Коли збирати новорічну ялинку в 2018 році?

Коли збирати новорічну ялинку в 2018 році?

Коли прибирати ялинку після Нового року 2018?

Незмінним символом зустрічі Нового року протягом багатьох років є прикрашена іграшками ялинка, яка надає святковий вигляд оздобленню квартири і додає яскравих вражень всім домочадцям.

Після зустрічі всіх свят багато людей не знають, коли саме і чому варто прибирати ялинку, а також, як це правильно зробити, результатом чого є анекдотичні випадки, коли її прибирають вже з настанням березня. На даний момент існують дві думки щодо того, коли збирати новорічну ялинку в 2018 році, один з них орієнтований на православний, а інший на східний календарі.

Коли прибирати ялинку за православним повір’ями

В Російській Імперії, в дореволюційну епоху, всі свята мали прив’язку до православним календарем, канони якого строго дотримувалися. За його правилами всі різдвяні прикраси, включаючи ялинку, необхідно прибрати до настання дня Хрещення, тобто до 18 січня. Тим, хто суворо дотримується церковних канонів, до приходу цього свята слід провести наступні роботи у власному житлі:

  • зняти всі прикраси і прибрати ялинку;
  • провести повну прибирання в квартирі або в будинку;
  • викинути всі старі і непотрібні речі, тим більше ті, у яких є дефект;
  • зняти всі символи минулого різдва, але не викидати, а ретельно заховати від сторонніх очей.

З прийняттям православ’я у слов’ян було прийнято прибирати всі святочні та різдвяні прикраси у вигляді:

  • обрядового хліба;
  • пролежала на столі та підлозі сіно, яку вішали по кутах господарських будівель;
  • залишки попелу з вогнища;
  • залишки горів всі свята поліна, яке закопували в землю до наступних різдвяних свят.

До передодня Хрещення, вся квартира або будинок повинні бути чисто прибраними і не мати ніяких святкових прикрас, що бажано виконати за кілька днів до 18 січня.

Коли збирати новорічну ялинку в 2018 році за східним календарем

У багатьох країнах Східної Азії настання Нового Року припадає на 16 лютого, жителі яких до цього дня проводять повну прибирання власного житла, прикрашають ялинку, викидають стару одяг, одягаючи на себе нову. За їхніми традиціями не прийнято дарувати один одному якісь подарунки. Тільки якщо в сім’ї є діти, на другий день святкування нового року, їм підносять загорнуті в червоний папір гроші, призначені для залучення фінансового благополуччя.

Східний Новий Рік триває п’ятнадцять днів, які прийнято повністю присвятити зібралася разом родині, відклавши всі справи на цей період. До його закінчення припадає на 3 березня, ялинка повинна стояти оздоблена, що приверне позитивну енергію в квартиру або будинок. Досить рідко жива ялинка здатна прожити такий термін, тому можна на її місце встановити квітка високого зросту, а на стелі, відразу над квіткою, повісити звисало до краю квітки прикраса на східну тематику. Останній день святкування нового року за східним календарем прийнято відзначати, запускаючи в небо китайські ліхтарики, які призначені, щоб остаточно прогнати злих духів, і зміцнити у запустили їх людей зв’язок з духами предків.