Купання на Водохреща в 2016 році

Купання на Водохреща в 2016 році

У християн і католиків є багато важливих свят, і ось одним з них є Хрещення. Християни відзначають цей день щороку 19 січня, а от католики – 6 січня. Багато хто асоціює це свято з тим, що люди занурюються у воду. Різдвяно-новорічний цикл закінчується як раз саме цим святом.

Такий день можна навіть нарівні поставити з Різдвом чи Великоднем. Хрещення з’явилося з-за того, що Іоанн Хреститель хрестив Ісуса в своє час у річці під назвою Йордан. Якщо прочитати Євангеліє від Матвія, то там йдеться наступні: в ті часи, коли було це грандіозна подія в людській історії, на Ісуса зійшов з небес святий дух в образі голуба. Звідси можна почути, що іноді свято називають – Богоявлення.

У ті дні, коли Ісус ще жив на землі, хрестили виключно тих людей, які вже встигли визначитися з вірою. Тоді хрестили Ісуса і, в 30 років. Це робив Іван Хреститель. В той день син божий закликав увесь народ очистити душу і покаятися в гріхах. Богоявлення, до речі, не можна назвати плаваючим, на відміну від інших православних весняних свят. Щороку його відзначають з ночі 18 на 19 січня. Такий день в народі деякі ще називають Водохреща. Люди можуть освятити будь-яку воду, як озерну, так і річкову.

На Хрещення є свої традиції. Всі люди, які вірять, що повинні дотримуватися посту. Коли настає вечір, в сім’ях починається свято – Другий святий вечір. По-іншому його ще називають – вечір голодної куті. З столом у цей час вмощується все сімейство. З частувань можна бачити узвар, кутю, вареники, смажену рибу, млинці з гречаної муки і вареники з капустою.

У всіх православних церквах 19 січня проводять службу. Навіть з’явилася якась традиція – пускати в небо білих голубів. Це символ свята. Адже саме такий образ прийняв святий дух, коли спускався з небес для Ісуса. А ще голуби можуть символізувати закінчення різдвяних святкувань.

І тому птахів відпускають на волю. Освячення води в храмах є самим головним обрядом. Але в наші дні можна зустріти ще один звичай. З кожним роком він набирає велику популярність. В озерах і річках вирубують ополонку у формі хреста. Далі приходить батюшка і висвітлює воду в цьому місці. Тут він може прочитати молитви і опустити срібний хрест у воду. Після обряду відпускають в небо голубів. Люди набирають з ополонки воду і несуть її додому.