Класний годину 1 вересня 2016-2017 року: теми

Класний годину 1 вересня 2016 2017 року: теми1 вересня — один з пам’ятних днів у шкільному житті для будь-якого учня, особливо для першокласника. Перший осінній свято асоціюється з букетами квітів для вчителів, ошатними костюмами, новим ранцем і незмінною ностальгією у батьків. Учням у такій атмосфері важко приступити до вивчення нових правил граматики чи розв’язання задач з алгебри. Все-таки 1 вересня — це в першу чергу день знайомства з викладачами та обговорення канікул з однокласниками.

Трохи статистики:

  • У новому навчальному році В Росії свої двері відкриють 54 тисячі шкіл.
  • Приблизно 700 з них є приватними.
  • Загальна кількість учнів становитиме близько 13450 тисяч, а шкільних педагогів — 13330 тисяч.
  • Стануть загальнодоступними нові форми організації навчального процесу: електронне, мережеве та дистанційне навчання.

Перший урок

Перший урок у День знань в усіх класах називається «Урок миру». Ця традиція залишається незмінною з радянської епохи. Учням пояснюють, що підтримання миру на землі — запорука щасливого життя для всього людства.

Нерідко використовуються наочні приклади жахів війни — всілякі знімки руйнувань, зроблених в результаті бойових дій. І якщо ще недавно дітям показували фотографії з В’єтнаму, то зараз цілком доречними будуть сюжети з кадрами з Донбасу, а також з Близького сходу.

На першому уроці, крім проблем миру на планеті, зазвичай обговорюється роль знань, важливість надання допомоги рідним і близьким, а також користь, яку учні з часом принесуть рідній країні і суспільству.

На що орієнтують дітей різного віку?

Так як, наприклад, першокласник і учень випускного класу — абсолютно різні категорії дітей, то і теми класної години 1 вересня 2016-2017 року у них будуть відрізнятися. У тих, хто вперше прийшов у школу, урок носить ознайомлювальний характер. Першокласники знайомляться з учителем, звикають до шкільної атмосфері, кабінетах і парт. Ті, кого батьки не віддавали в дитячий сад, освоюються в новому великому колективі.

Учні початкової школи, які старші, діляться історіями про те, як вони провели літні канікули. У дружних класах хлопці планують спільний дозвілля: поїздки в театр, цирк, музей або навіть відпочинок на природі, наприклад, пікнік в лісі.

В 3-6 класах вчителі приділяють особливу увагу творчому розвитку дітей, тому тема першого уроку може бути пов’язана з якимись креативними завданнями. У цьому віці дуже важливо допомогти кожній дитині розкрити потенціал та знайти ту область знань, де він зможе повною мірою проявити свої таланти.

Починаючи з 7 класу, вкрай актуальною стає тема поведінки стрімко взрослеющих учнів. Класний годину 1 вересня 2016-2017 — це час поговорити про дотримання норм права і моралі, тактовному спілкуванні та повазі до оточуючих, незалежно від їх недоліків. Головне завдання педагогів — уберегти дитину від поганого впливу.

У 9 класі найбільш доречна тема класної години — патріотичне виховання і любов до праці. Цей вік пов’язаний з формуванням власного світогляду і певної життєвої позиції дитини. Незабаром учням належить визначитися з майбутньою професією, і завдання вчителя — допомогти дітям у виборі, грунтуючись на їх уміннях і таланти.

В 11 класі, природно, розмова знову піде про професійної орієнтації, але вже більш детальний і обґрунтований, адже у цьому році учні стануть випускниками, і для школи це остання можливість вплинути на дітей, яким незабаром доведеться почати доросле життя.

В цілому, конкретну тему для першого класного години в навчальному році не призначає вище керівництво. Навчальні заклади отримують лише рекомендації, але остаточний вибір залишається за кожним окремо взятим вчителем, і на нього можуть вплинути події, що відбулися в стінах школи або всередині класу.

Стара-нова ідеологія

Нещодавно Володимиру Путіну поставили питання про національну ідею. Впевненої відповіді російський президент не дав, сказавши, що, найімовірніше, вона полягає у відродженні патріотизму на тлі звеличення перемоги у Другій світовій війні.

Нерозумно заперечувати важливість і велич цієї Перемоги, заради якої своє життя віддали мільйони росіян і жителів інших республік СРСР, але, з іншого боку, сумно визнавати той факт, що не знайшлося більш свіжих приводів для гордості своєю країною.

Головні гасла радянського часу свідчили, що необхідно наздоганяти і переганяти Америку і що на плечах радянського народу лежить відповідальність за будівництво комунізму в усьому світі. Починаючи зі шкільної лави, дітей СРСР запевняли, що вони — найкращі і що їм не можна помилятися.

Зараз можна говорити про повернення цієї ідеології, злегка скоригованої відповідно з політичною ситуацією. Але основний посил збережений — країну оточують вороги, і тільки Росія здатна навести порядок у світі. Основна небезпека подібної ідеології — ймовірне посилення тоталітаризму, який не терпить думок, які не збігаються з урядовим.

Форма проведення класної години

Класний годину 1 вересня 2016-2017 відноситься до тих уроків, для яких не прописана сувора форма. Учитель може проявити творчий підхід, щоб зацікавити дітей, зробивши заняття більш цікавим. Найпопулярніші варіанти — урок у формі дискусії або відкритої конференції. Нерідко, якщо дозволяє погода, перший класний годину проводять поза стінами навчального закладу — на галявині або на шкільному стадіоні.

Учні неодмінно оцінять нестандартний підхід з боку педагога, який перетворить урок в захоплюючий конкурс або гумористичний виступ. При цьому діти самі будуть не проти надати посильну допомогу вчителю, отримавши можливість реалізувати свої творчі навички.

Підводячи підсумки

День знань необхідно організувати таким чином, щоб учні відчули радість від приходу в школу після канікул і дивилися у майбутнє з позитивом. Від першого дня у навчальному закладі, багато в чому залежатиме подальший настрій дитини, тому вчителю слід відповідально підійти до проведення класного години 1 вересня. Не зайвим буде звернутися за допомогою до батьків учнів.