Коли Чистий четвер у 2016 році?

За багатьма релігійними святами не закріплено точної дати, а тому питання, коли Чистий четвер в 2016 році, цілком доречний. Для з’ясування, що точна дата свята 28.04.2016, доводиться скористатися календарем або інтернетом.

Коли настає Чистий четвер

Першочерговим завданням віруючого в цей день стане очищення будинку від пилу і бруду. Спочатку вважалося, що це сприяє вигнання злих духів, зменшення нерозуміння і сварок між подружжям. А тому дуже важливо знати, коли настане Чистий четвер в 2016 році.

Коли Чистий четвер у 2016 році?Чим більш чистим стане житло, тим сильніше буде благословення Господнє. За тисячоліття існування християнства виникли певні ритуали, що супроводжують свято.

  • рано вранці вмитися чистою росою (краще вмиватися з срібла);
  • у холодну пору напередодні ввечері розтопити лід і вранці вмиватися цієї талою водою;
  • сходити в лазню з ранку раніше;
  • перерахувати гроші (слід робити це тричі на день у повній самоті: вранці, опівдні, а потім ввечері перед сном);
  • побувати в церкві, щоб після очищення тіла очистити і душу.

Чому четвер назвали Чистим

Цей день назвали «Чистий», щоб встигнути завершити всі справи, що передують підготовці до Великодня. Згідно з існуючими правилами в Страсну п’ятницю по дому нічого не можна робити.

Коли Чистий четвер у 2016 році?У цей скорботний день потрібно обов’язково побувати в церкві, провівши його в самоті, тихо, з думками про віру й Христа, згадуючи події, що відбувалися колись.

Тому в четвер господиням необхідно завершити прибирання в будинку і на подвір’ї. Причому наводити порядок слід ґрунтовно, а не просто пройтися пилососом або ж витерти пил. Прибирання за всіма правилами повинна бути генеральної.

Чисто повинно стати не тільки в будинку, але також в душі і тілі. Необхідно винести з хати усе сміття, зібрати павутину, непотріб, все, що зберігалося довгі роки в місцях, прихованих від очей, і чекало, коли їх виявлять. Речі слід відправити в сміття або передати нужденним, якщо їх не використали 12 місяців.

Миття вікон та дверей

Дізнавшись, якого числа чистий четвер, слід ретельно продумати і грамотно розпланувати графік прибирання, щоб встигнути переробити всі справи по дому. Прибирання слід робити з правильним посилом і гарним настроєм і обов’язковим дотриманням ритуалів, які допомагають поліпшити життя.

Наприклад, господині на Русі в воду, призначену для миття дверей і вікон, завжди кидали жменю дріб’язку. Причому досить самих дрібних монет, номінал не має значення, так як у цей день будь-яка дрібниця буде мати магічне значення і силу.

Приготувавши правильно воду, потрібно тепер, використовуючи її, вимити двері і вікна, дістати з неї монетки, промивши їх у проточній воді, після чого заховати в чистий, полотняний мішечок. Зберігати його слід поруч з іконами до свята Червоної гірки.

Після завершення цього свята, випадаючого завжди на неділю, наступний за Великоднем, дрібниця вже можна витратити. Воду ж, за допомогою якої проводили прибирання, необхідно вилити під зелений кущик, попросивши при цьому подумки у Бога щастя і добробуту для вашої родини.

Приготування пасок

У цей день можна починати приготування паски. Тісто господиням у чистий четвер 2016 потрібно ставити рано вранці, щоб воно піднялося. Потім, вже значно ближче до вечора, приступають до святкової випічки, прочитавши попередньо всі необхідні молитви.

Згідно з народними повір’ями за якістю отриманих пасок можна зробити висновок про те, як пройде до наступного Великодня цей рік.