Китайський новий рік 2016

Китайський новий рік 2016

У Китаї зазвичай Новий рік починають святкувати в першу молодий місяць у період з 20-го січня по 20-е лютого. Погодьтеся, у нас такого розмаху немає. В цей час марно щось замовляти з Китаю, тому як багато продавців не працюю в цей період. По-іншому китайський Новий рік називають Чуньцзе. У перекладі – свято весни. У цей період усі жителі країни роблять покупки до свята – подарунки, їжа і багато іншого. А на всіх палацах і магазинах можна побачити прикраси у формі дракона.

Це свято має давню історію, як і все інше в Китаї. Тут проводять багато обрядів, які нагадують про предків. І якщо раніше були жертвопринесення, то сьогодні цей факт трохи втратили, адже як ніяк цивілізація рухається вперед. Під час свята треба розклеювати парні папірці написи по обох сторонах входу в будинок. Усередині будинку і квартири прикрашають лубочними новорічними прикрасами. У цих прикрасах міститися побажання щастя і любові в новому році.

Напередодні свята в ніч, яку іменують – чусі, вся родина повинна зібратися разом. А потім влаштувати святкову вечерю. Після вечері за традицією всі дивляться виступ відомих артистів по телевізору, а також ведуться бесіди та ігри. Деякі молоді у багатьох сім’ях взагалі не лягають спати, це називається – шоу суй, в перекладі – очікування Нового року. На наступне, вранці, треба їсти пельмені – цзяоцзи. Такі пельмені мають форму зливків золота та срібла, що символізують багатство. Після сніданку приходить час відвідати своїх друзів і близьких і побажати всіх благ.

Дорослі можуть подарувати дрібні гроші діточкам, які загорнуті в червоний папір. Це символізує побажання успішності і достатку в родині. Також у ці дні свята можна побачити масові виступи: танці драконів, танці львів, подання на ходулях і багато іншого.

У старовину новорічні свята тривали близько місяця. Звичайно сьогодні такий швидкий ритм життя, що не всі можуть дозволити собі гуляти цілий місяць. Саме в цей період місцеві жителі влаштовують одну з трьох золотих тижнів. Тобто сім днів вони безперервно відпочивають. Мода на подарунки теж змінилася. Раніше китайці дарували спиртні напої, сигарети або продукти харчування.

Сьогодні вони воліють дарувати свіжі квіти, листівки з Інтернету або абонемент у спортивний клуб. Після того, як велике свято закінчується, китайці починають відзначати інше свято – Юаньсяо. Це свято ліхтарів.