Китайський новий рік 2016: коли і як святкувати

Рідкісний з нас не любить свята і веселощі, тому червоних днів календаря в нашій країні безліч. Але більшість з нас не обмежується тільки святковими днями, затвердженими державою, але і відзначає багато церковні свята, дні народження, річниці весілля, Старий Новий рік-Новий рік за китайським календарем.

Зустріч Китайського Нового року для нас – чудова можливість зібратися з рідними, близькими, друзями, чудово провести час, згадати найцікавіші події з минулого і просто повеселитися від душі.

Китайські традиції святкування Нового року

За китайським календарем Новий рік не має визначеної дати, але завжди настає у другий повний місяць після дня зимового сонцестояння, у 2016 році улюблене свято китайського народу почнеться в ніч на 8 лютого, і пройде він під символом Вогненної Мавпи. Інша назва цього свята в Китаї свято Весни, який є державним святом і відповідно більшість підприємств і організацій припиняють свою діяльність як мінімум на 2-3 дні. Проте торгові центри, розважальні та культурні заклади продовжують працювати у китайський новий рік, коли всі інші з розмахом святкують.

Китайський новий рік 2016: коли і як святкувати

За пару днів до настання свята Весни починають роботу квіткові виставки, де можна помилуватися квітами, придбати вподобані рослини і саджанці, подивитися вироби, сувеніри, виготовлені китайськими ремісниками і майстрами hand made.

Перед святом китайці звільняють своє житло від старого і непотрібного мотлоху, проводять ретельне прибирання, прикрашають будинок згідно з місцевими звичаями. Згідно з китайськими традиціями, ніч напередодні Нового року всі близькі, рідні люди проводять разом. Численні родичі збираються за святковим столом повним різноманітних страв і ласощів, страви з курки, риби і сир тофу є традиційними для новорічного столу китайського народу. Саме ці продукти, на думку китайців, принесуть щастя та достаток у новому році. Всю ніч у хаті не гасне світло, всюди чути петарди, а небо сяє різнобарвним феєрверком. Від того, як святкувати китайський новий рік буде залежати благополуччя в поточному році.

Китайський новий рік 2016: коли і як святкувати

Звичай обдаровувати один одного різними сувенірами та подарунками в Китаї не поширений. Найчастіше за традицією жителі Піднебесної дарують дітям, які прийшли в будинок протягом п’ятнадцяти днів з початку Нового року, грошові купюри, вкладені в червоні конвертики. А на вулицях міст проходять різноманітні ярмарки, фестивалі, люди веселяться, танцюють і співають, всюди видніються казкові персонажі в яскравих масках і гігантські фігури драконів. У святкові дні китайці ходять один до одного в гості, відвідують старих друзів і родичів і за традицією обмінюються парою мандаринів, символізували багатство та достаток. У третій день Китайського Нового року прийнято залишатися вдома, а в сьомий день забобонні жителі Китаю їдять салат, одним з інгредієнтів якого є сира риба, саме це блюдо на їхню думку принесе добробут і процвітання в новому році. На тринадцятий день Нового року люди намагаються обмежити споживання калорійної їжі, віддають перевагу вегетаріанській їжі, щоб очистити свій організм.

Китайський новий рік 2016: коли і як святкувати

В останній день святкування запускають в небо незліченна кількість ліхтариків – це незабутнє, чарівне видовище зачарує будь-якого своєю красою.

Китайский Новий рік в Росії

Як бачимо, китайці грунтовно відзначають новорічні свята. Але ми можемо адаптувати китайські традиції до наших умов і можливостей і зустріти Новий рік за китайським стилем. Отже:

  • напередодні свята влаштувати грандіозну прибирання будинку, позбутися від непотрібних речей і мотлоху. Цим ви не тільки наведете порядок в будинку, але і звільніть місце для довгоочікуваних обновок;
  • прикрасити оселю, згідно з китайськими традиціями: гірляндами, квітами і червоними ліхтариками. Чому саме червоним? Та тому що злі духи бояться вогняних відтінків;
  • в ніч з 7 на 8 лютого зустріти Новий рік 2016 за китайським календарем з рідними, близькими чи старими друзями вдома, в гостях, в будинку відпочинку, турбази або кафе або ресторані. Можна відправитися в китайський ресторанчик дружною компанією, де крім традиційної китайської кухні, з великою ймовірністю вас чекають цікаві і барвисті вистави та безліч сюрпризів;
  • приготувати до святкового вечері традиційні китайські пельмені у вигляді маленьких мішечків;
  • якщо ви хочете зробити невеликі подарунки, то можна піднести вашим друзям і рідним маленькі мішечки з монетами або червоні конвертики з символічною сумою грошей, які принесуть багатство і достаток. Або ж можна подарувати будь-які сувеніри, предмети інтер’єру, кухонне приладдя, але обов’язково парне кількість, як символ сімейного щастя і єднання подружжя, наприклад, дві чайні чашки, два підсвічники тощо;
  • святкувати потрібно весело і шумно, тому що злі духи неодмінно злякаються плескають звуків петард і феєрверків;
  • запустити в небо китайські ліхтарики, загадавши свої найпотаємніші бажання. Цей незвичайний обряд особливо сподобається дітям, а дорослим подарує сил для здійснення своєї мрії і віри у власні сили.

Китайський новий рік 2016: коли і як святкувати

Звичайно ж, жителі Росії не зможуть 2 тижні святкувати китайський свято Весни, але зустріти Китайський Новий рік в 2016 році 8 лютого може дозволити собі будь-який. Це ж чудова можливість зустрітися з дорогими нам людьми, приділити їм трохи уваги, а також повеселитися від душі.


Резюме:
У 2016 році Новий рік за китайським календарем настане 8 лютого.
Запустіть червоні ліхтарики, загадавши при цьому своє заповітне бажання.
Піднесіть в подарунок своїм рідним мішечки з монетами з побажаннями багатства і благополуччя .

  • Китайський новий рік 2016: коли і як святкуватиЗустріч нового 2016 року
  • Розкажіть про нас друзям: