Мінімальна зарплата в Україні у 2017 році – підвищення розміру з 1 січня

Мінімальна зарплата в Україні у 2017 році   підвищення розміру з 1 січня

Мінімальна зарплата в Україні у 2017 році

Восени цього року Верховна рада України в першому читанні схвалила проект бюджету країни на 2017 рік. У ньому були розписані і цифри вирівнювання рівнів прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати.

Правда, у початкових планах парламентаріїв і уряду зростання цих показників на рік прийдешній був закладений невеликий. Так. розмір прожиткового мінімуму на грудень поточного року заклали на рівні 1 тис. 544 грн, до травня наступного року передбачалося його підвищення до 1 684 тис. грн, а в грудні 2017-го він повинен був досягти рівня 1 762 тис. грн.

Зростання заробітної плати цифри планувалися в першому варіанті бюджетного документа такі: з 1,6 тис. грн на 1 грудня 2016 року мінімальна зарплата в Україні у 2017 році з 1 січня повинна була скласти 1 762 тис. грн. Нагадаємо, офіційний курс Нацбанку України на 26 грудня дорівнював 26,3000 грн/$1.

Але керівництво країни розуміло, що обмежитися настільки малим рухом вперед було б неправильно. Президент Порошенко в ряді своїх осінніх виступів підкреслював: людина, що працює повний робочий тиждень, не повинен отримувати зарплату, рівну допомоги по безробіттю.

Таке положення справ далі неприпустимо, вирішили владні чиновники. «Разом з побудовою Збройних сил України першим пріоритетом влади, як тільки з’явилася ця можливість, стає боротьба з бідністю», — заявив Петро Порошенко. На сьогоднішній день, зазначив він, більше 4 млн українців, які працюють, мають оплату в 1450 грн. Глава держави пообіцяв вишукати в бюджеті резерви, які дозволять підняти мінімалку. Також Порошенко обіцяв, що і приватний сектор отримає чітку вказівку про заборону виплати зарплат нижче офіційно встановленого державою мінімального розміру.

26 жовтня на засіданні Кабміну прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом було зроблено знакова заява про ініціативу уряду підвищити в країні прожитковий мінімум відразу вдвічі — до 3,2 тис. грн. У проект державного бюджету на 2017 рік тоді ж було запропоновано внести відповідні зміни.

Паралельно до тієї ж цифри в 3,2 тис. грн в документі повинен бути зафіксований і рівень прожиткового мінімуму. «Це означає, що вперше за 25 років незалежності дорівнює мінімальна зарплата громадян реального, фактичного і юридичного прожиткового мінімуму», — підкреслив Гройсман.

«З 1 січня 2017 року в Україні не буде жодного працюючого людини, який отримує менше 3,2 тис. грн. Причому я звернувся до уряду і парламенту прийняти вичерпні заходи, щоб це рішення не підвищило жодного податку, насамперед це стосується малого і середнього бізнесу», — цитує П. Порошенко прес-служба глави української держави в середу ввечері.

Президент Порошенко звернувся до співгромадян із ще одним обіцянкою: підвищена вдвічі мінімальна зарплата з 1 січня 2017 року в Україні ніяк не повинна вплинути на інших виплатах, не підхльостувати інфляцію. Зокрема, зарплати суддів та інших правоохоронних органів не повинні прив’язуватися до цього рівня мінімальної оплати праці.

І президент, і прем’єр-міністр особливу увагу звернули на представників бізнесу, їх закликали серйозно підійти до питання збільшення мінімального рівня зарплати, не відхилятися від виконання цього доручення.

Міністр фінансів Олександр Данилюк в бесіді з представниками ЗМІ висловив надію, що позитивним результатом підвищення мінімальної зарплати стане скорочення кількості отримувачів житлових субсидій. Додатковим «бонусом» для власників і орендарів житла стануть заходи з підвищення енергоефективності, над якими зараз серйозно працює міністерство.