Коли католицька Пасха в 2016 році (дата)

Свято Великодня – зворушливе і радісна подія, що означає перемогу життя над смертю, що дарує людям надію. У цей день Ісус Христос воскрес із мертвих, в тому числі, завдяки щирим молитвам християн. Коли католицька Пасха в 2016 році – один із самих популярних питань, які задають один одному віруючі люди з наближенням весни. У цій статті ми розповімо про історію чудового свята і відповімо на головне питання.

Саме слово «Пасха» має єврейське коріння. У мові Древньої Іудеї є слово «Песах», що означає «йти повз». Це слово пов’язане зі знаменитим Результатом – звільненням єврейського народу від єгипетського рабства. Страсті Христові – кара і піднесення християнського Бога – сталися в Иерушалаиме (Єрусалимі) в момент святкування єврейського свята Песах, присвяченого Результату. Християни запозичили назву свого головного свята у євреїв.

Коли католицька Пасха в 2016 році (дата)

У західних слов’ян воскресіння Ісуса іноді називають «великою вночі». Наприклад, у польській мові Великдень іменують Wielkanoc. Перші християни відзначали Великдень щотижня. У п’ятницю віруючі міркували про земному шляху Христа, наповненому стражданням. У неділю люди раділи вознесіння Ісуса і надії на вічне життя, яку він дає людям.

Поступово життєві турботи і клопоти змушували людей все рідше святкувати Великдень. З другого століття нашої ери Пасха стала щорічною подією. Визначити, коли настане католицька Пасха в 2016 році цілком можна самостійно, якщо знати методику визначення святкового дня.

Правила визначення дати святкування Пасхи

Розробив правила, за яким довгий час визначався день Великодня, Нікейський собор 325 року. Відповідно до постанови собору, відзначати свято належить у першу неділю після весняного рівнодення. Весняне рівнодення настає 21 березня. Ще одна найважливіша умова – християнську Пасху святкують тільки після єврейської. При збігу дати святкування урочистості переносяться на перший місяць наступного місяця.

Згодом православна, католицька і протестантська церкви розійшлися в оцінці рішень Нікейського собору і виробили нові пасхалії. Католики вирішили реформувати загальноприйняту систему, ввівши так звану григоріанський пасхалію. Православний патріарх наклав на це рішення анафему.

Таким чином, щоб визначити, якого числа буде католицька Пасха в 2016 році, слід дотримуватися григоріанського календаря. Найчастіше католики святкують воскресіння Христа на один тиждень раніше, ніж православні.

Коли католицька Пасха в 2016 році (дата)

Католицька Пасха

На Великдень у храмах Римо-католицької церкви проходить головне щорічне богослужіння. Священнослужителі і парафіяни згадують трагічний земний шлях Христа, його смерть на хресті і наступне воскресіння. У храмових дворах проходить так звана Літургія Світла: перед церквою розводять багаття, священик читає молитву і запалює від багаття високу свічку. Такі ж свічки запалюють і віруючі. Вервечкою люди входять у храм для великоднього Надвечір’я.

Священик читає проповідь про Христа – ця частина називається в католицькому світі Літургією Слова. Наступний етап святкування – Літургія Хрещення. У католиків хрещення дорослих людей часто відбувається на Пасху. Після Хрещення люди моляться і обходять храм хресним ходом.

На 2016 рік дата католицької Пасхи припала на 27 березня. Відзначати свято по всьому світу, в тому числі, в Москві. Центром святкувань у російській столиці стане Римо-католицький Кафедральний Собор Непорочного Зачаття Святої Діви Марії.