Курбан-байрам 2016 мусульмани відзначать 12 вересня

У кожної людини існують улюблені свята, а для віруючих людей особливу значимість мають релігійні свята. Люди, що сповідують іслам, з особливою повагою і радістю зустрічають Курбан-байрам, в дослівному перекладі з арабської мови це назва перекладається як «свято жертвоприношення».
Цей знаменний день мусульмани всього світу відзначають щорічно, але дата не припадає на певне число. Щоб дізнатися, якого числа Курбан-байрам буде відзначатися в цьому році, достатньо відлічити сімдесят днів після свята Ураза-байрам.

Історична довідка

Курбан байрам 2016 мусульмани відзначать 12 вересня

Згідно трактуванню священної книги мусульман (коран), Пророка Ібрахіма уві сні з’явився ангел на ім’я Джабраїл, який передав йому веління Аллаха. Аллах велів Ибрахиму здійснити жертвоприношення, а жертвою повинен був його рідний син. Ібрагім не став противитися волі Всевишнього, він вирушив у долину Міна (нині Мекка) та став готуватися до священного обряду. Його син смиренно прийняв рішення батька і не противився волі Аллаха. У той самий момент, коли пророк практично приніс свого сина в жертву, Аллах переконався у вірності Ібрахіма ісламу і дозволив замість сина жертвувати барана. Таким було випробування Всевишнього, з того самого часу щорічно в цей день мусульмани приносять у жертву тварину щоб звернутися до духовно Аллаху.

Традиції

Особливою честю для мусульман усього світу є вчинення хаджу в Мекку, де численні прочани сходять на гору Арафат і здійснюють там священний обряд. Але в зв’язку з тим, що не всім вдається поїхати в Мекку, жертвоприношення можна здійснити в будь-якому місці.

Курбан байрам 2016 мусульмани відзначать 12 вересня
До настання світлого свята, справжній мусульманин повинен тримати Уразу протягом десяти днів. Ураза — це утримання від будь-якої їжі і води, а також сексуальних відносин зі сходом сонця і до заходу. Під час Урази, мусульмани читають намаз (моляться), ведуть здоровий спосіб життя і каються в своїх гріхах, а також перестають приймати лікарські препарати. В дозволені години в їжу можна вживати будь-які продукти в будь-якій кількості.

Рано вранці, в день святкування Курбан-байрам, люди, що сповідують іслам, вмиваються, надягають чисту красиву одяг і читають молитву. Вживати їжу заборонено всім, за винятком паломників до Мекки.

Курбан байрам 2016 мусульмани відзначать 12 вересня

Потім мусульмани вирушають в мечеть, де мулла читає проповідь, молитви, де прославляє Всевишнього і пророка Мухаммеда. Після цього проводиться сам обряд жертвопринесення. Відбирається для цієї ролі обов’язково здорове, доросле тварина (корова, баран, коза, вівця чи верблюд). Тварина кладуть головою в бік Мекки, читається коротка молитва і відбувається обряд. Так, вважається, що кров’ю тварини очищаються душі людей. За мусульманськими законами, людина повинна принести в жертву на кожного члена сім’ї (сім’я не повинна перевищувати 7 осіб) одного баранчика або вівцю, або на всю сім’ю одну корову.

Курбан байрам 2016 мусульмани відзначать 12 вересня
М’ясо заколеного тваринного потрібно розділити на три частини, одну з них потрібно роздати нужденним, другу – вжити в їжу за святковим столом, пригостити всіх гостей, а третю частину залишити в сім’ї для подальшого вживання. Шкуру тварини продавати не можна, її потрібно або кому-небудь подарувати, обміняти або віддати в мечеть. Якщо ж шкуру все-таки продали, то виручені засоби слід роздати незаможним.

Курбан байрам 2016 мусульмани відзначать 12 вересня
За святковим столом збираються численні родичі, друзі та сусіди. Крім м’яса та страв з заколеного тварини, готуються традиційні мусульманські страви з додаванням різних спецій, солодощі, випічка. Мусульмани Росії готують бишбармак, ечпочмак, губадию, тукмас, балеш, чак-чак, баурсак, кыстыбый та інші святкові страви. Гості та господарі дарують одне одному невеличкі подарунки. Курбан-байрам святкується протягом трьох днів, весь цей час мусульмани відвідують родичів і друзів.

Курбан-байрам в Росії в 2016 році

У 2016 році Курбан-байрам мусульмани всього світу святкуватимуть 12 вересня. У деяких республіках Російської Федерації, а саме: в Башкортостані, Татарстані, Адигеї, Дагестані, Чечні, Інгушетії, Крим, Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії, в день святкування Курбан-байраму є державним святом і відповідно вихідним днем.


Резюме:
Мусульмани в 2016 році будуть відзначати Курбан-байрам 12 вересня.
Святу передує десятиденний пост (ураза).
У жертву приноситься тільки здоровий здоровий баранець, коза, вівця, корова або верблюд.

  • Курбан байрам 2016 мусульмани відзначать 12 вересняПривітання з різдвом христовим в 2016 році
  • Розкажіть про нас друзям: