Коли Хрещення в 2016 році – дата, ополонці, коли і де купатися, фото і відео

Коли Хрещення в 2016 році – дата, ополонці, коли і де купатися, фото і відеоХрещення – це один із самих світлих, радісних і довгоочікуваних свят Православної церкви. Він займає особливе місце у православному церковному календарі 2016 року. Не дивно, що багато людей заздалегідь дізнаються, коли Хрещення в 2016 році. Отже, дата Хрещення в 2016 році – 19 січня. Саме цей священний день завершує різдвяні свята.

За своєю значимістю в житті православної людини, Хрещення займає таке ж важливе місце, як Різдво і Великдень. Згідно з прадавньою традицією саме в цей день прийнято купатися в освяченій ополонці. Своєю появою це свято зобов’язаний хрещення Ісуса Христа, проведеним Іоанном Хрестителем в річці Йордан. За біблійною оповідкою, під час цього найбільшого в історії людства події на Спасителя, зійшов із небес дух Святий у лику голуба. З цією подією пов’язано друга назва свята – Богоявлення.

В часи земного життя Ісуса Христа було прийнято хрестити тільки дорослих людей, чітко визначилися в своїй вірі. Тому і Спасителя хрестили вже у 30-річному віці. Під час хрещення Ісус Христос звернувся до людей із закликом про покаяння та очищення своїх душ.

Згідно з традиціями, у цей день прийнято не тільки купатися в ополонці. Вважається, що вода, видобута з будь-якого джерела і висвітлена в цей день, володіє дивовижною божественною силою.

Традиції Хрещення 2016

Напередодні цього великого свята православні дотримуються посту. Увечері в сім’ях починають відзначати “Вечір голодної куті” або другий Святий Вечір. Стіл прийнято накривати смачними стравами, центральне місце серед яких займають кутя – страва з рису або пшениці, заправлене медом, олією, сухофруктами і горіхами, а також напій узвар, який виготовляється з сушених ягід і фруктів. Також на сто прийнято подавати вареники з капустою та картоплею, млинці з гречаного борошна, смажену рибу.

Нагадаємо, дата Хрещення в 2016 році – 19 січня. У цей день у православних храмах по всій країні проводяться святкові служби. Одним із символів цього свята є білі голуби, яких прийнято відпускати в цей день в небо. Адже, як зазначалося вище, саме в образі голуба Ісусу Христу з’явився Святий Дух під час Хрещення.

Головний обряд цього дня – освітлення води у всіх православних церквах. Але існує ще один обряд, популярність якого стрімко зростає. У водоймах вирубують ополонці хрестоподібної форми. Це місце висвітлює священик, читаючи над ним молитву і опускаючи в воду хрест. Відразу після цього у небо випустили голубів, а люди купаються в ополонці, черпають з неї воду для будинку.

Згідно з православним віруваннями, водохресна вода має цілющу силу: вона здатна позбавити людину від багатьох захворювань і вберегти його від будь-яких видів загроз. Саме це дало поштовх зростанню популярності купання в ополонці.

За традицією, необхідно не просто увійти у воду, а зануритися в неї з головою три рази, примовляючи при цьому «В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа». Якщо людина занурюватися в крижану воду або хворіє і не може цього зробити за станом здоров’я, можливий і інший ефективний варіант. Треба лише випити трохи свяченої води. Освячена вода володіє дивовижною здатністю не псуватися протягом року.

Хрещення прийнято святкувати у сімейному колі, галасливі гуляння, танці та ворожіння для цього свята не підходять. Відразу після цього свята починається період під назвою “весільний марафон”, який завершується одразу перед початком Великого посту.

Хрещення в 2016 році в Москві і області

Тепер ми знаємо, коли Хрещення в 2016 році. А тепер давайте з’ясуємо, коли і де купатися на Водохреща у 2016 році в Москві і Московській області. Кілька попередніх років кількість бажаючих скупатися в ополонках в Москві і області було величезним. І навряд чи 2016 рік стане винятком. Працівники районних адміністрацій готують ополонці по всьому регіону, запрошують священиків для проведення обрядів освячення води.

Ополонці на Водохреща у 2016 році в Москві будуть підготовлені і освячені в наступних місцях: Мищерский, Шибаевский, Мамаєвський, Палацовий, Великий садовий ставок, Святе і Біле озеро. Крім цього буде підготовлено безліч нових місць для купання, інформацію про яких можна буде заздалегідь дізнатися у місцевих районних адміністраціях.

Хрещення в 2016 році в Києві і області

Народні купання, присвячені цьому великого православного свята, пройдуть і в Києві. В спеціально призначені для цих цілей місця будуть стікатися натовпи людей з усього міста. Більшість ополонок буде зроблено в Дніпрі.

Найбільш масові заходи проходять, починаючи з 12.00 на Оболонській набережній біля Свято-Покровського собору. Після завершення масових народних купань свято переноситься в одне з найулюбленіших місць відпочинку киян – “Гідропарк”.

Крім цього місця для купання у Києві традиційно влаштовуються в парку “Феофанія”, в Голосіївському парку, на озері Тельбін.

На завершення рекомендуємо взяти на замітку календар православних постів в 2016 році. Завдяки йому ви зможете завчасно спланувати своє утримання.