Католицька Пасха в 2016 році

Католицька Пасха в 2016 році

Мільярди людей на Землі, кожен рік святкують день Воскресіння Христового. Цей день наділений чистотою і духовністю і є дуже урочистим. З усіх кутів можна почути такі радісні вигуки, як: Христос воскрес! І Воістину воскрес! Для кожної людини, Пасха є незвичайним святом. У цей день люди радіють і святкують перемогу добра над злом. Надії всього народу зміцнюються ще сильніше. І все тому, що в наших серцях є віра у світле майбутнє і могутню силу, яка може вберегти від будь-якої біди.

Якщо подивитися, то з’ясовується, що Двунадесятое торжество є чільним. Але незважаючи на це, православна і католицька Пасха святкується в різні дні в 2016 році. Таке розрізнення відбувається з-за того, що ми користуємося різними календарями: у православних це григоріанський календар, а у католиків – юліанський. Такі дати майже ніколи не збігаються. Але подібно можна було спостерігати в останній раз в 2011 році. А взагалі, католицька Пасха святкується на кілька днів раніше, ніж православна. Зазвичай розрив дорівнює близько 5 днів.

На 2016 рік католиків Великдень припадає на 27 березня. Католицький Великдень відзначають не однаково. Наприклад, у Великобританії таке свято можна назвати сімейним. Весь рід збирається за одним столом. Потім вони згадують цікаві випадки з життя, дивляться альбоми з фотографіями і підносять один одному символічні подарунки. А ще між родичами часто проводять різноманітні змагання.

Великдень також відзначають в Італії, причому, з особливим трепетом і почестями. У них вона поклала початок католицизму. В Італії прийнято щороку проводити грандіозний хід, яке називається Хресний похід. Починається воно від Колізею, а закінчується біля Палатінського Пагорба.

У Польщі та Чехії теж є свої особливості. А якщо говорити про Америку, то в цій країні люди влаштовують – збірну солянку з звичаїв, які існують. Це все відбувається тому, що з різних країн прибувають люди різної віри. Так що через деякий час відбулося, так зване, накладення одних традицій на інші.

Але місцевих жителів це не бентежить. Під час святкування, у католиків є свій пост. Тільки він не такий жорстокий, як православний. У їжу можна вживати молочні продукти. Пост навіть можна не дотримуватися таким людям, як: людям похилого віку, вагітним, годуючим жінкам і людям з поганим здоров’ям.