Компенсація за відпочинок на російських курортах в 2016 році

З’явився неймовірний шанс отримати компенсацію за відпочинок, проведений на російських курортах з 2016 року. Це вдасться завдяки новому закону, який розглядався три роки і тепер набув чинності.

Під час відпустки жителі Росії відправляються на відпочинок. Відвідування закордонних затребуваних курортів, порівняно з минулими роками, зараз обмежена, тому доводиться підбирати інші шляхи для того, щоб провести відпустку комфортно, весело і яскраво. Територія РФ знайома незвичайними природними і культурними куточками, де організовують відпочинок під час відпустки, але ці місця не користуються популярністю. Щоб привернути увагу людей до національних красот, влада ухвалила закон про компенсації вартості відпочинку в Росії з 2016 року.

Мета закону

Робота над законом про компенсацію коштів за відпочинок на території Росії (в Криму, на Алтаї, в Сочі і т. д.) з 2016 року спрямована на:

 • розвиток російського туризму;
 • підтримку жителів країни, у яких немає матеріальної можливості подорожувати під час відпустки;
 • підвищення якості життя сімей з доходами нижче середнього.

Компенсація за відпочинок на російських курортах в 2016 році

Сутність ухваленого закону

Згідно з новими правилами, кожен працівник має право провести відпустку на курорті, при цьому оплата (цілком або частково) лягає на роботодавця. Власні гроші людина може не витрачати, якщо виконає певні умови. За новим законом, працівник отримує компенсацію від підприємства, на якому він зайнятий, якщо під час відпустки він відпочивав на одному з курортів на території РФ. Компенсація становить до 50 000 рублів. Але цього права позбавлені ті, хто вибере місцем відпочинку курорт за кордоном.

Зарубіжні санаторії і будинки відпочинку так популярні з-за високого рівня сервісу в них. При цьому вартість закордонного відпочинку та місцевого не розрізняється. Завдяки прийнятому закону, сім’я, відправилася на час відпустки в санаторій або будинок відпочинку в Росії, отримає компенсацію у вигляді 50 000 рублів за кожного члена сім’ї. Потрібно лише після повернення надати документальні підтвердження (довідки, чеки) керівництву підприємства. Якщо витрати кожного з членів сім’ї перевищили названу суму, то залишок виплачує сам відпускник. Якщо було витрачено менше, отримана компенсація буде відповідати цій сумі.

За статистикою, двотижневий відпочинок на будь-якому курорті Росії має вартість приблизно 30 000 рублів. Тому пропонована сума відшкодування є достатньою. Важливо лише те, щоб у відпустку чоловік виїжджав по путівці російської туристичної фірми. Самостійна поїздка без путівки до цього закону не має відношення. Також потрібно пам’ятати, що на суму компенсації передбачається виплата прибуткового податку.

Кожен, хто отримав відшкодування, сплачує прибутковий податок у розмірі 13% від отриманої суми.

На чиї витрати передбачається компенсація

За законом, компенсація відпочинку в Росії з 2016 року належить:

 • відпускнику;
 • дружини (або чоловіка);
 • дітям (якщо вони не досягли повноліття або є студентами денного відділення);
 • батькам (при непрацездатності).

Види витрат, що компенсуються

До числа витрат, що компенсує підприємство, входять:

 • проїзд;
 • розміщення;
 • харчування;
 • розваги.

Компенсація поширюється лише на ті витрати, які документально підтверджені. Тому нехай відпускник зберігає чеки про оплату.

У чому вигода?

Чим привабливо для росіян це нововведення:

 • шанс відпочити всією сім’єю в рідній країні і отримати максимальну компенсацію витрат;
 • придбання путівки в туристичній фірмі, що знижує ризик виникнення форс-мажорів;
 • можливість оцінити мальовничі куточки Росії без зайвих витрат;
 • підтримка російської туризму;
 • не потрібно оформлення віз для виїзду.

Умови отримання компенсації

Для отримання компенсації необхідно:

 • обов’язково придбати путівку в російському турагенції;
 • зберегти чеки та інші документи, що відображають витрати під час відпустки;
 • представити ці документи керівнику робітника підприємства, коли відпустка закінчений.

Після цього керівництво фірми проаналізує отриману інформацію і витрати відпускнику відшкодують.

Компенсацію за відпустку виплачує фірма, де працює людина. Якщо у фірми коштів для цього немає, компенсаційну суму співробітник отримує від податкової інспекції.

Компенсація за відпочинок на російських курортах в 2016 році

Ніж закон хороший для роботодавця

Роботодавець, відповідно до цього закону, не зобов’язується відшкодовувати витрати працівника на відпочинок, а лише має право це зробити. Рішення про компенсації приймається на основі аналізу прибутку і збитків фірми. Для малих фірм діють правила, які дозволяють їм не відшкодовувати відпускні витрати співробітникам.

Вигода полягає в тому, що згода компенсувати витрати на проведення відпустки працівникам знижує податки на прибуток. Ті кошти, які підприємство витратить на відшкодування відпускних витрат, потрапляють до числа витрат, неоподатковуваних.

Фірмам-роботодавцям дозволяють укладати договори з туристичними компаніями та агентами, щоб купувати путівки для своїх працівників та їх сімей. Вартість путівок в цьому випадку знижується, оскільки на корпоративне обслуговування діють знижки.

Державі закон про відшкодування відпочинку в Росії з 2016 року дає шанс розвивати внутрішній туризм країни.

Компенсуються витрати попередніх відпусток

Юридична сила у закону з’явилася з 1 січня 2016 року. Співробітники фірм і підприємств цікавляться, чи відшкодують їм витрати за минулі відпускні періоди, якщо відпочинок проходив на території РФ. Щодо цього влади відзначають, що зворотної дії у закону немає. Це означає, що минулі витрати не відшкодуються.

Росія володіє значними туристськими ресурсами, але, незважаючи на це, жителі країни досі не знайомі з більшістю місць і не відвідували барвисті куточки території. Завдяки новим законопроектом з’являться шанси для розширення і розвитку цієї галузі, сформуються нові робочі місця і збільшиться кількість податкових відрахувань до державного бюджету.

Читайте також:

 • Піцунда 2016: пансіонати, санаторії, ціни
 • Круїзи по Середземному морю з Росії 2016
 • Відпочинок на Азовському морі в Росії влітку 2016 року