Магнітні бурі у 2016 році: несприятливі дні

Сонце постійно випромінює разом зі світлом заряджені частинки величезної енергії, або сонячний вітер. Стикаючись із Землею потоки сонячного вітру викликають геомагнітні бурі. Зменшення сонячної активності, що почалося в 2015 році, продовжиться. За прогнозом фахівців магнітні бурі у 2016 році не перевищать число бур минулого року. Із загального числа можливих 25-40 бур 3-7 з них можуть виявитися більшими. Найбільша активність Сонця очікується в травні і вересні. Підвищену активність прогнозують на літні місяці.

Магнітні бурі у 2016 році: несприятливі дніРозклад магнітних бур на 2016 рік

 • Січень. Сильні бурі очікуються 2, 6 і 10 числа. 1,3, 7, 8 і 11 числа можливі невеликі бурі.
 • Лютий. Сонячна активність буде сильніше, ніж у січні. 5, 7, 10, 15 числа очікуються сильні магнітні бурі.
 • Березень. Місяць буде багатий на магнітні бурі. Значний потік заряджених частинок очікується 19, 21 та 22 березня. Невеликі коливання відбудуться 13, 16, 28 і 29 числа.
 • Квітень. Сильні магнітні бурі прогнозують 18 квітня, підвищена сонячна активність очікується 1 і 20 квітня.
 • Травень. У цьому місяці буде спостерігатися найбільша активність Сонця з початку року. Магнітні бурі можливі в період 11-17, 20-25, після 28 травня.
 • Червень. Активність Сонця дещо знизиться, але в цілому буде ще високою. Сильні магнітні бурі очікуються 8 і 9 числа.
 • Липень. Магнітні бурі прогнозують 7, 15 і 29 числа.
 • Серпень. 2 і 3 числа невеликі магнітні коливання. Висока активність Сонця буде 16 і 17 серпня з деяким пониженням в період з 18 по 20 серпня.
 • Вересень. 6 і 26 числа очікуються сильні магнітні бурі. Потужний потік енергії Сонця прийде на Землю 26 вересня.
 • Жовтень. Місяць обіцяє бути спокійним. 1, 29, 30 числа слабкі магнітні бурі. Сильних спалахів не буде.
 • Листопад. Магнітне втручання буде 11, 15, 18, 25 числа.
 • Грудень. Магнітні бурі будуть відчуватися 3, 8 грудня. Сильні бурі відбудуться 26 і 29 числа.

Способи захисту від магнітних бур

Найбільш чутливі до магнітних бур люди мають розлади психіки і проблеми з серцево-судинною системою. Вони намагаються дізнатися прогноз магнітних бур заздалегідь, щоб захистити себе. У такі дні необхідно знизити фізичні навантаження, відмовитися від далеких поїздок за кермом. Важливі рішення краще відкласти на більш спокійні дні. В емоційному плані треба підтримувати рівновагу. Пам’ятати, що магнітні бурі також діють негативно на оточуючих людей і уникати конфліктів з ними. Пішохідні прогулянки, можливість побувати на природі допоможуть перебувати в тонусі. Алкоголь варто виключити. А ось аптечку з найнеобхіднішими ліками треба мати при собі. Жирну їжу краще відкласти на дні більш спокійного Сонця і побільше їсти рослинну їжу. У кожної людини своя реакція на підвищену сонячну активність, тому треба знати особливості свого організму.

Магнітні бурі можуть впливати навіть на чутливі електронні прилади. Фахівці, що працюють з ними, про це знають і враховують можливі збої.

Магнітні бурі у високосному 2016 році нових рекордів не поставлять, але по часу можуть бути тривалими. Збільшення сонячної активності може тривати декілька годин, але при потужному викиді магнітна буря затягнеться на кілька діб. Головне тримати себе в тонусі.