Мінімальна пенсія в Москві в 2017 році для працюючих і непрацюючих пенсіонерів

Мінімальна пенсія в Москві в 2017 році для працюючих і непрацюючих пенсіонерівЗа межами МКАД часто жартують, що Москва і Росія — дві різні держави. Вважається, що в столиці і зарплати, і соціальні гарантії набагато вище, ніж у середньому по РФ. По-перше, це не зовсім так, навіть якщо брати середній рівень доходів. А головне: у великих містах і витрати побільше, особливо, на оплату жиль і транспорт. Але давайте подивимося предметно: які ж пенсії в столиці Батьківщини, що очікує москвичів у 2017 році?

Прожитковий мінімум і пенсії недавніх москвичів

Мінімальна пенсія в Москві в 2017 році з 1 січня буде, як і раніше, відрізнятися в залежності від «стажа2 проживання в столиці. Законопроект «Про встановлення величини прожиткового мінімуму пенсіонера в Москві в цілях визначення регіональної соціальної доплати до пенсії на 2017 р.» вже схвалений комісією Мосміськдуми з соціальної політики і трудових відносин.

На підставі даного документа ті пенсіонери, що живуть тут менше 10 років, повинні будуть отримувати пенсію не нижче прожиткового мінімуму для цієї категорії столичних мешканців. У нинішньому році його величина дорівнювала 11428 рублям, а на 2017 рік розрахований прожитковий мінімум московського пенсіонера в розмірі 11561 рубля.

Ольга Грачова, перший заступник голови департаменту праці та соціального захисту населення Москви, пояснила, що на сьогоднішній день близько 32 тисяч непрацюючих пенсіонерів стали отримувачами регіональної соціальної доплати до прожиткового мінімуму. Крім москвичів, які живуть тут постійно, але менше 10 років, таку добавку до пенсії отримують ще й особи, які прибули в столицю на тимчасове проживання.

Хоч і кажуть, що Москва не гумова, але її населення постійно зростає. Ось і одержувачів соціальних доплат даної категорії в наступному році стане, за даними мерії, вже 52 тисячі осіб. Загальний обсяг виплат з міського бюджету на ці цілі складе 3,1 мільярда рублів, а середній розмір надбавки буде 4975 рублів.

Чого чекати «закоренілим» жителям столиці

Яка буде мінімальна пенсія в Москві в 2017 році для непрацюючих пенсіонерів, які влаштувалися в столиці понад 10 років тому або є корінними жителями Першопрестольній?

Московський градоначальник Сергій Собянін постійно підкреслює, що уряд столиці буде неухильно підвищувати життєвий рівень всіх москвичів, і пенсіонерів, в тому числі. Мінімальна пенсія в Москві в 2017 році, запевняє він, обов’язково збільшиться.

Кабмін Росії встановив для пенсіонерів на 2017 рік середній прожитковий мінімум в розмірі близько 10,5 тисяч рублів. За цю цифру ще мають проголосувати депутати Держдуми, і вона стане фактом закону. Що стосується московських реалій, то для «закоренілих» москвичів навесні 2016 року була виділена місцева надбавка 20% до основної ставки соцпособия.

Бонус московські «довгожителі» отримали за ініціативою мера Собяніна. «Ми розуміємо загальнодержавні складнощі і не вимагаємо для себе особливих привілеїв. Але подумати про тих, кому в нашому місті проблемно звести кінці з кінцями, ми просто зобов’язані. І в першу чергу, у поле нашої уваги потрапляють пенсіонери. Для них у Москви завжди знайдуться кошти, і ми продовжимо робити загальні та адресні доплати столичним людям похилого віку», — пояснив він тоді дії столичної влади. Як будуть заохочені старожили Москви в наступному році, поки що достеменно не відомо. Швидше за все, чергові рішення будуть прийняті знову навесні.

Соціальні пільги москвичів

Крім грошових доплат, існують і інші заходи соціальної підтримки пенсіонерів. Наприклад:

  • субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;
  • безкоштовний проїзд в громадському транспорті для ряду категорій;
  • безкоштовні путівки в пансіонати або будинку відпочинку.

Крім того, міський голова пообіцяв розширити фінансування інших соціальних програм, зокрема, збільшити кількість видаваних грантів. Також в останні роки активізується робота по збереженню та розвитку культурно-історичної спадщини столиці, по патріотичному вихованню юного покоління та ін.

Держпідтримка військових і працюючих пенсіонерів

Буде коригуватися мінімальна пенсія в Москві в 2017 році для працюючих пенсіонерів? Ситуація поки в стадії обговорення, конкретних рішень не прийнято. Швидше за все, вони будуть реалізовуватися навесні 2017-го, коли стануть зрозумілими контури міського бюджету, його нинішні особливості і можливості. Як стане працювати міське господарство, якими будуть надходження в казну Москви, від цього і буде залежати подальший хід подій.

Військові пенсії у 2017-му будуть проіндексовані точно так само, як і інші в країні. Навіть та доплата в 5000 рублів, що обіцяна прем’єром Медведєвим для російських пенсіонерів, поширюється і на цю категорію. Крім того, у військових відставників є і власні пільги, включаючи дотування комунальних платежів, безкоштовний транспорт, часткове безкоштовне лікування та інші види держпідтримки.