Материнський капітал в 2017 році – зміни, свіжі новини

Материнський капітал в 2017 році – зміни, свіжі новиниПрограма підтримки сім’ї у формі материнського капіталу стартувала з початком 2007 року і була спочатку розрахована на 10 років, до 31 грудня 2016 року. Як справа йде зараз, які перспективи програми в умовах дефіциту державних коштів? Шукаємо відповіді на ці питання.

Які пропонувалися варіанти розвитку програми?

Будуть видавати материнський капітал в 2017 році? Для початку: обов’язково видадуть всі кошти, призначені на малюків, що народилися по 31 грудня 2016 року включно. Усі потрібні суми в бюджет-2017 внесені.

З приводу пролонгації програми в останні нестабільні роки говорилося багато. Скептики пропонували її заморозити або зовсім припинити. Оптимісти стверджують, що проект працює, дає хороші результати по зростанню народжуваності. Значить, треба його просувати і далі. Основні ідеї зводяться до двох напрямків:

 • Маткапитал видавати до 2027 року і навіть збільшити його суми, до мільйона або півтора мільйонів рублів. Але, головна умова: не другого, а третього народженого або усиновленої крихітку. План виконаємо лише при наявності резерву коштів у бюджеті, тобто, в найближчі роки, мало реальна.
 • Програму пролонгувати, але допомогу надавати адресно, лише сім’ям з малим і середнім рівнем доходу. Критерієм визначення кола учасників програми у такому випадку буде величина прожиткового мінімуму. З цією ініціативою виступив Володимир Путін.
 • Аргументи на користь припинення програми

  Чимало голосів звучить і за скасування материнського капіталу в 2017 році. Держава і так витратив на її реалізацію величезні суми, нагадують реалісти. Сертифікати за минулі майже 10 років видали понад п’яти з половиною мільйонів сімей. Право на отримання цієї форми підтримки отримали і самотні чоловіки, що самостійно виховують двох і більше усиновлених дітей.

  До програми приєдналася і територія Криму, що ще більше посилило навантаження на бюджет. Причому, кримчанам видають сертифікати на всіх других і наступних дітей, народжених з січня 2007 року, тобто з моменту старту проекту на території РФ.

  Ще один аргумент супротивників продовження: зростання спекуляцій, махінацій з сертифікатами, а також складності з контролем їх використання. Тому «негативістам» пропонують припинити дію програми. Замість неї підсилити інші форми держпідтримки сімей:

 • Збільшити розмір дитячої допомоги;
 • Розширити можливості іпотеки та інших форм підтримки при придбанні житла молодими сім’ями;
 • Збільшити суми виплат за відвідування дітьми дошкільних закладів.
 • Материнський капітал в 2017 році: ситуація неясна

  В грудні 2015 року, в щорічному посланні Федеральним Зборам президент Путін порекомендував парламентаріям і уряду подумати про ймовірність продовження програми маткапитала ще на два роки, тобто до кінця 2018 року. Держдума відповідний документ розробила і прийняла. Але, щоб він запрацював, потрібні подальші дії на рівні виконавчої влади, Кабміну і конкретних міністерств.

  Вивчаючи свіжі новини про материнський капітал в 2017 році, бачимо, що ясності поки мало. Віце-прем’єр Росії Ольга Голодець неодноразово публічно заявляла, що програма діятиме протягом всього 2017 року. На всіх дітей, що з’явилися на світ по 31 грудня 2017-го включно, будуть видані сертифікати. Їх можна буде використовувати, як і раніше, на поліпшення житлових умов, на навчання дітей і на збільшення пенсії матері. Йдуть дискусії про те, щоб включити в цей перелік і інші можливості, наприклад, частиною маткапитала пропонують компенсувати витрати на ремонт квартир і т. д.

  У 2016-му розмір капіталу — 453 026 рублів. За попередніми прогнозами, у 2017-му він складе 492 348 грн. На руки на невідкладні потреби в нинішньому році можна отримати 25 тисяч. Відповідно, буде індексуватися сума, що залишилася.

  Підіб’ємо підсумки

  За початковим задумом програма маткапитала була розрахована на 10 років, з січня 2007 по грудень 2016 року. Але, незважаючи на фінансові труднощі держави, її продовжили на 2017 рік. При сприятливому розвитку подій можлива пролонгація по 2026 рік включно. Розглядаються і можливості зміни її «опционности», наприклад, обмеження кола учасників проекту. Можливо, кошти будуть виділятися лише сім’ям з малим достатком. Слідкуйте за інформацією. Про всі зміни у дії закону на 2017 рік стане відомо зовсім скоро.