Материнський капітал після 2016 року

Материнський капітал після 2016 року

У наш час в Росії, на жаль, людей помирає більше, ніж народжується. Демографічна ситуація залишає бажати кращого. Причина – низький рівень життя людей, через якого багато хто не наважуються заводити навіть одну дитину. Виростити дитину сьогодні стало дійсно дорогим задоволенням. Посилює дану ситуацію і житлова проблема: більшість молодих сімей змушені винаймати квартири, брати кредити на багато років, що також відсуває думки про те, щоб обзавестися потомством, на більш далекі терміни, а то й назавжди.

Дана проблема знайшла підтримку в уряду Росії в 2007 році, коли за указом Президента почала діяти програма “Материнський капітал”. Програма свідчить, що жінки, які народили двох і більше дітей, забезпечуються фінансовою допомогою. Материнський капітал можна було витрачати на освіту дитини, поліпшення житлових умов, або ж частина його приплюсувати до майбутньої пенсії матері.

Обмежений термін програми підійде до кінця 2016 року. Буде продовження програми материнський капітал після 2016 року – ніхто поки не може сказати. Але вже є інформація що 2016 рік буде вирішальним у цьому питанні і програму продовжать до 2025 року. Тим не менш, урядом Росії відзначено зростання народжуваності за минулий період, тому, швидше за все, програма “Материнський капітал” буде доопрацьована для продовження своєї дії вже у нових умовах. Зараз ведеться активне обговорення даного питання. Для цього зібраний спеціальний рада, яка вирішує, чи матері отримувати фінансову допомогу після 2016 року, чи ні.

У вирішенні питання враховується і думку простих громадян, тому доопрацювання передбачає не тільки участь у ній фахівців, але і проводяться опитування тих громадян, які вже користуються такою допомогою та в найближчій перспективі мають право на неї претендувати.

Для відповіді на питання, чи буде мати місце материнський капітал після 2016 року, обговорюються такі моменти:

1. Списки громадян, які мають право користуватися послугою. Швидше за все, будуть враховуватися обмеження відповідно з матеріальним становищем кожної конкретної сім’ї. Сім’ї з високим доходом будуть зі списку виключені.
2. Напрямки витрат капіталу. Крім трьох основних вже затверджених сфер, будуть додані ще кілька, щоб люди з невисоким доходом могли покращити своє життя.
3. Терміни дії програми. Поряд з обмеженим терміном, розглядається і можливість її необмеженого дії на постійній основі.