Мінімальна зарплата з 1 січня 2016 у Росії — скільки? (точна сума)

За указом президента, мінімальний розмір зарплати на наступний 2016 рік підніметься до рівня в 6 204 рубля. Відповідні зміни у федеральне законодавство були внесені Володимиром Путіним на цьому тижні.

Мінімальна заробітна плата була підвищена на 4%: у поточному році вона становила 5 965 рублів, у той же час Банк Росії прогнозує рівень інфляції в 6% після закінчення 2016 року. Зміни в законодавстві почнуть виконуватися з 1 січня 2016 року, тоді мінімальна зарплата буде встановлена на новій позначці.

Регіони мають право встановлювати власні межі мінімальної зарплати. Зокрема, особливий коефіцієнт діє для працівників Крайньої Півночі і подібних територій з підвищеною оплатою праці. Регіональний рівень МРОТ не може бути нижче общефедеральных значень, так, наприклад, в Москві з 1 листопада мінімальна заробітна плата зупинилася на рівні понад 17 тисяч рублів.

МРОТ є вказівної одиницею для роботодавців. Офіційно, роботодавці не зможуть платити своїм працівникам менше встановленої суми, тільки якщо ті не працюють на умовах сумісництва або неповного дня.

Чому розмір мінімальної зарплати 2016 року важливий?

Обсяг МРОТ використовується для розрахунків у величезній кількості державних виплат і зборів, зокрема, він:

  • регулює розміри оплати праці;
  • визначає виплати соціальних допомог ( по вагітності та пологах, а також по непрацездатності);
  • впливає на обсяги соціального страхування;
  • допомагає розрахувати розміри штрафів, податків, зборів;
  • визначає величину статутного капіталу підприємств.

Мінімальна зарплата в Росії

Дослідження показують, що за розміром мінімальної виплати заробітної плати серед найбільших країн світу Росія знаходиться далеко не на лідируючих позиціях. Як зазначає Сергій Миронов, оскільки інфляція за деякими категоріями зараз може досягати 20%, підвищення на 4% взагалі не відповідає реаліям сьогодення.

Правда, частина бюджетних службовців дійсно отримують мінімальну заробітну плату. Парадокс, але поточний МРОТ більш ніж на 40% поступається рівню прожиткового мінімуму (який зараз досягає 10 тисяч рублів). Вважається, що значне збільшення цього показника може сильно вдарити по бюджету, тому ця сума навмисно занижується.

Читайте також:

  • Продовження материнського капіталу до 2017 року
  • Накопичувальна частина пенсії буде заморожена в 2016