Мінекономрозвитку обіцяє збільшення військових пенсій у лютому 2016 року Росія

Держдума в третьому читанні ухвалила закон про бюджет на новий 2016 рік, згідно з яким військові пенсії будуть підвищені на 4%. Оклади діючим військовослужбовцям і працюючим пенсіонерам підвищуватися не будуть. Закон набирає чинності 1 січня.

Проблема підвищення військових пенсій – головний біль уряду РФ. За нинішньої демографічної ситуації в країні, коли співвідношення працюючих і пенсіонерів зменшується щороку, питання про підвищення пенсій стоїть дуже гостро, не кажучи вже про реформу всієї пенсійної системи. Люди пенсійного віку і ті, кому незабаром має вийти на заслужений відпочинок, уважно стежать за рухами уряду в цьому напрямку.

У січні майбутнього року набуде чинності закон про бюджет. Зміни торкнутися багатьох сфер, в тому числі і соціальної. Останні новини з офіційних джерел це підтверджують. Майбутній 2016 рік обіцяє бути роком сюрпризів. Але наскільки вони будуть приємними? На що сподіватися військовим пенсіонерам з 1 січня?

Добрий вітер змін

Військові пенсії має право отримувати службовці військових відомств та їх вдови у разі загибелі подружжя на службі. Виплати поділяються на три типи: за вислугою років, за набутою, офіційно оформленої інвалідності, а також у разі ранньої смерті військовослужбовця членам його сім’ї. Уряд активно взявся за реформування проблеми пенсійних виплат у 2012 році. Це пов’язано з сучасною обстановкою на політичній арені.

Мінекономрозвитку обіцяє збільшення військових пенсій у лютому 2016 року РосіяОстаннім часом військовий клімат дуже нестійкий, а постійні конфлікти змушують державу проводити різні заходи для забезпечення постійної боєздатності країни. Одним з них є пенсія. Її важливе соціальне значення полягає в тому, щоб залучати в армію справжніх професіоналів та заздалегідь забезпечувати їм гідне майбутнє. Як кажуть, довго казка мовиться, та швидко справа робиться. І починаючи з 2012 року оклади військовослужбовцям постійно піднімаються. Відставники стали отримувати 54% від нових окладів. А після жовтневої індексації цей показник досяг 67%. Останні зміни в розрахунку грошових виплат сильно змінилися.

13 листопада поточного року Держдума РФ прийняла в першому читанні проект закону про бюджет 2016. Під час пленарного засідання депутати з працею проголосували за збільшення виплат військовим пенсіонерам на 4%. В останніх новинах повідомляється, що згідно з даним документом, дефіцит бюджету-3% ВВП, або 2,36 трлн рублів. 4 грудня 2015 в третьому читанні Держдума затвердила закон про бюджет РФ на 2016 рік.

Хитра індексація

Свіжі новини щодо індексації не радують. Згідно законодавчим актам, які регулюють формування розміру виплат, індексація повинна проводиться два рази на рік. В Указі президента РФ №604 сказано, що в прийдешньому 2016 році збільшення виплат необхідно вивести вище рівня інфляції на 2%. Але на практиці виконання зазначеної норми виявилося важкодоступним. Економічна ситуація в країні змушує коригувати видаткову частину бюджету, в тому числі і в сфері пенсійного забезпечення.

Мінекономрозвитку обіцяє збільшення військових пенсій у лютому 2016 року РосіяЦе говорить про те, що змінити пенсійні нарахування одночасно відставникам силових структур і діючим військовим – непосильне завдання на поточний день. Адже надбавка до окладу діючим військовослужбовцям незмінно веде до коригування допомоги нужденним пенсіонерам. В результаті останні новини з будинку уряду РФ такі, що в новому 2016 році перерахунок грошових виплат військовослужбовцям проводитися не буде. Це ж стосується і військових пенсіонерів, які працюють.

Відставники ж можуть зітхнути спокійно – підвищення пенсійних виплат буде проводитися два рази на рік.

Однак, на даний момент точно відомо про підвищення на 4%, але про другу індексацію – інформації немає.

Чотиривідсоткове збільшення пенсії очікується в лютому 2016, але в майбутньому можливі зміни, в залежності від того, наскільки успішно економіка країни буде долати перешкоди.

Турбота чи тягар?

Російська армія – це опора і захист нашої великої країни. Люди, героїчно віддали більшу частину життя військовій службі, виходячи на заслужений відпочинок, хотіли би по відношенню до себе належної поваги. Забезпечити гарну якість життя, достаток медикаментів, продуктів – завдання нашого суспільства. Збільшення пенсії на 4% недостатньо, адже продовольча кошик змінюється в своїй ціні протягом року кілька разів.

Мінекономрозвитку обіцяє збільшення військових пенсій у лютому 2016 року РосіяУ зв’язку з цим пенсіонери вже активно висловлюють своє невдоволення, законно вимагаючи підвищень на більш високий процент. Всі пам’ятають, що у жовтні поточного року відбулася індексація на 7.5% тільки завдяки участі президента РФ. Чиновники заявляли, що індексацію військових посібників необхідно призупинити з-за складної економічної ситуації в країні, яка виникла через участь у двох війнах(Україна, Сирія) і обвалення нафтового ринку. Тим не менш президент Володимир Путін закликав держслужбовців знайти додаткові кошти, що було успішно виконано.

Зараз пенсіонери сподіваються, що Мінфін Міноборони в черговий раз зможуть об’єднати зусилля, і добитися підвищення на більш істотний відсоток. Звичайно, це можливо, але поки пенсіонерам доведеться задовольнятися таким збільшенням виплат, стежити за економічною обстановкою в країні і чекати хороших новин. До того ж за даними Міноборони, обсяги військових пенсійних посібників значно перевершують виплати іншим категоріям громадян. Так середній розмір військових виплат складає 21000 рублів, а для цивільних пенсіонерів лише 13000 рублів.

Свіжі новини такі, що згідно з новою ініціативою депутатів Держдуми, оклади військовослужбовців залишаться на колишньому рівні до 2018, індексація буде припинена на 5 років. Така ситуація позначиться на розмірах майбутніх пенсійних виплат. Крім того, уряд має намір скасувати надбавку 2%, а це негативно відобразиться на рівні індексації. Військові пенсіонери незадоволені тим, що відбувається, але економічна ситуація в країні залишає бажати кращого.

Все, на що їм тепер доведеться розраховувати, це чекати відновлення і зміцнення російської економіки. Коли зростання ВВП придбає позитивну динаміку, уряд РФ зможе підвищити субсидування соціальних областей.

Останні новини про індексацію та вірогідне збільшення пенсій для відставників силових відомств в 2016 році вказують на продовження економічної кризи в країні. Грошове забезпечення службовцям не буде переглядатися аж до 2018 року. Природно — цей факт негативно відобразиться на майбутніх пенсіях.

Завдання уряду, поставлені в 2012 році і спрямовані на залучення професіоналів у російську армію, за рахунок завчасного поліпшення життя майбутньої пенсії, не виконуються.

Залишається сподіватися, що російська економіка відновиться в найближчому майбутньому і фінансування соціальних сфер знайде колишні розміри. Але навіть зараз можна з упевненістю говорити про позитивні зміни в соціальній політиці, адже зовсім недавно військові, які пішли по вислузі років на заслужений відпочинок, отримували вельми невисокі кошти на утримання. Аналітики стверджують, що в 2016 році щомісячні виплати військовим пенсіонерам можуть збільшитися в 1,6 разів.