Курс долара в 2018 році: прогнози експертів Росії та Заходу

Курс долара в 2018 році: прогнози експертів Росії та ЗаходуКурс долара до національної валюти впливає на багато економічні показники, в тому числі на реальні доходи громадян, інфляцію, зростання ВВП. Курс цієї валюти прогнозують як державні міністерства та установи, так і незалежні експерти. І дуже часто їх прогнози не збігаються.

Тому щоб інформація була максимально об’єктивною, ми зібрали думки та прогнози з декількох авторитетних джерел, а також розглянули головні фактори, що впливають на курс долара і рубля. Сподіваємося, ця інформація допоможе нашим читачам сформувати власну думку.

Головні фактори, що впливають на курс валюти

Аналітики традиційно працюють з двома групами факторів, що впливають на курс долара:

 • прогнозовані чинники — події, які можуть бути передбачити або заплановані заздалегідь;

 • непрогнозовані фактори — несподівані природні та соціальні явища.

Державні заходи щодо стабілізації курсу рубля

Головні економічні показники заплановані в бюджеті РФ на три роки вперед, і Мінекономрозвитку склало власний прогноз, згідно з яким курс рубля буде поступово знижуватися і досягне позначки 64,4 рубля за долар до кінця 2019 року. Цей прогноз вірний, якщо ціна нафти не знизиться нижче 40 доларів за барель і не вступлять в силу непрогнозовані фактори.

При зниженні ціни на нафту нижче зазначеної позначки, міністерство фінансів запропонувало використовувати проект бюджету при якому бюджет на 2017 рік складений при вартості 1 долара 67,5 рублів, на 2018 рік 68,7 рублів, на 2019 рік 71,1 рублів.

У свою чергу, не виключений варіант і більш високого курсу рубля, ніж прогнозується Мінекономрозвитку. Головним фактором, що дає об’єктивні можливості для цього, вважається скасування санкцій, що повинно привести до зростання інвестицій в російську економіку.

Думки експертів

Пропонуємо читачеві добірку думок російських та іноземних експертів.

Аналітики «АПЭКОН»

На думку експертів Агентства прогнозування економіки «АПЭКОН», висока ймовірність введення нових санкцій проти російської економіки. У цьому випадку рубль буде слабшати набагато швидше, ніж прогнозує Мінекономрозвитку. Фахівці «АПЭКОН» вважають, що в разі введення нових санкцій до початку 2018 року 1 долар буде коштувати близько 70 рублів. В разі зниження ціни нафти, рубль може впасти до 80 рублів за 1 долар.

Екс-міністр фінансів Кудрін А.

Негативного прогнозу дотримується і колишній міністр фінансів А. Кудрін. Головним чинником, що гальмує розвиток російської економіки він вважає санкционную політику Заходу. На його думку, санкції не дозволять курси рубля стабілізуватися в найближчі п’ять років. В результаті економічна криза в країні посилиться, що призведе до значного зниження рівня життя громадян. В умовах високої залежності курсу рубля від цілого ряду зовнішніх факторів, робити точні прогнози практично неможливо.

Інститут економічної політики ім. Гайдара

Щодо оптимістичний прогноз курсу рубля на 2018 рік дали експерти Інституту економічної політики ім. Гайдара. Згідно з їхніми підрахунками, вартість одного долара в наступному році не повинна перевищити позначку 67 рублів.

Свої висновки вони засновують на зростанні ВВП Росії і прогнозованому зростанні вартості нафти.

Російська академія народного господарства

Співробітники Російської академії народного господарства склали прогноз, також прив’язавшись до прогнозу цін на «чорне золото». Фахівці бачать три можливих сценарії:

 • Базовий. При цьому сценарії ціна нафти марки Urals буде перебувати на рівні вище 40 доларів за барель. У цьому випадку до кінця 2017 року долар коштуватиме 67 рублів, а в 2018 році — 62 рубля.

 • Песимістичний. Якщо вартість нафти знизиться до 34 доларів за барель, 1 долар буде коштувати 82-84 рубля.

 • Оптимістичний. Цей сценарій передбачає зростання вартості нафти в 2018 році до рівня 60 доларів за барель. В цьому випадку 1 долар в 2018 році буде коштувати 57 рублів.

 • Аналітик журналу Petrostrategies П’єр Терзьян

  На думку експерта французького журналу Petrostrategies П’єра Терзьяна, вартість нафти буде стабільною в 2017, так і в 2018 році. При цьому, за його прогнозами, вартість долара не перевищить 70 рублів.

  Він переконаний, що оздоровлення економіки Росії неминуче почнеться вже найближчим часом навіть у разі збільшення санкційного тиску.

  Рейтингове агентство Fitch

  Експерти Flitch у своєму прогнозі відштовхуються від показника інфляції в Росії на рівні 5,5%. Вони вважають, що протягом 2018 року вартість долара буде коливатися незначно в районі 60 рублів. На їх думку, не варто очікувати ніяких різких злетів або падінь російської валюти.