Магнітні бурі у травні і червні 2016 року

Тяжкість, головний біль, ломота і загальне погіршення самопочуття без видимих причин – це стан знайоме кожному. Але чи багато хто знає, що часто причиною такого занепокоєння є магнітна буря? Що це таке, чи можна уникнути впливу цього явища і допоможе знання розкладу магнітних бур у травні і червні 2016 року – дізнаєтеся з нашої статті.

Що таке магнітні бурі

Якщо говорити мовою науки, то такі бурі правильніше було б називати геомагнітними. По суті, магнітні бурі – це реакція Землі як планети на підвищену активність Сонця.

Магнітні бурі у травні і червні 2016 року

Ще зі шкільних уроків географії ми пам’ятаємо, що активність Сонця – величина не постійна. Підвищення активності, тобто спалахи на світилі, не що інше як викид в космічний простір заряджених частинок – протонів і електронів.

Земля, яка, як відомо, власним магнітним полем, по суті – величезний магніт, який притягує до себе ці частинки, викинуті Сонцем. У період підвищеної активності в простір потрапляє величезна кількість таких частинок, що, природно, не може не викликати обурення в магнітному полі нашої планети. Це явище отримало назву магнітної бурі.

Резюмуючи цей екскурс в шкільний курс географії та астрономії, можна сказати:

магнітні бурі – це різке і сильне обурення магнітного поля, викликане підвищеною сонячною активністю.

Прогноз на 2016 рік

За попередніми прогнозами, в 2016 році нас чекають кілька десятків магнітних бур. За різними оцінками фахівців, кількість подібних явищ варіюється від 25 до 40. З них від 5 до 7 можуть виявитися значними, що роблять великий вплив на людину. Найсильніші магнітні бурі можуть припасти на травень і червень 2016.

Магнітні бурі у травні і червні 2016 року

Магнітні бурі у травні

Найбільш вірогідними днями настання магнітних бур вважаються наступні дні:

  • період з 11 травня (середа) за 17 травня (вівторок);
  • період з 20 травня (п’ятниця) по 25 травня (середа);
  • період з 28 травня (субота) по 30 травня (понеділок).

Магнітні бурі у червні

Цей місяць повинен бути набагато спокійнішим, ніж попередній. Після практично цілого місяця збурень активність Сонця знижується, і в цілому червень досить сприятливий місяць.

Однак і тут нас чекають неприємні сюрпризи. Фахівці прогнозують, що на червень доведеться одна з тих значних магнітних бур, які впливають на кожну людину.

Дні магнітних бур у червні, за попередніми оцінками:

  • 8 червня (середа);
  • 9 червня (четвер)

Саме на ці дні припадає найбільший викид сонячних частинок, що максимально позначається на магнітному полі Землі.

Складаючи особисте розклад магнітних бур на травень і червень 2016, варто пам’ятати, що прогнози все ж даються попередні. Прогнозувати поведінку Сонця дуже складно, а тому і розклад може включати похибки.

Вплив магнітних бур

Порушення магнітного потоку не може не надавати впливу на наше життя. У першу чергу це стосується роботи навігаційних приладів: збільшення кількості заряджених частинок у полі Землі погіршує зв’язок. Ну і, зрозуміло, магнітні бурі позначаються і на самопочутті особливо від їх впливу страждають метеозависимые і особи з підвищеною чутливістю.

Для того, щоб бути готовим до неприємностей, які можуть принести з собою магнітні обурення, і мати можливість нівелювати їх наслідки, складаються спеціальні прогнози – розклад магнітних бур. Моніторинг і прогнозування цього явища дуже важливий для нормального функціонування, адже знаючи, що саме може викликати занепокоєння, завжди є можливість підготуватися.

Магнітні бурі у травні і червні 2016 року

Реакція організму

За статистикою, вплив сонячних збурень не відчуває всього третина населення Землі. Решта дві третини належать до чутливих і надчуттєвим людям. Особливо «не пощастило» тим, у кого спостерігаються проблеми з серцево-судинною системою, проблеми з тиском, людям зі слабкою, нестійкою психікою. Головний біль, нудота, агресивність, підвищена збудливість, втома, іноді депресія і пригнічений стан – ось наслідки магнітних бур, які в тій чи іншій мірі може випробувати практично кожен з нас.

Як захиститися від магнітних бур

Попередній розклад магнітних бур несе величезну користь: знаючи дні підвищеної активності Сонця, можна підготуватися до власної можливої реакції на це явище. Особливо чутливим людям не рекомендується сідати за кермо в такі дні, скасувати додаткові фізичні навантаження і намагатися більшу частину дня провести в тихій спокійній обстановці.

Люди з меншою чутливістю можуть дозволити собі довгі прогулянки і поїздки на природу. Однак все ж варто уникати конфліктних ситуацій: магнітні бурі впливають на психіку, і навіть звичні дрібні сутички можуть обернутися великим скандалом. І головна порада: у період магнітних бур обов’язково тримайте під рукою аптечку з необхідними ліками. Адже вплив подібних збурень на серцево-судинну систему загальновідомо, а тому краще бути у всеозброєнні.

Читайте також:

» Сонячні затемнення в 2016 році

» Повні в лютому, березні і квітні 2016 року

» Нова планета в Сонячній системі 2016