Кудрін: в 2016 році економіка Росії продовжить падіння

Кудрін: в 2016 році економіка Росії продовжить падінняНа думку екс-глави Мінфіну, нинішнього голови Комітету громадянських ініціатив А. Кудріна, в 2016 році економіка Росії буде перебувати в стані рецесії. Згідно з його прогнозом, динаміка зростання економіки буде в межах від -1% до +0,5%”. При цьому він вважає, що негативна динаміка найбільш вірогідна. Головна причина – відсутність основних двигунів економічного розвитку: зниження реальних доходів, невизначеність політики уряду.

При цьому Кудрін переконаний, що протягом найближчих 5-10 років у Росії буде відбуватися підвищення податків. При цьому він вважає, що суттєве підвищення податкового навантаження – завдання складне.

Серед найбільш істотних джерел підтримки балансу державного бюджету Кудрін виділив скорочення субсидій державним компаніям. На думку екс-міністра фінансів, потрібні структурні реформи, які передбачають скорочення державних функцій, державних установ, приватизація, відмова від субсидій, які підтримують неефективні державні компанії.

Згідно з прогнозами Кудріна, в кінці 2015 – початку 2016 року відбудеться незначне підвищення ставки Федеральної резервної системи США. Він вважає, що підвищення складе приблизно 0,25%.

Екс-глава Мінфіну вважає, що Росія має можливості для виходу на зовнішній ринок з суверенними запозиченнями в 2016 році, а вартість залучення коштів може виявитися високою. Він нагадав, що економіка в цей період буде як і раніше в рецесії, достатнього обсягу реформ поки не намічається, в Росії пройдуть нові вибори. Все це підвищує ризики кредиторів, що збільшує вартість позик.

Кудрін висловив свою думку з приводу впливу участі Росії в боротьбі з ИГИЛ на економіку країни. Він зазначив, що ця військова операція обходиться державі відносно недорого, але створює певні ризики в очах інвесторів.

Можливо, читачеві буде цікаво дізнатися прогноз курсу долара на 2016 рік в Росії, а також прогноз інфляції на 2016 рік. Ця інформація допоможе зорієнтуватися у цей непростий час.