до спиртних напоїв виявляють і жителі в Нижньому Новгороді, Казані, Омську і Єкатеринбурзі, де кожен городянин споживає 10 літрів алкогольних напоїв на рік, обходячись однією пляшкою горілки або коньяку протягом двох тижнів.

  Найменше вживають міцних напоїв в Москві і Санкт-Петербурзі. Пересічному мешканцю столиці вистачає 7,5 літра алкоголю на рік, а його північного сусіда – 8,4 л. Дослідниками підкреслюється нюанс: в СПб віддають перевагу горілці – у загальному обсязі алкогольних напоїв вона становить 80%.

  Рейтингом названі і міста, в яких воліють пити пиво. Найбільше пінний напій «йде» в Самарі, в якій кожним городянином випивається 90 л пива за рік. І знову на висоті виявилася Москва – на середнього жителя столиці припадає лише 18 літрів пива в рік.

  Читайте також:

  • Добові в 2016 році: зміни, свіжі новини
  • Оплата лікарняного листа в 2016 році
  • Податковий відрахування на дитини в 2016 році